Skip to Content

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a 1 month. Usually caches are visited and maintained within 30 days.
If you wish to restore your cache then please contact me using GC code of that cache.

If there are some leftovers from container then could someone please remove them? Do not leave trash in nature!

More
<

Metal sculptures

A cache by Xelluc Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/19/2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Dotajās koordinātēs slēpnis neatrodas. Jums būs jāapmeklē metāla skulptūras Jelgavas pilsētā.

 


Jau kopš 2011.gada Metāla svētki Jelgavā ir tradīcija. Šajos svētkos top brīnišķīgas metāla mākslas skulptūras. Ar laiku šīs skulptūras atrod savu vietu pilsētas vidē.
Jums būs tā lieliskā iespēja visas vietu atradušās skulptūras atrast un aplūkot.

2011.gadā Metālapstrādes dienā, 10. septembrī, Jelgavā notika pirmais Starptautiskais metāla skulptūru simpozijs „Otrā Elpa”. Tajā piedalījās astoņi Lietuvas un Latvijas tēlnieki, kuri septembra sākumā bija uzsākuši veidot lielformāta metāla mākslas objektus par tēmu „Gaismekļi”, darbos iestrādājot apgaismes ķermeņus, kas iemirdzējās ar tumsas iestāšanos. Rezultātā tapa astoņas lielformāta skulptūras, kuras plānots iekļaut pilsētvidē.

Metālapstrādes dienas noslēgumā tika apbalvoti skulptūru simpozija laureāti - skatītāju simpātiju ieguva Donatas Mockus no Lietuvas par mākslas darbu „Jokdaris” , mākslinieku vērtējumā uzvarēja lietuvieša Kestuta Lanauskas darbs „Sajaukt un salikt” , bet organizatoru simpātijas balvu ieguva Algirdas Kuzma no Lietuvas par darbu „Ūdenskritums” .

Lietuvas mākslinieka Donāta Mockus skulptūra «Jokdaris» jeb «Džokers» pirmajā metālmākslas simpozijā «Otrā elpa», kas mūsu pilsētā notika 2011. gadā, ieguva Skatītāju simpātiju balvu. «Ļoti patīkami, ka skatītāji manu «Jokdari» atzinuši par tīkamāko. Tas liek domāt, ka mana skulptūra tiešām iekļausies Jelgavas pilsētvidē un iedzīvotāji to neizbrāķēs,» pēc konkursa «Jelgavas Vēstnesim» teica skulptūras autors, skaidrojot, ka ar šo skulptūru jelgavniekos vēlējies radīt smaidu, tādējādi viņus iepriecinot.

Kestuta Lanauska metāla skulptūras «Sajaukt un salikt» ideja ir par mazu sērkociņu kastīti, kura pārtop par kustīgu lampu: to var izmantot gaismai, kāpt uz tās un kustināt tās sērkociņus, lai spēlētos ar gaismu.

Organizatoru jeb ekspertu balvu saņēma darbs «Ūdenskritums», kura autors ir lietuvietis Algirdas Kuzma. Pats mākslinieks atzīst ir gandarīts par balvu. «Tikai nesaprotu kāpēc latviešus diskriminējuši un viņiem neviena balva. Lai vai kā man ir gandarījums, ka manu darbu eksperti novērtējuši tik augstu. Es centos tajā attēlot mūsdienu straujo dzīves ritumu, kas, manuprāt, līdzinās ūdenskritumam. Tiesa, nostājoties pie skulptūras, lai to saprastu, ir mazliet jāpafilozofē,» atzīst A.Kuzma.

Pie Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra izvietots mākslinieka Gunāra Platpīra izveidotais gaismeklis «Tulpe», kas tapis 2011.gadā metālmākslas simpozijā «Otrā elpa». Parka lampa – kvēlošs tulpes zieds izgaismo parkus un dārzus. Metāla gaismas skulptūra līdzinās Latvijas tulpju audzētāju slavenajiem hibrīdiem.
Lampas izmēri: svars 200 kg; augstums 3,20m; platums 2.20 m.
Izgatavota no otrreiz pārstrādāta metāla un nerūsējošā tērauda lāzera griešanas, velcēšanas, cinkošanas, metināšanas, pulvera krāsošanas tehnikās. Parka lampa ir ražota Jelgavas metāla apstrādes rūpnīcā 2011.gada septembrī. Ta ir rūpnieciski izgatavojama pēc rasējumiem un aprēķiniem. Citi shii autora darbi: http://www.platpirs.lv

Ozolskvērā uzstādīta mākslinieka Gaita Burvja izveidotā metāla skulptūra «Fruktus bumbūls», kas vējā un diennakts tumšajā laikā maina savu izskatu.

«Visu laiku jāuztur baigais tempts, jo maz laika. Kāds mākslinieks vienu metāla skulptūru izveido gada laikā, cits pagūst vairākas dienā, bet es savu skulptūru gribu gatavu dabūt nedaudz vairāk kā nedēļas laikā,» atzīst mākslinieks Egons Peršēvičs. Viņš jelgavniekiem vēlējās dāvināt skulptūru «Romantisks tipāžs», kuram, viņaprāt, piemērota vieta būtu Jelgavas pils parkā. Metāls ir Egona mīļākais materiāls – kaut vai tāpēc vien, ka no metāla paliek maz atkritumu. Gandrīz visus atgriezumus var pārvērst citā mākslas darbā, bet, ja ne, tad nodot metāllūžņos, un tie iegūst jaunu dzīvi. «Es ceru, ka man skulptūra izdosies,» tā Egons. Egona Peršēvica «Romantisko tipāžu» Jelgavas pilsētas domes Estētikas komisija bija plānojusi uzstādīt vienā no divām iespējamām vietām - tirdzniecības centra «Pilsētas pasāža» 2.stāvā blakus pulkstenim vai arī pie kultūras nama. Tagad tā uzstādīta pretī Kultūras nama ieejai.

Metāla skulptūru «Sirdsputns» simpozijā 2011. gada rudenī izveidoja Latvijas mākslinieks Kārlis Īle. Tagad tā izvietota promenādes galā, laukumā ar soliņiem.

Savu roku metāla skulptūru veidošanā Jelgavā pirmā simpozijā laikā iemēģina arī mums jau no smilšu skulptūru festivāla pazīstamais bāra veidotājs Krists Zariņš, kurš griež, slīpē un metina objektu, kas nesīs vēstījumu «Es tevi redzu». «Cilvēki, vienalga, kur viņi dzīvo, šodien ir tik ļoti pie visa pieraduši, ka nepamana apkārt daudz interesanta. Tas šoreiz attiecas ne tikai uz vietām, bet arī, piemēram, uz kaimiņiem, kas dzīvo blakus un mūs vēro. Gribu atgādināt, ka arī viņi ir ievērības cienīgi,» tā Krists. Tiesa, viņš atzīst, ka darbā ar metālu viņam nav lielas pieredzes, tāpēc šis festivāls arī pašam ir ļoti izzinošs.

2012.gada Tēlniecības simpozija „Otrā elpa” rezultātā metālam tiek dota iespēja atdzīvoties tēlnieku rokās un pārtapt par lielformāta pilsētvides mākslas objektiem.
Togad žūrijas komisija no 32 iesūtītajām skicēm atlasīja sešus metāla māksliniekus, kuri apvienojušies pa pāriem, izveidos trīs brīnumainas skulptūras.

Viena no komandām ir Maija Puncule un Kristaps Krolls, kas katram jelgavniekam ļaus sajusties kā eņģelim. Viņu veidotajā skulptūrā «Vēja zieds» cilvēks, kāpjot augšā pa kāpnēm, pakāpeniski izgaismos skulptūru. Uzkāpjot uz platformas, izgaismosies ziedlapas un cilvēks iegūs gaismas spārnus.

Mākslinieki Oskars Mikāns un Āris Smildzers veidos koku «Sidraba šalkoņa», kuram galvenais izteiksmes veids būs šalkoņa vēja zvanu veidā. Šīs komandas kapteinis O. Mikāns ir papildinājis pieredzi pat Japānā un ieguvis maģistra grādu Tama Mākslas universitātē Tokijā.

Savukārt trešā komanda Māris Gailis un Armands Vecvanags veidos romantisku stāstu ar metāla puķes apspīdētu soliņu. A. Vecvanaga izstādes apskatāmas Latvijā, Somijā, Anglijā, Dānijā, Francijā, ASV un Krievijā.Lai atrastu slēpni, Jums jāsareizina visas iegūtās vērtības: A*B*C*D*E*F*G*H*I=JKLMNOPQR
Slēpnis atrodas: 56 3(K+O).J(K+N)(L+2) 023 4(P+3).(M-4)(J+N)(R+K)

Kad esi atradis vietu, uzmanies no mugleriem un rūpīgi noslēp slēpni!!


Ja neiet Geocacheck, tad savas atbildes ir iespējams pārbaudīt arī iekš to GeoChecker.com.

Apsveicu:
FTF - GatisK
STF -
TTF - maxywolf83 Hawky95 LV_Elions KarlisVR

Additional Hints (Decrypt)

ivqhh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.