Gelegen in Overijssel, ten zuiden van Almelo ligt het ongeveer 1000 hectare grote Nijreesbos. Dit bos is eigendom van graaf van Rechteren Limpurg. Doordat de stad erg is uitgegroeid ligt het bos dicht bij bebouwde kom. Toch heeft het bos zijn karakter weten te houden en is niet op een stadspark gaan lijken.
Een groot gedeelte van het bos is echter agrarisch grasland. Deze eenzijdige vegetatie zorgt wel voor voedsel voor reeën of open plekken voor andere soorten. Het geeft het gebied ook een wat meer open karakter. Langs de Deldensestraat is nog laan beplanting te vinden waarin de cultuurhistorie nog te zien is.
De bossen in het Nijreesbos bestaan voornamelijk uit loofbos, het valt in de vegetatie klasse van “droog wintereiken-beukenbos”. Voor deze klasse zijn tamme kastanje, ruwe berk, wilde lijsterbes, hulst, wilde kamperfoelie en bergvlier kenmerkend. Verder zijn er nog taxus, wilde laurierkers en roze winter postelein te vinden. Er is aan de vegetatie te zien dat het gebied op sommige locaties verrijkt wordt door de agrarische praktijken.
Samen met de ongeveer 24 reeën leven er nog meer zoogdieren in het bos. Zo heeft het bos 5 soorten vleermuizen, dwergvleermuis, watervleermuis, laatvlieger, rosse vleermuis en de grootoorvleermuis. In heel Nederland komen 21 soorten vleermuizen voor dus bijna een kwart daarvan zijn in dit bos te vinden.
Om de dieren in dit gebied te behouden en de rust te gunnen is het belangrijk op de paden te blijven. Alle WP’s liggen direct aan de paden.
De cache is een wandeling van 4 km door dit prachtige gebied. Het is niet mogelijk de cache met rolstoel of kinderwagen te doen, daarvoor zijn sommige van de paden te smal of heuvelachtig. Er is bewust gekozen voor een groot aantal WP’s om de wandeling voor kinderen aantrekkelijk te houden.
De cache ligt op N 52° 1D.TND E 006° CE.RPE. Slotcode CKM. Verdere omschrijving onder "additional waypoints".
We wensen jullie veel plezier met het zoeken naar deze cache. Geniet van de mooie omgeving. Graven hoeft niet. Aug 2014: er wordt in het bos gerooid. De paden zijn soms slecht begaanbaar. Trek laarzen of goede wandelschoenen aan. De terrein rating is tijdelijk aangepast..
|
A
|
B
|
C
|
D
|
E
|
F
|
G
|
H
|
K
|
M
|
N
|
P
|
R
|
T
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|