Skip to Content

<

Vecie kapi

A cache by airavs Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/28/2013
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpnis atrodas meža masīvā, izcirtumā, kuru sauc par Vanagu birzi. Pašlaik te ir senkapu liegums (aptuveni 18.gs.), jo kādreiz netālu esot bijušas mājas Vanagi, kurā bija kādas reliģiskas sektas saimniecība un apmetne un šeit pat mežā viņiem bija arī savi kapi. Paši kapi dabā gan vairs nav atrodami.

Vanagu mājas tika nopostītas 1944. gada Ziemassvētku kauju laikā:

"..29. decembrī bija redzams, ka krievi vislielāko piepūli vērš pret Vanagu mājām. Šīs mājas bija artilērijas ugunī nopostītas līdz pamatiem. Mūra pamatos un dzīvojamās ēkas pagrabā bija iekārtotas automātisko ieroču ligzdas, no kurām tika vērsta ļoti sekmīga uguns. Lai Vanagus iekarotu, tad pret tiem, koncentrēja milzīgas artilērijas uguns masas, pēc kam sekoja krievu kājnieku neatlaidīgi uzbrukumi.."

"..1944. gada Ziemassvētkos, kad padomju spēki uzsāka kārtējo lieluzbrukumu Kurzemes frontei, cīņās netālu no Lestenes pie Vanagu mājām Miervalža Ādamsona vadītā rota veica vairākus pārdrošus pretuzbrukumus un diennakts laikā septiņas reizes atsita sarkanās armijas uzbrukumus. Par šīm kaujām Marokas Baigais 1945.gada janvārī saņēma Vācijas augstāko militāro apbalvojumu — Bruņinieka krustu. Tomēr cīņu gaitā Ādamsons atkal tiek smagi ievainots un šoreiz cietusi ir otra, līdz šim veselā acs.."

Piekļuve sllēpnim dienas gaišajā laikā, no norādītās stāvvietas, gar robežgrāvi un caur mežu nevis gar lauka malu. Tuvējo māju saimnieks piktojas, ja izbradā viņam labību un osta lupīnes. Slēpnis atrodas uz valsts zemes.
Aprakstam pievienota piekļuves shēma.

Slēpnis ir PET pudeles sagatave, virs galvas (par paraugu ņemot autora garumu).

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

67 Logged Visits

Found it 50     Didn't find it 3     Write note 4     Needs Archived 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 4     Owner Maintenance 4     

View Logbook | View the Image Gallery of 6 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.