Skip to Content

<

Pałac Firlejów w Dąbrowicy

A cache by Andrzejj Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/11/2013
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Na początek trochę historii:
Dąbrowica to podlubelska wieś, notowana w 1317 r. Wówczas to możny ród Firlejów otrzymał od Władysława Łokietka zezwolenie na lokacje swoich włości. Król doceniając zasługi Dzierżka i Ostasza protoplastów rodu Firlejów, nadał im wieś. Firlejowie którzy się tutaj się osiedlili już na początku XV w. pisali sie "de Dombrovica". Posiadłość stała się ich gniazdem rodowym. Dąbrowicę często odwiedzał Jan Kochanowski, dedykując Dąbrowicy pochwalne strofy.

W 1553 roku przystąpiono do budowy okazałej rezydencji. W końcu XVIII w. wojny i liczne zmiany właścicieli doprowadziły ten renesansowy pałac do ruiny. Z dawnego pałacu do dziś pozostała jedna z narożnych baszt z renesansową dekoracją oraz fragment arkadowej galerii, do której w końcu lat 70. ubiegłego stulecia dobudowano budynek Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego.

Odnośnie samego kesza:
- magnetyk, pojemnik po filmie
- ukryty przy narożniku ogrodzenia po lewej stronie wjazdu, za tablicą informacyjną. Patrz spoiler

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.