Skip to content

Což takhle ochutnat...VELIKONOCE Event Cache

This cache has been archived.

tomi-h: Tak se nám blíží další ze serie, tak archivuji...

More
Hidden : Saturday, April 19, 2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Máte rádi dobré jídlo? A což takhle ochutnat...
VELIKONOCE


*** STOP STAV *** STOP STAV ***
Dále se prosím logujte již jen jako náhradníci logem "Write note".

Pro všechny milovníky dobrého jídla jsme připravili další gurmánský event.
Přijdte si pochutnat na VELIKONOČNÍM MENU.

Kdy?
V sobotu 19. 4. 2014

Kam přijet?
Do Penzionu u Pštrosa ve Všeteči

V kolik?
Event se koná od 18:00 h SEČ

Kolik lidí?
Maximální počet účastníků je omezen na 35 osob. Po dosažení tohoto počtu účastníků budeme nuceni s ohledem na omezenou kapacitu vyhlásit STOP STAV.

Co a za kolik?
K jídlu bude nachystáno VELIKONOČNÍ MENU o 5 chodech v počtu dle vaší objednávky.
Počítejte s cenou 220,- Kč za MENU.
Obsah objednaného menu je překvapení, ale určitě stojí za to.

Jak logovat účast?
Do svého logu "Will Attend" uveďte počet účastníků za váš nick a počet menu, která si objednáváte.
Po dosažení maximálního možného počtu účastníků bude vyhlášen STOP STAV. Zájemci zalogovaní po naplnění kapacity se mohou zařadit pouze do fronty náhradníků za uvolněná místa.
Uzávěrka přihlášek bude nejpozději jeden týden před termínem eventu.

EVENT JE POŘÁDÁN JAKO NEKUŘÁCKÝ !!!


Díky laskavosti firmy SWG shop budou pro účastníky k dispozici eventová CWG zdarma.

**********************************************************
Co jsou to VELIKONOCE?

Jsou nejvýznamnější křesťanský svátek {Katechismus katolické církve čl. 1166–1171}, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. K tomu podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování. Kristovo ukřižování se událo kolem roku 30 či 33 v blízkosti významného židovského svátku pesach, který je památkou vysvobození Izraelitů Mojžíšem z egyptského otroctví. V západní křesťanské tradici neděle Zmrtvýchvstání připadá na první neděli po prvním jarním úplňku, tedy na měsíc březen či duben (viz Výpočet data Velikonoc). Slovanský název svátku, Velikonoce, se vztahuje na "velikou noc", v níž byl Kristus vzkříšen.

V užším pojetí se Velikonocemi míní pouze slavnost Zmrtvýchvstání neboli Vzkříšení Krista (Boží hod velikonoční), resp. její vigilie na Bílou sobotu (zmiňovaná „velká noc“), v širším pojetí se jimi myslí Velikonoční třídenní (přičemž období od Zeleného čtvrtka až do sobotní vigilie je vlastně součástí postní doby, tedy ne doby velikonoční, toto pojetí je tedy terminologicky ne zcela správné), v nejširším smyslu pak celá doba velikonoční, tedy 50denní období od neděle Zmrtvýchvstání do letnic.

Nejstarším svědectvím o slavení křesťanských Velikonoc může být zmínka v listech apoštola Pavla (kolem roku 50).[1] Nejstaršími mimobiblickými doklady jsou pak spory 2. století o datum slavení Velikonoc a Velikonoční homilii Melitona ze Sard z 2. století. Slavení Velikonoc se tedy v církvi objevilo velmi brzy a již od počátku je významově provázáno s židovskou oslavou Pesachu, jejíž prvky dodnes v sobě nese. Ježíšovo projití smrtí a vzkříšení křesťané chápou jako naplnění starozákonního obrazu přejití Izraelitů Rudým mořem při východu z Egypta. Oslava Velikonoc tradičně trvá celých padesát dní (tzv. velikonoční doba), které vrcholí svátkem Seslání Ducha svatého (letnice). První týden Velikonoc se nazývá velikonoční oktáv

Lidové zvyklosti spojené s Velikonocemi se pochopitelně místně liší. Vzhledem k časové blízkosti křesťanských Velikonoc a jarní rovnodennosti mají tyto tradice pravděpodobně původ v pohanských oslavách příchodu jara.

www.geojih.cz

Additional Hints (No hints available.)