Skip to content

<

Thesaurus Boiorum

A cache by RaRoch Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/21/2014
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Srdečně vás zveme do hloubi hustých lesů Gabréty na finální kešku série, která je pozůstatkem po devátém pokračování eventu Geo-apríl.


Tentokrát jsme sledovali neslavný návrat potomků kdysi hrdých dobyvatelů Galie Předalpské a Itálie prapůvodem z Boiaimonu a z Boiodura. Kdysi dávno – někdy mezi I. a II. velkou válkou (kterým podle poražených říkáme války punské), došlo ke krutým bojům mezi nimi a Římany, po kterých (značně zdecimováni) se naši hrdinové rozhodli raději odejít ze svých domovů nežli žít pod římskou nadvládou.


Bójští a spojenečtí bojovníci, kteří přežili bitvy u Placentia, Mutina a další šarvátky, sebrali co mohli a směřovali do Galie Zaalpské, do Pannonie, Norika, Raetie a dál.

Jestliže jste tady, podřilo se vám vysledovat konkrétní místa v posledních částech cest rodin bratrů Kurmenixe (pivaře), Medunixe (pijáka medoviny) a Mlixtunixe (mlíčňáka) , které (jako řada dalších) pokračovaly dále na půlnoc, do vlasti svých dávných předků.

Našli jste pravděpodobně i místa na trasách jejich vzdálených bratranců Kíkákonixe (pojídače masa), Anamíxe (chyby), kteří se jim (na výzvu svých druidů) vypravili naproti na bájemi opředené svaté oppidum Kastell a ramz (Hrad obrů).

Naše rodiny se rozhodly spojit své poklady a uložit je na neznámém místě (jak ovšem víte z předchozího putování, nebylo to jen tak - každá z nich si část rodinného pokladu ulil stranou, odděleně od společné pokladnice, a před rodinami bratří i před rodinami vzdálených bratranců o tom pomlčet.

Po načtení indicií z předchozích keší získáte souřadnice, které Vás dovedou k menhirům, které je záhodno si prohlédnout. Pro nalezení vlastní keše přičtěte ještě N +0,375 a E +0,304.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.