Skip to content

<

Regelbau 107a Bauwerk 49

A cache by przemo38 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/11/2014
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

 Schron Piskiej Pozycji Ryglowej


Schron jest elementem Piskiej Pozycji Ryglowej (po niemiecku: Johannisburg-Riegel, Stützpunkt Johannisburg). Budowę umocnień rozpoczęto w 1939 r. Podstawową siłą ogniową były dwa Karabiny maszynowe MG 34. Załoga składała się z 12 żołnierzy. Karabiny zamontowane były w strzelnicach pancernych o grubości 20 cm. Do obserwacji pola walki zainstalowano dzwon osłaniający obserwatora pancerzem o grubości 15 cm. Jest to największy i najsilniej wyposażony w środki bojowe obiekt na Pozycji Piskiej. Obecnie schron częściowo znajduje się na terenie prywatnym i wstęp do środka jest niemożliwy. Aby zdobyć skrzynkę nie trzeba (a raczej nie wolno) skakać przez płot!

W Piszu istnieje Stowarzyszenie Historyczne "Piska Pozycja Ryglowa”. Dzięki jego działaniom powstała Ścieżka Edukacyjna pokazująca 8 schronów należących do Stützpunkt Johannisburg (temat tego kesza też do niej należy). Dwa z nich zostały poddane renowacji. Schrony wyposażone są w elementy uzbrojenia, łączności i wyposażenia kwaterunkowego (prycze) oraz jest tam wystawa pamiątek o charakterze militarnym. W jednym z nich eksponowany jest MG 34. Zwiedzanie po umówieniu się telefonicznym za darmo.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.