Moordrecht en Gouderak worden door de Hollandsche IJssel van elkaar gescheiden. Tussen de twee dorpen vaart een veerdienst.
Tot 20 augustus 2011 waren er twee veerponten van het type koplader die de veerdienst uitvoerden: de "Vegomo 5" en de "Vegomo 6". Vegomo is een afkorting van Veer Gouderak Moordrecht. Een bijzonderheid was dat het stuurhuis zich achter het wegdek bevond; de veerpont werd aan één kant betreden en verlaten en hadden een capaciteit van 2 personenauto's. In de spits werden twee veerponten ingezet, buiten de spits onderhield één veerpont de dienst. Sinds augustus 2011 was er een nieuwe veerpont (de 'Veerkracht') met een capaciteit van 3 personenauto's waarbij niet, zoals bij de oude schepen gebruikelijk, de pont aan dezelfde kant opgereden en verlaten moet worden. In 2013 is deze pont echter verkocht voor de veerdienst Aalst-Veen, waar ze per 18 juli 2013 wordt ingezet. Door de komst van de nieuwe Gouderakse brug over de Hollandsche IJssel bij Gouda was de nieuwe pont niet meer rendabel.
Op dit moment vaart de oude pont weer op en neer tussen de twee dorpen.
Op de veerstoep Gouderak ligt ook een cache verstopt. U kunt zelf kiezen hoe u naar deze cache toe gaat vanaf hier: over de brug of met de veerpont.