Skip to content

Tour De Mural Portowcy #2 Mystery Cache

This cache has been archived.

Boorg.SC2: I nastał ten dzień.

Archiwizacji nadszedł czas.

Skrytka powinna wrócić w nowej odsłonie w ciągu kilku dni.

More
Hidden : 6/17/2014
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


herb pogoniSkrytka ta jest drugą z seri mających zaprezentować murale poświęcone lokalnemu klubowi Pogoń Szczecin.

Uwaga musisz najpierw zlokalizować skrytkę http://coord.info/GC549CA jej finałowe współrzędne są niezbędne do zlokalizowania pierwszego etapu tej skrytki.

Historia Pogoni ciąg dalszy.

W pierwszym sezonie Pogoni w I lidze, zespół zajął X miejsce (na 12 drużyn). Rok póniej (1960) Pogoń w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi zajęła XII miejsce (ostatnie) i spadła do II ligi. Pogoń sprzedawała wówczas swoich najlepszych zawodników a dokonane wtedy transfery z innych klubów były tylko uzupełnieniem ubytków, a nie znaczącym wzmocnieniem. Od roku 1961 rozbudowano dość znacznie zaplecze młodzieżowe (szczególnie trampkarzy i juniorów), a efekty tej pracy były widoczne już pod koniec lat 60-tych. Pracę z młodzieżą powierzono głównie Zbigniewowi Ryziewiczowi i Florianowi Krygierowi.

W roku 1962 nastąpiła zmiana systemu rozgrywek z systemu "wiosna-jesień" na "jesień-wiosna" w I i II lidze. Drużyna seniorów w roku 1961 w II lidze zajęła II miejsce, a w roku 1962 I miejsce uzyskując po raz drugi awans do I ligi. W I lidze Pogoń rozegrała 3 sezony, by znowu spaść do II ligi w roku 1965. "Zesłanie" jednak nie trwało zbyt długo, bo tylko jeden rok. Powróciwszy po raz kolejny do elity, Pogoń w najwyższej klasie rozgrywkowej zadomowiła się aż na 13 sezonów, po czym znowu spadła (1979) w "czeluści" II ligi na okres 2 lat. W sezonie 80/81 ponownie uzyskaliśmy awans, by po raz czwarty już z kolei zanotować degradacje w roku 1989. Rozbrat z I liga jednak nie potrwał zbyt długo, bo po 3 latach (1992), Pogoń znów "zasmakowała" awansu do ekstraklasy. Pech jednak jej nie opuszczał, bowiem cztery lata póniej "bordowo-granatowi" po raz piąty zostali "spuszczeni" do II ligi. Rok po spadku, w sezonie 97/98, Szczecinianie powrócili do I ligi.

Lata 1999 - 2003 to jeden z najbardziej burzliwych okresów w historii portowej jedenastki. Wraz ze zmianą ustroju, również w naszym klubie musiał nadejść dzień, kiedy tak naprawdę o wszystkim zadecydują pieniądze (czytaj: sponsorzy). Po całkowitym wycofaniu się Zarządu Portu, oraz odebraniu Pogoni wpływów z giełdy samochodowej, klub popadł w ogromne długi. Zbawienie miało nadejść z Turcji, kiedy to ówczesne władze miasta obiecały, w zamian za finansowanie klubu, tereny przystadionowe tureckiemu biznesmenowi, Sabriemu Bekdasowi. Po poważnych zmianach formalno-prawnych (na bazie byłej sekcji piłki nożnej MKS Pogoń Szczecin powstała Sportowa Spółka Akcyjna "Pogoń") Bekdas szybko przystąpił do działania. Jednak już na początku wszystko wydawało się zbyt piękne, aby było możliwe. Bekdas sprowadził do Pogoni wiele gwiazd (znanych z boisk krajowych i europejskich Polaków, oraz piłkarzy zagranicznych, w tym byłego króla strzelców Mistrzostw Świata), i powtórzył z Pogonią jej największy sukces - wicemistrzostwo Polski(2001 rok).

Srebrny medal w 2001 roku okazał się być początkiem końca Pogoni Szczecin. Z czasem piękne plany przeobraziły się w nierozwiązywalny konflikt Bekdasa z władzami miasta. Spór rósł z tygodnia na tydzień, podobnie jak długi Pogoni, które w końcu osiągnęły niewyobrażalne rozmiary. Sytuacja wydawała się patowa, jednak na horyzocie pojawiła się nowa szansa. Koło ratunkowe tym razem miało zostać rzucone z zupełnie odwrotnego kierunku - z północnej Szwecji. Les Gondor, polski przedsiębiorca, który majątku dorobił się właśnie w Skandynawii, odkupił od Bekdasa większościowy pakiet akcji i obiecał wyprowadzić klub na prostą. W ostateczności, zamieszany w rożne afery Gondor, równiez nie zdołał przekonać radnych Szczecina do swoich pomysłów, a Pogoń, której był prezesem i właścicielem doprowadził do ruiny, oraz ostatecznego upadku. W 2003 roku Pogoń kompromitując się, spadła, a raczej wyleciała z hukiem z ekstraklasy, by z powodu braku środków finansowych już nigdy nie przystąpić do rozgrywek w II lidze. Obecnie toczy się postępowanie związane z bankructwem i likwidacją spółki, oraz ewentualnymi wielomilionowymi odszkodowaniami, co może odbić się na kieszeniach wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Pogoń tonęła, jednak kibice robili wszystko, aby zapobiec upadkowi Dumy Pomorza, a co za tym idzie profesjonalnej piłki nożnej w Szczecinie. Fani Portowców w 2002 roku założyli organizację "Pogoń Walcząca", której głównym celem była walka o Dumę Pomorza. Po upadku Pogoni utworzyli nowy klub - Pogoń Szczecin Nowa, który miał dać podwaliny pod nową, profesjonalną Pogoń Szczecin. I kiedy wszystko wydawało się zapięte na ostatni guzik, pojawił się zupełnie nieoczekiwanie nowy pomysł odrodzenia klubu.

 

Ciąg dalszy nastąpi ...

Przy podejmowaniu uważaj na mugoli.

Opis opracowano na podstawie strony fanowskiej.

Proszę o informację gdy w logbooku zostanie ok 10 miejsc na wpisy, pozwoli mi to zaplanować wizytę serwisową odpowiednio wcześnie.

Herb i nazwa Pogoni Szczecin zostały użyte tylko w celach informacyjnych. Prawa do tego znaku oraz nazwy obecnie należą do Stowarzyszenia MKS Pogoń Szczecin .

 


Do zlokalizowania lokalizacji skrytki wymagane będą liczby które znajdziesz na poszczególnych etapach. Aby znaleźć współrzędne etapu 2 musisz prawidłowo rozwiązać zagadkę matematyczną z wiązaną z etapem pierwszym, 3 etapu zagadkę związaną z etapem 2 itd.

Etap 1 (N 53° 24.378 E 014° 29.647 ): Aby zlokalizować etap drugi musisz przemnożyć poszczególne liczby współrzędnych finałowych skrytki http://coord.info/GC549CA przez odpowiednie wagi. Wagi są cyframi składowymi liczby która jest bardzo mocno związana z Pogonią liczba ta składa się z czterech cyfr i nie jest zapisana w tekście. Liczba wagowa podana w przykładzie nie ma żadnego związku z zagadką. Następnie należy dla poszczególnych szukanych liczb A, B, C, D, E, wykonać odpowiednie działania na bazie uzyskanych wyników mnożenia
Wzór wyliczenia:
- Współrzędne N 53° 24.378 E 014° 29.647,
- Składowe wagi 2357,
- Wyliczenia na bazie danych przykładowych podanych powyżej (współrzędne mnożone przez wagę)
*A: A=((5*2+3*3+2*5+4*7+3*2+7*3+8*5) Mod 11) = 124 Mod 11 = 3
*B: B=((0*7+1*2+4*3+2*5+9*7+6*2+4*3+7*5) Mod 12) = 146 Mod 12 = 2
*C: C=(((5*2+3*3+2*5+4*7+3*2+7*3+8*5)+(0*7+1*2+4*3+2*5+9*7+6*2+4*3+7*5)) Mod 10) = 270 Mod 10 = 0
*D: D=((B-A) Mod 13) = 22 Mod 13 = 9 (sprawdź uwagi poniżej)
*E: E=((0*2+1*3+4*5+2*7+9*2+6*3+4*5+7*7) Mod 14) =142 Mod 14 = 2
*F: Ilość nie dotykać ;)
Uwagi: aby obliczyć szukaną liczbę "D" musisz znać wynik mnożenia dla szukanej liczby "A" i "B" ( w przykładzie A=124, B=146) następnie odjąć mniejszą liczbę od większej, czyli biorąc pod uwagę przykład musimy odjąć "A" od "B". Uzyskany wynik poddajemy dopiero działaniu Mod

Dodatkowe wskazówki:
- Wartości dla liczb A do E ujawnią się dopiero po prawidłowym wyliczeniu przypisanych zadań
- Wartość dla liczby F może przyjąć dwie wartości jednak tylko jedna jest prawidłowa (Znajdziesz ja przy etapie 1)
- Wartość dla liczby G: Znajduje się na rozdrożu (Znajdziesz ja przy etapie 3)
- Wartość dla liczby H: Podstawa Ci podpowie co I może kryć w sobie. Jestem metalową liczbą dwucyfrową. Znalezioną liczbę zwiększ o 1
- Wartość dla liczby J: Element stały - nisko słabo widoczny (Znajdziesz ja przy etapie 5)

Weryfikacja wyliczenia:
A+B+C+D+E+F = 49
Weryfikacja liczb do znalezienia:
F+G+H+J=60

Etap 1 jest w miejscu wskazanym przez współrzędne

Współrzędne etapu 2:
N 53° 24.295+(A*B)+(C*D)+E+F
E 014° 29.198+(A*B*5)+(C*D)+E+F

Współrzędne etapu 3:
N 53° 24.(B*C)+(D*E)+(G*A)+(F*E) + 234
E 014° 29.628

Współrzędne etapu 4:
N 53° 24.397
E 014° 29.(F*J)+(A*B*D)+C+D

Współrzędne etapu 5 - Finał :
N 53° 24.(J*H)-((G*A)+D+E)
E 014° 29.(A*J)+(B*H)+(A*A)+B+(D*F)

Uwaga: W okolicy niestety GPS "lubi" szaleć. Weź pod uwagę opisy, zawęzisz pole poszukiwań.

Additional Hints (Decrypt)

1. Avr yhovr wnx zavr qbglxnwn 2. An ebmqebmh 4. Jlfbxv wrfgrz. Zrgnybjn yvpmon qjhplsebjn. 5. Cbemnqxv gb zbwn fcrpwnyabfp 6. Fpubjnyrz fvr j pvravh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)