Skip to content

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost, completely damaged or inappropriate. Caches should be visited and maintained within 30 days after disabling.
Archiving a geocache is meant to be a permanent action. If a cache is archived by a reviewer or staff for lack of maintenance, it will not be unarchived.

If there are still leftovers from container I would appreciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
<

Ar granātu pret 13 tankiem...

A cache by nikooo & Duudalinja Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/08/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[LV]Slēpnis veltīts 2. robežapsardzības pulka karavīriem. Tā ir regulāra izmēra kaste, noslēpta kaut kur apkārtnes mežu ierakumos.

[EN]This cache is dedicated to the 2nd squad of borderguard troops. It is a regular cache, hidden somewhere in the woods, but sadly you will have to wait for the full translation as it is Latvian only at the moment.


1944. gada 15. septembra nakts nesa jaunas ziņas – 2. robežapsardzības pulkam steidzamā kārtā jādodas uz Iecavas apkārtni, lai iesaistītos kaujās, kur pulks, varonīgā komandiera pulkveža Jansona vadībā, cīnījās 4 smagas kaujas dienas ar uzbrūkošo lielinieku kājnieku un tanku vienībām. Par kauju smagumu liecina sašautais ienaidnieka tanku skaits: 2 dienās 2. robežapsardzības pulka karavīri sašāva 13 tankus. Arī pulka zaudējumi bija lieli: krita 4 virsnieki, kā arī 24 instruktori un kareivji. Ievainoti – 8 virsnieki un 161 instruktori un kareivji. Pēc cīņām pulku apmeklēja I korpusa komandieris, kuram pulks bija pakļauts un izteica pateicību par drosmīgajām cīņām. Arī Leģiona ģenerālinspektors rakstiski pateicās 2. robežapsardzības pulka karavīriem par kaujās izrādīto brašo stāju.

Ir pienācis laiks arī mums izteikt pateicību šim pulkam, apskatot pulka piemiņas un kauju vietas. Lūdzu, saudzējiet dabu un apkārtni.

Dodieties uz sākuma punktu un apskatiet pieminekli. Piefiksējiet cik ozollapas kopskaitā redzamas uz pieminekļa (vērtība X)?

Tālāk izlokiet kājas īsā pastaigā ziemeļrietumu virzienā gar lauka malu, līdz sasniegsiet baltu krustu. Kādi ir dominējošie koki mežā aiz krusta (vērtība Y) – lapu (184.5) vai skuju (142.5)?

Ar iegūto informāciju pietiks, lai dotos tālāk, veicot projekciju no slēpņa sākuma koordinātēm Y grādos un X*319 metru attālumā.

Nonākot uz vietas, jāiegūst divas vērtības:
A – ozollapu skaits uz pieminekļa?
B – sveču turētāju skaits svečturī?

Vadoties no šīm vērtībām, dodieties 24*A grādu virzienā un B*3 metru attālumā (atskaites punkts: pieminekļa bruģētā celiņa sākums) un novērtējiet savu pēdējo pieturas punktu, kur tad arī lūkojieties pēc slēpņa.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.