Skip to Content

<

U trati

A cache by quattro007 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/9/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Keš se nachází v Praze Kyjích v blízkosti říčky Rokytka. Nedaleko je hlavní železniční trať. Přístup ke keši je zcela bezpečný. Je odtud hezký výhled na meandr Rokytky s možností pěkné pěší procházky a také je vidět nedaleké cvičiště psů a lesík.


Keška je válcovitého tvaru ve žlutozeleném provedení s modrým víčkem. Ke keši je přístup přes pole, nebo od silnice tunýlkem pod tratí, ale pouze pro pěší. K tomuto tunýlku se dostanete od Kyjského kostela ulicí Hodějovská a pak půjdete po pěšině až ke keši. Keška je pod jedním z kamenů u stromu.

Při pohledu od kešky směrem ke Kyjskému kostelu je na železniční trati mírný oblouk, kde došlo 1. prosince 2007 k únavovému lomu kolejnice při projíždění vlaku Pendolino. Tento vlak vykolejil a zastavil na kolejích, které vedou podél kešky. Od místa kde je keška, je vidět přesně místo na trati, kde právě vykolejené Pendolino stálo (cca 20 m). Souprava jedoucí z Prahy do Ostravy zhruba ve stokilometrové rychlosti vykolejila všemi sedmi vozy (hasiči tvrdí, že vykolejilo pouze šest vozů). Bylo obrovské štěstí, že se nikomu nic nestalo, ačkoliv vozy Pendolina jely nikoliv po kolejích, ale mimo ně po pražcích. Pohled na Pendolino stojící na trati mimo koleje byl neuvěřitelný. „Nasazení“ vozů zpět na koleje pomocí hydraulických zvedáků trvalo celé tři dny. Celou tu dobu jezdily vlaky po jedné koleji (v té době ještě nebyla postavena prostřední třetí kolej). Celkové náklady na opravu tratě a vlaku přesáhly 25 mil. Kč. Trať, která vede podél kešky prošla v roce 2009 -2010 rekonstrukcí (kromě samotné již zmíněné výstavby třetí, prostřední koleje). Náklady na rekonstrukci úseku Praha Běchovice – Libeň v délce cca 7 km dosáhly 1,8 mld. Kč. Rozhodně se nešetřilo.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

1,026 Logged Visits

Found it 1,014     Didn't find it 4     Write note 5     Publish Listing 1     Needs Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 88 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.