Skip to Content

This cache has been archived.

DarkLord Reviewer: Archivace listingu keše

DarkLord Reviewer

More
<

Prochazka Svati Pulce

A cache by Hupydup & pyxis.praha Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/06/2015
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Touto keškou chceme vzdát hold slavnému českému horolezci, který sedmkrát pokořil Milešovku a který pokořil nejen švestku ale i jiné stromy

Sváťa Pulec se stal prvním a jediným horolezcem, který dokázal dobýt všechny hory všech zemí v Evropě a to i přes různé budoucí korekce v hranicích, rozdělování států a zřizování autonomních oblastí. Není to zapříčiněno tím, že by jasnozřivě určil případná riziková státní uskupení a pak zdolal jejich nejvyšší hory, jako spíše tím, že prostě Sváťa Pulec vylezl na jakoukoliv terénní vyvýšeninu, která byla v okolí. Ve svých lezeckých začátcích postupoval Sváťa prostě tak, že vylezl na nejbližší kopec, rozhlédl se po krajině a vybral si další ke zdolání.
V případě, že terénní vlna byla zalesněná, neváhal vylézt na vysoký strom a rozhlédnout se z něho. Lze tedy říci, že Sváťa Pulec byl též průkopníkem stromolezení. O první místo v tomto sportovním oboru ho může připravit snad jen mýtický Jeníček.

Tato keš si klade za cíl vám zprostředkovat Pulcovu anabázi s dobýváním nesmrtelnosti.

Pokud chcete, vydejte se do Milešova a hledejte místo, odkud budete mít dobrý rozhled. Možná, že v dálce uvidíte překrásný vznosný strom – památný strom Sváti Pulce. Tož se k němu vydejte.
Ve stínu koruny tohoto ztepilého stromu si můžete nejen odpočinout, ale na ceduli také zjistit informace, které vás povedou dál.

Už jste ceduli našli? Tak pro vás nebude problém na třetím řádku spočítat písmena v jednotlivých slovech (indicie AE) a najít tak v okolí další stromy, které vám pomůžou dostat se ke kýženému cíli.

1. zastávka
N 50°3(C-B).(D+1)(E)(B-A), E013°5(E-1).(E-D)(D)(C-B)

2. zastávka
N 50°3(C-E).(E-1)(A)(B-E), E013°5(B-1).(A)(B-E)(D)


Důležité upozornění


Keš má terénní obtížnost T5. K jejímu odlovu je zapotřebí mít zkušenosti a vybavení pro stromolezení. Takže používejte hlavu a nepřepínejte svoje síly. A abyste nedopadli jako Sváťa Pulec, dodržujte zásady bezpečnosti (viz http://www.horolezeckametodika.cz).

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.