Skip to content

Adventure race Hracholusky 2015 - Medokův memoriál Event Cache

This cache has been archived.

gc-plzen.net: Archivace listingu. Ještě jednou děkujeme všem, kteří na ARH přijeli ať už v rolích pořadatelů nebo soutěžících. Díky všem a zase někde někdy.

More
Hidden : Friday, 12 June 2015
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

POSLEDNÍ EDITACE LISTINGU: 1. 7. 2015 - 7:30


- zveřejněn seznam keší, které vznikly z misí ARH 2015 - viz níže
- zveřejněna další videa přímo z eventu viz níže
- zveřejněna výsledková listina viz níže
- dne 19. 4. 2015 zemřel Milan Medok Hron - viz nížeADVENTURE RACE – HRACHOLUSKY 2015
aneb báječní lidé na létajících strojích

MEDOKŮV MEMORIÁL

12. 6. až 14. 6. 2015 – Hracholuská prehrada

Logo ARH 2015

Zveme Vás na již sedmý rocník Adventure race – Hracholusky, tentokrát 2015. Hlavní náplní eventu je sice dobrodružný závod, ale event je urcený všem, kterí chtejí prijet a strávit víkend v príjemném prostredí rekreacní oblasti Hracholuské prehrady nebo kešováním po západních Cechách. Letos opět na Butově.
parník na prehrade pohled na prehradu

Hráz Hracholuské prehrady se nachází asi 16 km západne od Plzne. Délka prehrady je 22 km, maximální hloubka 26 metru a plocha asi 490 hektaru. Byla vybudována na rece Mži, která pramení na cesko-nemeckém pomezí v Ceském lese. Než byla prehrada vybudována, bylo zde romantické údolí s klapajícími mlýny, tichými zákoutími a rozeklanými skalami, které nenarušila ani stavba odvážného mostu lokálky do Bezdružic, ani výstavba pásu opevnení, jenž nás melo chránit pred fašistickým Nemeckem. Údolí dál bylo cílem výletu, skautských táboru a vodáckých výprav. V padesátých letech minulého století však nastala doba nadšeného budování prehradních nádrží, jednou z nich byla i Hracholuská prehrada. Výstavba prehrady probíhala v letech 1959–1964 a podstatná cást údolí vcetne nekolika vesnic zmizela nenávratne pod její hladinou. Stavba prehrady bohužel také vstoupila do dejin ceskoslovenské kriminalistiky. Jednalo se o prípad brutální vraždy hlídace stavenište a následné zatýkání pachatelu pri divoké honicce a prestrelce v ulicích Plzne.

letecký pohled na hráz hráz prehrady

Hracholuská prehrada má sypanou prehradní hráz. Tato technologie byla poprvé v republice použita práve zde. Hráz je vysoká od základu 36 metru a dlouhá 270 metru. V jezere je u hráze umísten sloucený vežový technologický objekt, který skrývá vodní elektrárnu s Kaplanovou turbínou o hltnosti 11,5 metru krychlového za sekundu a o maximálním spádu 27 metru. Maximální výkon generátoru je 2 900 kW. Elektrárna rocne vyrobí 1,46 GWh. Vedle veže stojí nouzový prepad ve tvaru nálevky. Památkou na stavbu prehradní hráze jsou stavební baráky, jenž dnes slouží rekreantum autokempu. I dnes tu ale zustalo nekolik míst, která pripomínají, jak to tu vypadalo pred výstavbou hráze. Jedná se hlavne o neprístupná místa se strmými brehy. Na dostupnejších brezích zde již krátce po dokoncení a napuštení nového prehradního díla zacaly vyrustat rekreacní chaty Plzenanu. Dnes se jich kolem celé prehrady odhaduje od 2500 do 5000. Svého casu byla nádrž hojne vyhledávána zahranicními turisty zejména z NDR a dalších socialistických zemí. Stejne tak na jejích brezích vyrustala rekreacní strediska mnoha podniku. V jednom takovém se koná i tento event. Jedná se o RS Butov, které se nachází na horním konci prehradní nádrže cca 35 km od Plzne a 8 km od Stríbra. Toto rekreacní stredisko bylo puvodne postaveno jako rekreacní a školící stredisko Škody Plzen. Konaly se zde mezinárodní pionýrské tábory a rekreovaly se zde rodiny zamestnancu plzenské Škodovky. V soucasné dobe je rekreacní stredisko využíváno pro školení, školní pobyty detí, k rekreaci a dalším akcím jako je treba tento Adventure event. Pokud chcete vedet o RS Butov neco více vcetne fotek, stací využít nekterý z vyhledavacu.

RS Butov - hlavní budova RS Butov - chatky

Termín akce:
Od pátku 12. 6. do nedele 14. 6. 2015.
V tuto dobu nám bude k dispozici vetší cást ubytovacích kapacit a zázemí celého rekreacního strediska. Prijet a odjet pro nesoutežící bude možno kdykoliv. Pro soutežní týmy je však pripraven presný rozvrh eventu. Zahájení soutežního eventu je v pátek kolem 20:00, kdy se soutežící dozví podrobnosti k noční pátrací hře a také obrys toho, co je ceká druhý soutežní den, tedy v sobotu 13. 6. 2015, která je hlavním dnem celého eventu. Soutežící se budou potit na pripravených misích s leteckou tématikou. Ostatní pak mohou využít sobotu k procházkám po okolí nebo k cestám za kešemi, kterých je v okolí spousta. Po prehrade jezdí také parník. Event mužete využít také jako základnu pro cestu za vzdálenejšími kešemi plzenského kraje. Ti, kterí zustanou na "základne", pak nebudou o soutežní atmosféru ochuzeni, nebot zde bude nástupní místo pro basecamp, který opět bude probíhat práve v blízkém okolí RS Butov. Soucástí areálu je také nekolik sportovišt, takže ani na míste nebude nouze o zábavu. V recepci je možné si zapujcit lodicky.

Klikni pro prechod na aktuální mapu keší

Místo a príjezd:
Na místo eventu RS Butov se dá dojet autem. Je možné využít i vlakového spojení. Pro turisty je možné využít vlak z Plzne na Stríbro, ve stanici Pnovany prestoupit na lokálku do Bezdružic a nechat se po moste prevézt do Blahoust, odkud je to na Butov cca 5 km chuze. Akcním jedincum doporucujeme, v rámci tréninku na Adventure event neprestupovat v Pnovanech na lokálku, ale vystoupit až na zastávce Sulislav nebo Vranov, sejít lesem k prehrade a posledních 250 m na druhý breh preplavat nebo prejet na lodi. Cyklisté mohou do strediska dojet po silnicích nebo lesních cestách a pro prekonání prehrady využít železnicního mostu. V tomto prípade však budte velice opatrní, vstup na most je jen na vlastní zodpovednost. Všechny varianty prístupu máme vyzkoušené a mnohokrát jsme je použili.

Klikni pro prechod na mapu seznam.cz

Ubytování a stravování:
V termínu 12. – 14. 6. 2015 máme predbežne rezervovány chatky a pokoje v hlavní budove. I pres rezervaci a relativne velkou kapacitu RS Butov však s objednáváním ubytování moc neváhejte, at máte jistotu střechy nad hlavou. Samozrejme je možné se s provozovatelem domluvit i na delším pobytu pred i po eventu. Pro ubytování prosím využijte prímo prihlašovací formulár RS Butov, který naleznete na adrese: http://www.butov.cz/objednavky.htm. Pri kontaktu (telefonickém, E-mailem, faxem, poštou) prosím uvádějte heslo ARH 2015, aby bylo jasné, že se jedná o zájemce o ubytování z rad úcastníku eventu. Do objednávky také prosím napište krome požadavku na ubytování také požadavky na stravování. Podrobnosti viz internetové stránky RS Butov. Stravování probíhá formou plné penze ci jednotlivých vecerí, obedu a snídaní, které je však nutné predem objednat v rámci objednávky ubytování. Doobjednání na míste bude možné v omezené míre po dohode s kucharkou :-). Na chatkách je velmi omezená možnost varení. Stravování bude samozrejme domluveno tak, aby zapadalo do soutežního dne. Snídane v sobotu bude tedy o neco dríve a naopak vecere bude podávána až po ukoncení závodu. Nově je možné místo teplé večeře, která byla pro některé loni již hodně studená (výdej v 18:30), objednat přímo studenou večeři. Tento požadavek je však nutné uvést do objednávky. V hlavní budove je otevren výcep a je zde možné zakoupit i nejaké to "bufetové" jídlo. V okolí jsou v sezóne i další možnosti obcerstvení, avšak nevíme, do jaké míry budou v provozu v termínu konání našeho eventu. Nejbližším mestem je 8 km vzdálené Stríbro, kde jsou otevrené restaurace i supermarkety.

Náklady a finance:
Na nesoutežní cást eventu není žádný vstupní poplatek. Veškeré ceny za ubytování, stravování a ostatní služby si každý "stanoví" sám dle vlastních požadavku a objednávek u provozovatele rekreacního objektu. Co se týká eventového CWG, geocoinu a tricek s logem eventu, ty je možné objednat pres samostatný objednávkový formulár - viz níže.
Pro soutežní cást eventu je stanoveno startovné ve výši 700,- Kc (v této cástce je již zahrnut 1x eventový coin a 5x CWG) na tým. Podrobnosti viz odstavec Soutežní cást.

Prihlášení na event, ubytování, stravování, ostatní služby a eventové predmety:
POCET OSOB V NESOUTEŽNÍ CÁSTI EVENTU NENÍ NIJAK OMEZEN. Vaši úcast na eventu zalogujte prosím jako will attend. Ubytování a stravování si mužete objednat na adrese: http://www.butov.cz/objednavky.htm. Pro objednávky ubytování nebyl zatím stanoven žádný konecný termín (s výjimkou zaplnení celé ubytovací kapacity rekreacního strediska). V prípade jakékoliv zmeny Vás budeme vcas informovat. Zpusob objednávání viz odstavec Ubytování a stravování.
Predmety s logem eventu (tricka, geocoiny, CWG, ...) je možné objednávat pres formulár na adrese: http://www.gc-plzen.net/viewpage.php?page_id=90. Tricka (z duvodu výroby) mužete objednávat pouze pres objednávkový formulár, a to nejpozdeji do 15. 5. 2015. Eventové coiny budou vyrobeny v limitované sérii, pokud chcete mít jistotu, že na Vás coin zbyde, objednejte si ho pomocí formuláre co nejdríve. Urcite jich necháme vyrobit víc, ale pokud nebudete mít coin objednaný, nemužeme zarucit, že ho dostanete. CWG by mel být dostatek. Ceny jednotlivých vecí jsou uvedeny v objednávkovém formulári. V prubehu eventu bude coin pro všechny úcastníky eventu (nejen závodníky!) v prodeji za speciální eventovou cenu 300,- Kc/ks. Další coiny budou po eventu prodávány prímo i prostrednictvím e-shopu za základní cenu 350,- Kč. Soutežní týmy v rámci startovného obdrží 5 ks CWG a 1 ks eventového coinu.
Ukázka CWG ARH 2015, tricek (samozrejme budou s letošním logem) a eventového coinu ARH 2015:

CWG ARH 2015 - klikem zvetši Tricko ARH 2009 - klikem zvetši
coin přední strana - klikem zvetšicoin zadní strana - klikem zvetši

Soutežní cást - Adventure race - Hracholusky 2015:

Pocet týmu:
Do závodu pocítáme s max. 25 týmy (4 až 5 osob v týmu). Minimální pocet osob v týmu jsou 4 vzhledem k náplni nekterých stanovišt, na kterých bude potreba spolupráce více osob. Pocetnejší týmy nad 5 osob, by vzhledem k pravidlum mely velkou výhodu a s bodovými srážkami za ruzný pocet osob v týmu nepocítáme. Predem jsme oslovili kapitány lonských soutežních týmu, které se umístili na prvních trech místech s nabídkou úcasti na letošním rocníku.

Prihlášení:
Podrobnosti o přihlášených týmech a přihlašování naleznete na adrese http://www.svetgc.cz/geoevent/adventure-race-hracholusky-2015 .
Ostré přihlašování do závodu bude zahájeno v úterý 31. 3. 2015 v 19:00 hod. Přihlašovat se můžete až do začátku eventu nebo do naplnění kapacity 25 týmů.

Prihlášení na event včetně dalších možností systému a toho jak to celé funguje si mužete vyzkoušet na testovacím eventu ARH , který přesně simuluje podmínky letošního přihlašování (jen otázky budou jiné). Pokud tímto testovacím eventem ARH projdete, tak jste připraveni na letošní přihlašování ARH. Pokud ne, okamžitě pište ať můžeme zareagovat a Váš problém včas vyřešit. Projit si testovacím eventem ARH pro jistotu doporučujeme nejen nováčkům, ale i týmům, které zažily loňské přihlašování. Pokud si nejste jisti podívejte se na nápovedu.

Sice se to muže nekomu zdát složité, ale nám to uvolní ruce a mysl na prípravu náplne eventu a zjednoduší administrativu. Veškeré pro nás potrebné informace totiž už budeme mít a Vy již nebudete muset vyplnovat žádnou jinou prihlášku. Navíc všechny údaje o týmu, kontakty a další veci mužete sami kdykoliv libovolne opravovat a upravovat. Dekujeme za pochopení :-). Také letos nebude záležet jen na rychlosti kliknutí, ale i na vašich vědomostech. Vyplatí se nastudovat historii ARH a Hracholusek, sledovat listing a videa, případně se zkamarádit se strejdou Googlem.

Po úspěšném přihlášení prosíme všechny kapitány přihlášených týmů aby co nejdříve sestavili případně sloučili své týmy a redukovali tak počty přihlášených týmů dle skutečnosti. Uvolníte tak místo dalším týmům, které čekají jako náhradníci na šanci dostat se do hlavního startovního pole. Neúčastí kapitána (např. sloučením/přestupem do jiného týmu) jeho tým automaticky zaniká bez náhrady (týmy nelze přenechávat jiným osobám). Případné změny kapitánů přihlášených soutěžních týmů se budou řešit individuálně podle konkrétní situace (nemoc, zranění, závažné důvody, ...). Vzhledem k urychlení a ustálení startovního pole bude platba startovného požadována nejdéle do středy 8. 4. 2015. Tým jehož platba startovného nedorazí do požadovaného termínu bude po ověření vyřazen.

Prihlášené týmy:
seznam je prevzatý z prihlašovacího systému dle seznamu prihlášených týmu

Pořadí Tým Čas přihlášení
1 Přes mrtvoly postupující 2014
2 BioBrambory postupující 2014
3 Stříbrňáci postupující 2014
4 KV team 31. 03. 2015 19:04
5 MoMi Team 31. 03. 2015 19:05
6 Vládci severu 31. 03. 2015 19:05
7 R.C.S.I. 31. 03. 2015 19:05
8 Mratinsko-Suchdolsky Gang 31. 03. 2015 19:05
9 Hrachorova letka 31. 03. 2015 19:05
10 Brdský 31. 03. 2015 19:06
11 NásNeznáte 31. 03. 2015 19:06
12 Archivní tajemství 31. 03. 2015 19:07
13 GeoWest team 31. 03. 2015 19:08
14 Dračáci 31. 03. 2015 19:09
15 Tundra 31. 03. 2015 19:09
16 topujde 31. 03. 2015 19:09
17 P.D.A. 31. 03. 2015 19:10
18 Chuang Li bije Gracjana 31. 03. 2015 19:11
19 Zjihu 31. 03. 2015 19:19
20 NeBo Team 31. 03. 2015 19:27
21 Pelmel 05. 04. 2015 22:48
22 EagleEyeHunters 06. 04. 2015 11:35
23 CV team 07. 04. 2015 13:35
24
25
Seznam náhradníků
26
27
28
29
30

startovné: zaplaceno, nezaplaceno, náhradníci

Startovné:
Startovné bylo stanoveno ve výši 700,- Kc na tým. V cene startovného je mimo jiné zahrnuto 5 ks CWG a 1 ks eventového coinu, který v rámci závodu urcite využijete a pomuže Vám v nejedné misi.

Co vás ceká:
Závod zacíná v pátek 12. 6. 2015 po 20. hodine predstartovním briefingem. Samotný start bude kolem 22:00, kdy zacne nocní mise v délce zhruba 2 hodin (dle rychlosti týmu). Netradicní start do sobotní cásti 13. 6. 2015 se plánuje na 8:00 a cíl pak na 19:00 s penalizací do 20:00. Vyhlášení výsledku s predáváním cen nejen pro víteze je naplánováno na 21:00.
Základní herní trojúhelník bude letos Pnovany - Svojšín - Konstantinovy Lázne. Námetem eventu jsou báječní lidé na létajících strojích, ... Pro nekteré mise, vcetne té záverecné bonusové, urcite využijete speciální eventový coin (pro uplácení poradatelu to však rozhodne nebude). Stejne jako loni, ani letos nebude nutné pro zdárné dokoncení závodu projít všechny mise, ale... však to znáte. Letos plavidlo potřebovat nebudete, ale to neznamená, že se nenamočíte. Možná víc než v loňských ročnících, takže plavky určitě s sebou. Mise budou rozptýleny v prostoru a v jejich rámci navštívíte zajímavá místa, na kterých budete nacházet a využívat ruzné artefakty, studovat zápletky a zažívat dobrodružství. Celkem plánujeme dvanáct až šestnáct misí. Samozrejme nebude chybet povinne nepovinné stanovište prímo u základny na Butove, které bude také letos koncipováno v duchu celého eventu – půjde o výcvikové středisko pro lety čímkoliv a kamkoliv. I letos budou do campu v jeden čas povolány hned dva týmy naráz. Vyrešením jednotlivých misí získáte strípky do skládanky, která vám pomuže zodpovedet finální bonusový úkol celého eventu. Samozrejmostí budou prubežné bonusové hry a zasílání bonusových čísel pomocí SMS kódů. Opět uvažujeme o PMR bonusech. Zda budou zařazeny, se včas dozvíte.
Obtížnost eventu je velice složité urcit. Záleží na tom, jak celý závod pojmete. Pokud se chcete umístit na predních místech, musíte stihnout co nejvíce misí, záleží na každém bodu, a to bude hodne nárocné. Rozhodnete-li se jít pohodovým tempem, tak se to dá zvládnou napríklad v rodinném týmu, o cemž svědčí minulé ročníky.
Systém rozdávání podkladu bude stejný jako loni. Hned v pátek po príjezdu obdržíte první informace o jednotlivých misích, vcetne jejich približné lokace, obtížnosti, casové nárocnosti a casový rozpis base campu. Konkrétní cas na tomto stanovišti si budete pak moci vybrat podle Vašeho výsledku v nocní hre. Po skoncení nocní bojovky tak budete mít všechny potrebné informace a budete si moci udelat hrubý casoprostorový plán na sobotní den. Podrobné zadání vcetne všech potrebných indicií pro jednotlivé mise obdržíte v sobotu ráno od... Pak už to bude jen a jen na vás. Samozrejme, že pri cestách budete moci opet využít body placenou nápovedu.

Odkazy na predchozí rocníky:

Záverem:
Máte li jakékoliv dotazy k eventu nebo potrebujete neco upresnit kontaktujte nás pres profil nebo prímo na adrese geoteam@gc-plzen.net. Za organizacní tým se na vás teší MichalS & Flower, Venca68 & Vladka, Slepic, Terka, 100Dteam, cz.nemo & missbluetag, Haca, Medok, Island968, Torfik, Nevrenaci, Iluvator, Dutch & Niky, Mayinka, Skleba, popaK, CBfousac, Lindbergh007, Arogant, brutalniopicka, Pojepet, Tomasook, JoeTramp, Dyn ...

Plavba netradicních plavidel 2007

Doporucujeme sledovat listing - aktuální informace budou prubežne doplnovány.

A hned na úvod si Vás dovolujeme upozornit, že po několika měsících opět vysílá televizní stanice TV ARH.

První reportáž letošního roku můžete shlédnout zde: ARH 2015, díl 1. - Kam na dovolenou? - https://www.youtube.com/watch?v=2hxBVKxow5w

Videozpravodajství č.1 - klikem spustit

 

Druhou reportáž letošního roku můžete shlédnout zde: ARH 2015, díl 2. - Venca Kašpar - https://www.youtube.com/watch?v=aI4egVZAYac Třeba se Vám budou některé detaily tohoto videa dnes večer hodit. Ale to ostatně platí i pro video minulé.

Videozpravodajství č.2 - klikem spustit

 

EDIT 2.4.2015: Rozeslán e-mail kapitánům týmů s informací o platbě. Pokud by někomu nedorazil dejte vědět na e-mail geoteam@gc-plzen.net. Startovné je nutno zaplatit do 9.4.2015.

TV ARH právě zveřejnila třetí pokračování letošního videa. Najdete ho zde: ARH 2015, díl 3. - Jan Tleskač - https://www.youtube.com/watch?v=xlUaN7a0PpU. Naše reportérky Vlaďka a Flower se v doprovodu Vency Kašpara, potomka slavného letce českého Jana Kašpara, vydávají na cesty časem. Hned napoprvé si mohou položit otázku: "A co na to Jan Tleskač?" Užijte si to s nimi.

Videozpravodajství č.3 - klikem spustit

 

EDIT 22.4.2015: V neděli 19. dubna 2015 po krátké těžké nemoci zemřel ve věku 54 let náš dlouholetý kamarád Milan Medok Hron. Milan patřil mezi opory a tváře ARH. Jeho mise vždy patřily k tomu nejlepšímu co ARH mohlo nabídnout. Nezištně nejen vytvářel mise, ale pomáhal s organizací a průběhem ARH. Svým optimistickým přístupem a dobrou náladou nás vždy dokázal podržet.
Organizační tým ARH se rozhodl věnovat tento ročník právě Milanovi. Milan byl mimo jiné i vášnivým leteckým modelářem a na toto téma se velice těšil. I přes to, že ho od konce minulého roku trápila zákeřná nemoc, pustil se s námi do přípravy misí pro letošní ročník ARH. Měl připravené kompletní scénáře na tři mise včetně postupu šifrování a popisu výroby potřebných artefaktů. Toto již bohužel nestihl. Budeme se snažit dotáhnout tyto mise do konce a neudělat Medokovi "ostudu".

Medoku, díky moc za vše. Budeš nám moc chybět.

R.I.P - Medok

Na webu gc-plzen.net bylo na fóru zveřejněno vlákno: Zemřel rokycanský geocacher a náš kamarád Medok, tak pokud chcete něco napsat máte možnost.

 

EDIT 5.5.2015: TV ARH právě zveřejnila čtvrté pokračování letošního videa. Najdete ho zde: ARH 2015, díl 4. - Meresjevovy nohy - https://www.youtube.com/watch?v=NiUpcpKbEzEb . Reportérky Vlaďka a Flower za doprovodu Vency Kašpara, potomka slavného letce českého Jana Kašpara, pokračují ve svých cestách časem a prostorem. Kde a hlavně kdy se to ocitli, v roce 1943 nebo někdy jindy? Nikdo pořádně neví...

Videozpravodajství č.4 - klikem spustit

Náhled pracovní ražby letošního coinu:

klikem zvětši

 

EDIT 13.5.2015: TV ARH právě zveřejnila páté pokračování letošního videa. Najdete ho zde: ARH 2015, díl 5. - Hurá do Chebu! - https://www.youtube.com/watch?v=rrjAx0knc5Y. Strhující cesty prostorem a časem pokračují! Letiště v Chebu je poctěno nenadálou návštěvou! Hotovostní jednotka má pohotovost! Jak se s tím létá? Můžu si zalétat? Samozřejmě!

Videozpravodajství č.5 - klikem spustit

 

EDIT 22.5.2015: TV ARH právě zveřejnila šesté pokračování letošního videa. Najdete ho zde: ARH 2015, díl 6. - Letím, letíš, letíme - https://www.youtube.com/watch?v=0KRROqhbzaw. Vždyť létat je tak snadné!!!

Videozpravodajství č.6 - klikem spustit

EDIT 29.5.2015: TV ARH právě zveřejnila sedmé pokračování letošního videa. Najdete ho zde: ARH 2015, díl 7. - ARH 2015, díl 7. - Padám, padáš, padáme - https://www.youtube.com/watch?v=Fdl3oFMAMv4. Vždyť padat je tak snadné!!!

Videozpravodajství č.7 - klikem spustit

EDIT 5.6.2015: TV ARH právě zveřejnila osmé pokračování letošního videa. Najdete ho zde: ARH 2015, díl 8. - Drobné rady pro každého - https://www.youtube.com/watch?v=J6H2Iu08muI. Jak se sbalit na cesty prostorem a časem? Co všechno si vzít s sebou do Kašparova letostroje? Jak si balí palubní zavazadlo sestry Wrightovy?

Videozpravodajství č.8 - klikem spustit

EDIT 9.6.2015: TV ARH právě zveřejnila deváté pokračování letošního videa. Najdete ho zde: ARH 2015, díl 9. - Písně kosmické - https://www.youtube.com/watch?v=nEBY7bu1Tvw. Devítky jsou zrádné, bacha na ně. Není Armstrong, jako Armstrong. A co na to Gagarin? Užijte si poslední předstartovní video letošního ročníku.

Videozpravodajství č.9 - klikem spustit

EDIT 15.6.2015: Úplnou výsledkovou listinu v elektronické podobě si můžete od této chvíle stáhnout z plzeňského geowebu. Ve formátu PDF je zde http://www.gc-plzen.net/_images/Venca68/ARH-2015-vysledkova-listina.pdf ve formátu JPEG zde http://www.gc-plzen.net/_images/Venca68/ARH-2015-vysledkova-listina.jpg.

Výsledková listina ARH 2015 - klikem zvětši

EDIT 19.6.2015: TV ARH právě zveřejnila desáté, desáté a jedenácté pokračování letošního videa.
Najdete je zde: ARH 2015, díl 10. - Event!!! https://www.youtube.com/watch?v=ecUa9Bh85GA 

Videozpravodajství č.10 - klikem spustit

ARH 2015, díl 11. - Sjůprhýrouz https://www.youtube.com/watch?v=HellIpDmXoc

Videozpravodajství č.11 - klikem spustit

Dále byly zveřejněny mimořádné zprávy přinášející kompletní vyhlášení výsledků. . Toto video naleznete zde: Mimořádné zprávy TV ARH - Kompletní vyhlášení výsledků 2015 https://www.youtube.com/watch?v=-x_v9PBI9ao

Videozpravodajství č.12 - klikem spustit

Dále byly zveřejněny mimořádné zprávy přinášející to co se do videí nevešlo. Toto video naleznete zde: Mimořádné zprávy ARH 2015 - Co ve zprávách nebylo… https://www.youtube.com/watch?v=AQCIb5Au5P8

Videozpravodajství č.13 - klikem spustit

EDIT 1.7.2015 - Zveřejněny nové keše, které vznikly z jednotlivých misí. Kdo je odlovil v rámci závodu, si je může nyní zalogovat. Ostatní si mohou vyzkoušet, jaké mise letos na účastníky ARH 2015 čekaly, a odlovit si je.

Jedná se o tyto keše:
ARH 2015 Zahada protez A.P.Maresjeva - (visit link)
Adventure race 2015 - Sileny pilot - (visit link)
Adventure race 2015 - Operace ARHacite - (visit link)
Adventure race 2015 - Bitva o Anglii - (visit link)
Adventure race 2015 - rozebrany motor - (visit link)

Additional Hints (Decrypt)

Ižqlg yégng wr gnx fanqaé...

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)