Skip to Content

This cache has been archived.

FitReviewer: Nedostali sme žiadnu odozvu na žiadosti o údržbu a obnovu kešky.
Preto tento listing teraz archivujem.
V mene všetkých nálezcov kešky - ďakujem ownerovi za zážitky, ktoré nám priniesla.


Ak sa predsa len ešte rozhodneš svoju kešku obnoviť, urob tak čím skôr, aby Ti nikto medzitým neobsadil miesto. Následne ma kontaktuj cez môj profil a nezabudni pripojiť GC kód tejto kešky. Geocache prejde nanovo review procesom a ak bude všetko v poriadku, môžem ju vybrať z archívu. Ak od archivovania ubehli viac ako 3 mesiace, alebo má mať obnovená keška inú podobu - odporúča sa radšej založiť novú cache s novým listingom.


FitReviewer (Matúš) - Community Volunteer Reviewer for Slovakia
Geocaching.com | Help Center | Guidelines (Pravidlá) | Regional Guidelines
Odpovede na základné otázky (nielen) ohľadom zakladania kešiek nájdeš v mojom profile.

More
<

Zeleznicna stanica Dubnica nad Vahom

A cache by tomasla Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/24/2015
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Táto cache je venovaná novo zrekonštruovanej železničnej stanici v Dubnici nad Váhom, na severnom kraji mesta.


Železničná stanica - Dubnica nad VáhomDubnica nad Váhom je jedna z mála medziľahlých staníc, v ktorých boli vybudované moderné reléové zabezpečovacie zariadenia ešte v časoch socializmu. Toto celé je len vďaka závodom, ktoré financovali modernizáciu resp. výstavbu zabezpečovacieho zariadenia. Zatiaľ čo v susednej stanici Trenčianska Teplá, pobehovali po zhlaviach výhybkári s kľúčami a ručne prestavovali výmeny, v Dubnici už výhybkárov nepotrebovali, všetko vedel obslúžiť pohodlne a rýchlo výpravca stanice. Toto reléové zabezpečovacie zariadenie je od väčšiny reléoviek odlišné najmä tým, že výmeny prestavuje výpravca individuálne radičmi priamo v reliéfe, na zvislom stole reléovky.

Železničná stanica Dubnica nad Váhom, leží v km 136,740, dvojkoľajnej trate normálneho rozchodu č. 120, Bratislava - Žilina. Dubnica je stanicou zmiešanou, podľa povahy práce a medziľahlou po prevádzkovej stránke. V stanici odbočuje vlečka "závod SMZ", ktorá mala v minulosti veľkú obdobu. ZŤS - Závody ťažkého strojárstva (výroba ťažkej vojenskej techniky, neskôr rekonštrukcie rušňov napr: rada 773) a v pokračovaní vlečky ZVS - Závody všeobecného strojárstva (munícia). Momentálne je už z časti zrušená a končí v areáli ZŤS Dubnica v bývalej osobnej stanici, kam zachádzali ako posunujúci diel pracovné vlaky s robotníkmi. Koľajisko vlečky je súčasne využívané súkromnou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá rekonštrukciami nákladných vozňov a koľajisko vlečky využíva na odstavovanie vozňov.

Viac o tejto vlečke sa môžte dozvedieť pri odlove susednej železničnej cache
STARY ZELEZNICNY MOST DCA.


Táto stanica, ako aj mnoho ďalších staníc na trati Bratislava - Žilina (vrátane samotnej trati), prešla rekonštrukciou. Dnes môžte namiesto starej, dlhú dobu schátranej stanice vidieť novú, zmodernizovanú, nezarastenú stanicu, ktorú si Dubnica po dlhej dobe zaslúži. Pri stanici sa zrušil aj neďaleký železničný prejazd (ako aj všetky prejazdy na tejto trati, postupne nahradzované nadjazdmi alebo podjazdmi) a na mieste, kde stál, sa postavil podchod pre chodcov. Jediné, čo sa na stanici nezrekonštruovalo, je 3. nástupište, pre ktoré sa nenašlo žiadne využitie (okrem odstavovania nepotrebných nákladných vozňov) a tak toto "nástupište duchov" naďalej chátra.

Popis keše

Pre zistenie finalu navštívite všetky 3 nástupištia na stanici. Na každej stanici sú stage rozmiestnené po dvoch, takže dokopy 6 stageov. Na týchto šiestich stageoch budete hľadať čísla A, B, C, D, E a F.

1. NÁSTUPIŠTE - smer Žilina
Stojíte na hlavnom nástupišti na Dubnickej železničnej stanici. Na tomto nástupišti zastavujú vlaky idúce smerom na Žilinu. Je tu aj vchod do budovy stanice, kde sa kupujú lístky.
Stage A: Na tomto nástupišti sa nachádza svetelné návestidlo pri výhybke do prekladiska tovaru. Na tomto návestidle je nepárne číslo A.
Stage B: Na železničnej stanici sa nachádzajú aj hlavné svetelné návestidlá, dohliadajúce na hlavné koľaje. Tie majú na sebe spoločné nepárne číslo B.

2. NÁSTUPIŠTE - smer Bratislava
Toto nástupište je najdlhšie zo všetkých na stanici. Zastavujú tu vlaky idúce smerom na Bratislavu.
Stage C: Na tomto stage musíte zistiť párny počet smetných košov/lavičiek z celého nástupištia a to je párne číslo C.
Stage D: Pre zistenie čísla D treba ísť smerom na Žilinu na jeden z koncov tohto dlhého nástupištia. Pred koncom chodníka narazíte na stĺp (jeden zo železničných stožiarov), na ktorom je párne dvojmiestne číslo D.

3. NÁSTUPIŠTE - "nástupište duchov"
Toto posledné nástupište Dubnickej železničnej stanice sa už nepoužíva a jediné aj neprešlo rekonštrukciou. Používa sa už asi len na odstavovanie vozňou nákladnej dopravy na vedlajšiu koľaj.
Stage E: Pre zistenie čísla E musíte ísť do železničného podchodu, ktorý sa nachádza priamo na stanici a slúži ako prechod medzi jednotlivými stanicami. V tomto podchode je oproti schodom vedúcim na 3. nástupište na stene vyvesená značka s upozornením. Počet písmen (každé písmeno sa ráta ako jeden znak) na tejto značke je párne číslo E.
Stage F: Spočítajte na 3. nástupišti všetky rady stĺpov, ktoré držia strechu (zdvojené stĺpy umiestnené pri schodisku sa taktiež rátajú ako jeden rad). Počet týchto radov je nepárne číslo F.

Výpočet finalu

N 48° ((A+E)+D).((D×(C+C))+((B×B)-B)+D)'
E 018° (F).((A×D)-(A+C))'

+ ==> plus
- ==> mínus
× ==> krát


Tu si môžte overiť súradnice ktoré vám vyšli:


UPOZORNENIE:
Final tejto keše sa pre problémy s miestom ukrytia nenachádza v blízkosti železničnej stanice, ale približne 1km od nej. Na finali si dávajte pozor, aby vás nikto nespozoroval, pretože keš je ukrytá na mieste, na ktorom vás môže niekto ľahko uvidieť.

Prosím aby ste v cache udržovali poriadok a dobre uzatvárali krabku, aby do kešky neprenikla voda. Zároven prosím aby ste ju dali na pôvodné miesto.

Happy caching! :)

Flag Counter

Additional Hints (Decrypt)

cbgehovr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.