Skip to content

Valasske keskobrani 2015 Event Cache

This cache has been archived.

Voyager Reviewer: Archivace listingu keše

[b]Voyager Reviewer[/b] - Reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)

More
Hidden : Friday, 05 June 2015
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Ahoj kolegové, kačeři. Sešel se rok s rokem a opět máte příležitost prověřit své schopnosti, sílu, důvtip, odvahu, odolnost a vytrvalost. Zveme vás k účasti na osmém ročníku geomaratonu, pro který jsme vám přichystali další porci keší v krásné krajině Valašska.

Přichystejte si potřebnou geovýbavu, dostatek silných baterek a nabitých baterií, přibalte bojovnost, odhodlání, dobrou náladu, týmového ducha a smysl pro fair-play a přijeďte na víkend 5.- 7. června na Bystřičku. Změříte tu své síly s ostatními týmy z Čech, Moravy a Slezka na dalším Valašském keškobraní.

Co vás tady čeká? Stejně jako v minulých letech zůstanou zachovány dvě soutěžní kategorie „adrenalin force“ a „týmy s dětmi“, ale z důvodu urychlení vyhodnocení a zkrácení dlouhého čekání na vyhlášení výsledků jsme posunuli čas startu a konce hlavní kategorie o dvě hodiny dopředu. To znamená, že týmy adrenalin force vypustíme do terénu v pátek ve 22 hodin (konec závodu v sobotu v 16 hodin), zatímco u týmů s dětmi zůstává vše při starém – start v sobotu v 9 hodin ráno, cíl v 18 hodin.

Do „dětské“ kategorie se mohou přihlásit týmy, ve kterých bude minimálně jedno dítě ve věku do 15 let. Tuto skutečnost uveďte v přihlašovacím logu! Opět zde bude aplikováno odstupňované bodování podle věku dítěte.
A pokud se najdou takoví, kteří nechtějí závodit, nevadí! V nádherném okolí přehrady můžete prožít pohodový víkend se spoustou keší a v sobotu večer být přítomni na vyhlášením výsledků závodu a závěrečné afterparty, která letos sice nemá svůj vlastní listing, ale CWG ano!


Časový harmonogram geomaratonu Valašské keškobraní
Pátek 5. června
- 16 – 21,30 hodin registrace do závodu pro obě soutěžní kategorie, ubytování, večeře, odpočinek před startem
- 21,45 hodin: hlavní kategorie - předstartovní příprava, instrukce a vysvětlení pravidel

Sobota 6. června
- do 16 hodin: Valašské keškobraní 2015 – geomaraton pro hlavní kategorii.
- 8 – 8,40 hodin pokračování registrace do závodu pro dětskou kategorii
- 8,45 hodin: předstartovní příprava, instrukce a vysvětlení pravidel pro dětskou kategorii
- 9 – 18 hodin: Valašské keškobraní 2015 – geomaraton pro dětskou kategorii.
- 18 – 20,30 hodin: večeře, volný program
- cca od 20,30 hodin: posezení s přáteli, prohlídka a výměna CWG, TB a GC, vyhlášení výsledků, předání cen, pohárů a medailí...
- 23,59 - večerka
Pro nezávodící účastníky:
- 8 – 9 hodin: snídaně
- 9 – 18 hodin: volný program - kešování v okolí (v 18 hodin budou uvolněny listingy závodních keší), turistika nebo sport a relaxace v chatové osadě

Neděle 7. června
- 8 – 9 hodin: snídaně
- 9 – 12 hodin: uvolnění chatek, sbalení stanů, pak volný program. Konec akce.

Přihlášení do závodu
Do závodu přihlašuje jednotlivé týmy JEN jejich kapitán (nebo jím pověřená ososba), a to logem Will attend a zkopírovaným a doplněným následujícím textem:
Název týmu:
Kategorie: adrenalin force/tým s dětmi
Státní příslušnost týmu: ČR/SR
Počet členů v týmu:
Nick kapitána:
E-mail kapitána:
CWG afterparty (á 10 Kč): ANO (ks)/NE
Listingy závodních keší (á 25 Kč): ANO/NE

Ostatní účastníci akce, kteří nebudete závodit a jen se za námi přijedete podívat, hlaste se prosím jen WRITE NOTE logem a připište, kolik CWGček afterparty budete chtít a jestli máte zájem o vytisklé závodní listingy. Účast v geomaratonu i na afterparty už si samozřejmě budou všichni zapisovat logem Attended.

Do závodu bude připuštěno maximálně 50 týmů, po 3 – 5 lidech, které uhradí startovné ve výši 400,- Kč/tým.

Podmínky účasti v geozávodě
• správná a úplná registrace týmu Will attend logem.
• v požadovaném termínu splnění podmínek, které budou kapitánům přihlášených týmů zaslány na e-mail uvedený v přihlášovacím logu.

Stručná pravidla závodu
• účast v závodě je dobrovolná a všichni účastníci ho absolvují na vlastní nebezpečí. Osoby mladší 15 let ho absolvují společně se svým zákonným zástupcem nebo s jeho písemným svolením.
• do závodu může nastoupit maximálně 50 včas registrovaných 3 – 5 členných týmů.
• za každou nalezenou keš obdrží tým body. Každá keš je bodově ohodnocena podle obtížnosti hledání, náročnosti terénu, případně dalších kritérií. Ke každé keši náleží také prémie za FTF log.
• závod bude probíhat v pátek 5. června a sobotu 6. června 2015, start hlavní kategorie je stanoven na páteční 22 hodinu, dětská kategorie startuje v sobotu v 9 hodin. V cíli musí být všechny týmy hlavní kategorie v 16 hodin a dětské kategorie v 18 hodin. Za každou započatou minutu po tomto limitu, bude týmu udělena penalizace. V případě zpoždění nad 30 minut budet tým diskvalifikován. Rozhodující pro posuzování zpoždění je čas na pořadatelské časomíře.
• celkový bodový zisk bude dán součtem bodů z nalezených keší a získaných FTF prémií. U dětské kategorie bude tento součet ještě vynásoben koeficientem dle věku nemladšího člena v týmu.
pro uznání nalezení keše, prípadně FTF logu, je potřeba v cíli doložit: fotografii týmu, na níž může chybět vždy maximálne jeden člen týmu – tzv. libero. Fotky musí být v elektronické podobě (ve formátu JPG/JPEG na kartách SD, MMC, CF, xD, MemoryStick). Na fotkách budou jasně identifikovatelní jednotliví členové týmu. Dále musí být na fotce viditelná část keše (krabička nebo víčko) s kódem keše (VK-XXX), v případě FTF nálezu i „FTF coin“, který bude uložen v keši.
• účastníci závodu jsou povinni dodržovat obecná pravidla geocachingu, zásady slušného chování a platné zákony ČR. Zvláštní důraz klademe na dodržování pravidel silničního provozu, především pak na respektování zákazu vjezdu VŠECH MOTOROVÝCH VOZIDEL (tedy i čtyřkolek) do lesa a to i tam, kde není umístěna zákazová dopravní značka. Mezi jednotlivými závodními kešemi se budou pohybovat kontrolní hlídky, které budou sledovat dodržování těchto pravidel. Na základě jejich hlášení je pořadatel oprávněn provinivší se tým ze závodu bez náhrady vyloučit.
• pořadatel nepřipouští spory o dodržovaní pravidel. Pořadatelský tým svrchovaně rozhoduje o diskvalifikaci či penalizaci týmu. Proti tomuto rozhodnuti není možné odvolání.

Další informace budou soutěžícím týmům předány v průběhu registrace nebo těsně před závodem. Pravidla mohou být pořadatelem podle potřeby upravována až do startu závodu.

Závodní CWG
Připravujeme pro vás speciální závodní CWGčko. Soutěžní týmy ho dostanou zdarma v počtu odpovídajícím počtu členů v každém týmu. CWG bude určeno jen pro závod a nelze si přiobjednávat více kusů!

Ubytování
V areálu chatové osady Pod hrází jsou tyto možnosti ubytování:

- v chatkách se základním vybavením, se společnými sprchami a WC.
7x Chatka Boubín - čtyřlůžková
5x Chatka Srub - čtyřlůžková
3x Chatka Turist - dvoulůžková
Celkem je k dispozici 54 lůžek.

- ve vlastních stanech (omezená kapacita)

Celý areál je oplocen a osvětlen. Zdarma k dispozici připojení k internetu přes wi-fi.

Ceny za ubytování v chatkách:
- cena za lůžko - dospělí: 202 Kč/osoba a noc (1 noc), 182 Kč/osoba a noc (2 a více nocí)
- cena za lůžko - dítě do 6 let: 115 Kč/osoba a noc

Ceny za ubytování ve stanech:
- cena za stan: 35 Kč/noc
- cena za dospělou osobu: 31 Kč/noc
- cena za dítě od 5 do 15 let: 23 Kč/noc

Možné slevy:
- skupina nad 12 osob - u ubytování 10% (tuto podmínku snad splníme – stačí obsadit 3 větší chaty, takže můžeme už teď s touto slevou počítat)
- použití vlastního spacáku (bez erárního povlečení): - 40 Kč/noc (např. 2 noci = 142 Kč (182 - 40) x 2= 284 Kč)

Rekreační a ubytovací příspěvek: 14 Kč/dospělá osoba a den (děti neplatí)
- auto: 36 Kč/den
- motorka: 23 Kč/den
- pes: 36 Kč/den
Upozornění: ceny za ubytování jsou jen orientační a mohou se nepatrně změnit!

Ubytování si objednává každý tým nebo účastník sám u recepční chatové osady Pod hrází, pan Dobeš, na telefonním čísle 739 351 457 (platí i pro stany). Při objednávání je nutné říct, že je to na geocachingovou akci.
Protože se do areálu vejde jen omezený počet stanů, prosíme ty, kteří si přivezou svůj stan, aby to uvedli i do svého „Will attend“ logu, ať máme přehled o tom, kolik míst už je obsazených.


Komu nevyhovuje ubytování v chatkách nebo ve stanu, může si objednat pohodlnější nocleh v některém z blízkých penzionů (do vyhledávače stačí zadat „ubytování Bystřička“ a tam najdete odkazy).

Stravování
Stravování se nám sice nepodařilo zajistit dodavatelsky, jak tomu bylo v minulých letech, takže letos to bude v režii VKteamu. Pro vás účastníky to má výhodu v tom, že si nemusíte předem nic objednávat. Spoléháme na to, že budete mít velkou žízeň i hlad a svými nákupy nás podpoříte. V nabídce nápojů bude čepované pivo Svijany 11°, rozlévaná kofola, čaj, káva (rozpustná/turecká). K jídlu: párky, topinky, tousty se šunkou, palačinky, na snídani navíc míchaná vajíčka, pečivo. Ke koupi budou i drobné pochutiny – oplatky, brambůrky, atd. Otevírací doba dle potřeby. Komu ani toto nebude stačit, může využít nabídky nedalekých pohostinství.

Parkování
Ti, kdo budou ubytováni v chatové osadě a zaplatí poplatek za auto nebo motorku, mohou parkovat uvnitř areálu vedle chatek, ostatní pak zdarma na velkém parkovišti u hlavní cesty, 50 metrů od osady (wpt. P1). Do osady vede příjezdová cesta přes autokempink. Sjezd z hlavní cesty je vyznačen jako wpt. ODB. Odtud budete pokračovat podél lesa a potoka až do chatové osady.

Žádáme vás, abyste přes kemp projížděli opatrně a hlavně POMALU!!!, vloni si majitelé stěžovali, že tam několik aut projíždělo jako by jeli rally.
Additional Hints (Decrypt)

criar obgl, xbyn, ynan n bqubqynav...

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)