Skip to Content

<

MBT 04 - Pohadkova

A cache by PetrHal, jakolinda.zlati Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/25/2015
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Několik pohodových krabiček věnovaných mým běžeckým tratím (MBT). Převážně dobře dostupné tradičky v okolí Znojma a bonusové finále. Vybrat sedm tréninkových okruhů nebyl zase tak velký problém, sportu poslední dobou už věnuji stále méně času. Doufám, že se vám série bude líbit.

K oslavě svátku všech čistých dětských dušiček  a následně na počest Mezinárodního dne otců :-) jsme dostali nápad, připravit  pro všechny hezkou procházku pohádkovým lesem. Aby robotci neprudili své geocachingem podobně postižené milující rodiče a rádi se s nimi vydali vstříc lesnímu dobrodružství, ať už po vlastních nožkách, v sedle kol, sedaček či v houpavých korbičkách kočárků.
Že došlo ke spojení s jednou z  ownerových běžeckých tratí, vyznívá sice poněkud nesourodě, ale v životě se dějí různé prapodivné zvraty. A příroda kolem této trati je minimálně pohádkově krásná a keš si zaslouží, ač neoplývá nijakými úchvatnými scenériemi či výhledy.
Pokud tady zrovna neprobíhají lesní práce, dýchne tu na vás klid, pohoda a doufáme i mezigenerační radost ze společně stráveného času, který svým ratolestem věnujete a na který budou jednou rády vzpomínat. A možná i o to v geocachingu občas jde...
Jestli se však ve vašem okolí zrovna (ještě nebo už) nenachází pohádek-lační robotci - vlastní ani ti půjčení, nezoufejte. Procházka s trochou adrenalinu možná pobaví i vás dospělé. A na chvíli vrátí zpět do bezstarostného času dětských let...

Trasa je dlouhá přibližně 7 kilometrů. Téměř celá - krom finále a několika malých odbočení - vede po lesních cestách. Je možné ji absolvovat pěšky, na kole i s kočárkem. Jen v případě větších dešťů se samozřejmě trochu rozbahní, ale nejedná se o nic dramatického. Nepotřebujete ani žádnou zvláštní výbavu, i když v případě ownera to svádí k úvahám o adrenalinovějším pojetí. Ke svým třešinkovým choutkám však ještě jistě neřekl poslední slovo. :-)
Vyberte si tedy pěkný slunný den, vyčleňte si dostatek času, nabalte svačinky a pití a pojďte s námi za pohádkou...Staňte se v očích dětí hrdiny při troše toho tělocviku a probouzejte v nich prostou radost z pohybu na zdravém vzduchu...začínáme.....    

    Cesta z doporučeného parkoviště nás zavede na :  

St. 1 - Rákosníček
Rákos
Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál, je rybník Brčálník. Ve dne je docela obyčejný, ale sotva ho večer přikryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci. Nejdřív to ve vodě zažbluňká, pod břehem zakuňká, v rákosí lupne, ve vrbě hrkne a teprve potom se objeví Rákosníček. Je to skřítek neposeda, zvědavý jako opička a tak už nedočkavě vyhlíží, až se na cestě objeví první kačeři....
Ve dne se s ním nejspíš nepotkáte, bude někde pod břehem vyspávat svá noční alotria, ale pokud najdete ten správný geoobjekt, z kterého po nocích pozoruje hvězdičky, získáte indicii, kterou si zapište jako písmenko A.

St.2 - Ježibaba
Jezibaba
Na místě třetího zastavení stojí malá chaloupka. Při troše fantazie by v ní mohla přebývat zlá Ježibaba. Bez ohledu na to, jestli se jmenujete zrovna Jeníček či Mařenka, na chvíli možná zabalte své svačinky, obzvláště perníky a toto místo raději rychle tiše opusťte. Ne však tak rychle, aby jste si nestihli zaznamenat další indicii - z plechové cedulky na velkém stromě na rozcestí u chaloupky. Toto číslo si poznačte jako písmeno B.

St.3 - Hajný Robátko
Rob
V lese stojí hájovna, v níž žije hajný Robátko se svým přítelem, jelenem Větrníkem. Společně se starají o les a každé ráno se vždy chodí podívat, zda je všechno v pořádku. Občas jsou k vidění i u tohoto krmelce, aby zkontrolovali, zda zvířátka v tuhé zimě nestrádají hladem a vždy jim naloží do krmelce spoustu dobrot.
Na vás bude se jen pozorně rozhlédnout a určit, zda má krmelec střechu :
dřevěnou........pak C bude 7
plechovou.......pak C bude 4
doškovou........pak C bude 0

St.4 - Růženka
Ruza
Tato stage je velice zapeklitá, skoro se zdá, že nemá řešení. Chybí nám totiž udatný princ na koni, který by krásku vysvobodil z trnitých okovů. Je tu jen jakýsi princ Trůdlík, takový Evžen, co se jen tak do ničeho nepustí, než bude mít v rukou všechny trumfy, než sesbírá všechny indicie.
Nechme tedy zatím krásku tiše spát a raději hledejme na spojnici mezi věží a zámeckým altánkem ( pro ty bez fantazie - mezi krmelištěm a posedem ) ukrytou postupovku se souřadnicemi, kde se skrývá Rumcajs.

St. 5 - Rumcajs
Rumc
Dobrý loupežník, který pomáhá chudým a slabým - bývalý švec, nosí vysoký červený klobouk a jeho boty jsou jedna radost. Má nepěstěné vousy, v nichž hnízdí lesní včely, obrovskou sílu a pistoli ládovanou žaludy. Přesto se na svou sílu nespoléhá a když může, poradí si chytrostí.
Zkuste to někdy také tak :-).
Bydlí v jeskyni v lese Řáholci s Mankou a synkem Cipískem, ale dost možná, že se při toulkách na svém příteli- jelenu šestatřicaterákovi kdysi zatoulal až sem. Zapomněl tu totiž jednu ze svých pistolí nabíjenou žaludy, kterou jsme využili jako úkryt pro postupovku ,ve které naleznete souřadnice, kde se skrývá Cipísek.

St.6 - Cipísek
Cipís
Je Rumcajsův loupežnický synek, který se často dostává do všelijakých trampot, ale postupně se naučí loupežnické mazanosti, protože je maličký a hbitý.
Připomíná vám to vaše robotky ? :-)
Na našem zastavení si Cipísek odběhl od jeskyně a vylezl na strom do veverčího hnízda, kde louská oříšky. Aby jste našli další potřebnou indicii, je třeba vydat se v jeho stopách, i když :-)..

St. 7 - Domeček u tří koťátek
Koťata
Byla jednou tři koťátka, a když se z nich stala koťata, trochu se vzmohla a koupila si domeček.Tam spolu tihle tři žili, hospodařili a zažívali pořádná dobrodružství. Micka, Mourek a Malvína - přestože je každý z kamarádů trochu jiný, dohromady tvoří nepřekonatelnou partu, která společně hravě zvládne každý problém.
Kamarádství je úžasná věc :-).
Prohlédněte si jejich domeček pozorně ze všech stran a pokud na něm spatříte jednu z popsaných možností zapište si další indicii.
dva komíny..................E je 4
čtyři okna.....................E je 7
sluneční hodiny...........E je 0
poštovní schránka.......E je 3

St. 8 - Krteček
Krtek
Je malý a milý černý tvoreček, který rád pomáhá ostatním zvířátkům i lidem. Jistě si vzpomenete na spoustu krásných příběhů s touto nejznámější českou animovanou postavičkou, která je u dětí velmi oblíbená.
Pomáhat ostatním a nemyslet jen na sebe je fajn :-).
Na vás čeká úkol nelehký - navštívit Krtečka v jeho domečku a číslo z levé kapsy kalhotek si zapsat jako indicii F

St. 9 - Kosí bratři
Kosi
Žili byli dva kosí bratři, žádní svatouškové....Starší Josef byl za osmnáct a mladší Václav ???
A jeden bez druhého ani ránu. A že se navyváděli pěkných kousků !
Mít brášku nebo sestřičku je prostě paráda :-).
Pokud vám nepomůže vzpomínka na tento krásný večerníček, najdete zde naproti sobě dva stromy s dvěma podobnými trojmístnými čísly. Číslo, které se v nich opakuje nejčastěji, nám pomůže získat indicii G. Pokud se jedná o :
číslo 6.... pak G.... je 4
číslo 2.... pak G.... je 7
číslo 1.... pak G.... je 6

St.10 - Vodník Česílko
Vodník
V malém rybníčku tu bydlí důvtipný vodník Česílko a s ním velký kapr Osmikiláč. Když se chce kapr obrátit na druhou stranu, musí vodník Česílko vylézt z vody do rákosí a tam počkat, až se Osmikiláč překulí z boku na bok. Bývá mu přitom dlouhá chvíle, a tak se naučí hrát karty s dubovými listy a spoustu jiných užitečných věcí.
Ve svém vodním království tu hlídá poslední indicii dnešního putování. Pod lávkou je ukrytý jistý předmět s letopočtem. Když sečtete první tři číslice z tohoto letopočtu, získáte poslední indicii H.

Ani jsme se nenadáli a cesta pohádkovým lesem končí. Ještě ale není všem dobrodružstvím konec, znáte ownera...
Sesbírané indicie dosaďte do vzorce a pokud jste dávali bedlivý pozor, je čas vyrazit směle na finále.

Zbývá jen proměnit prince Trůdlíka v Drsoně a zachránit nešťastnou princeznu uvězněnou ve vysoké věži.

Finálový vzorec N 48.5A.DCB E 016.0E.HFG

Nezapomeňte si také poznamenat bonusové číslo D, které se vám může hodit.

Doufáme, že jste si cestu pěkně užili, pobavili se i zavzpomínali. A pokud jsme vás inspirovali k tomu, že doma sáhnete do knihovničky a dětem nebo vnoučkům přečtete pár krásných příběhů, zábava může pokračovat dál .....
UDĚLEJTE SI ZE ŽIVOTA POHÁDKU :-)

Additional Hints (Decrypt)

Mnpueáavg cevaprmah aroýiá fanqaé.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

65 Logged Visits

Found it 56     Didn't find it 1     Write note 6     Publish Listing 1     Needs Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 44 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.