Skip to content

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost or completely damaged. Usually caches are visited and maintained within 30 days after disabling.
If you wish to unarchive your cache then please contact me using GC code or link of this cache.

If there are still leftovers from container I would appreaciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
<

The vaccine

A cache by mmmstislav Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/28/2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpnis netrodas dotajās koordinātēs


Apgūstot universitātē priekšmetu “Infekciju slimības”, es atkal aktualizēju priekš sevis vienu tēmu. Un tā tēma ir tuberkuloze jeb TB. Kāpēc atkal? Jo, protams, par to bija dzirdēts, un protams, par to bija daudz domāts. Kāpēc? Jo, braucot katru dienu no Ķengaraga un uz Ķengaragu ar 7.tramvaju, par to nevar nedomāt, zinot, kā izplatās šī slimība – gaisa-pilienu ceļā. Tātad, pietiek pastāvēt blakus inficētam cilvēkam, kurš uzklepos kaut nedaudz tev virsū, un tu jau esi riska grupā! Liekas tik vienkārši... bet sekas nav tik niecīgas. TB ir otrā nāvējošākā infekciju slimība pēc AIDS. Svarīgākie riska faktori šai slimībai ir bezdarbs, alkoholisms, narkotikas un nepastāvīga dzīves vieta. Līdz ar to, ļoti svarīgs riska faktors ir dzīvošana dažos Rīgas rajonos ar raksturīgu kontingentu, piemēram, Maskavas forštate (no offence). Protams, galvenā starpnieka lomā šeit uztsājas sabiedriskais transports.

Galavieta neatrodas ne pie Tuberkulozes centra, ne pie Linezera infekciju klīnikas, ne pie kādas citas slimnīcas. Tas atrodas restricted area robežās. Lai dabūtu imunitāti, jums jādabū pote, izejot cauri draudiem. Tā ir paslēpta maza izmēra aptieciņā visiem pieejamā vietā. Atrodiet atbildes uz jautājumiem un apstādiniet epidēmiju! Aiziet!

Uzdevums:

  1. Cik miljoni cilvēku pasaulē saslima ar TB 2013.gadā?
  2. Cik gadi pagāja no brīža, kad tuberkulozes baktērija tika atklāta, līdz brīdim, kad tās atklājējs saņēma Nobela prēmiju par tās pētījumiem?
  3. Cik jauno TB gadījumi tika reģistrēts Latvijā no 1995. līdz 2014. gadam ieskaitot?
  4. Kurš pēc kārtas riska faktoru sarakstā bija kontakts ar bacilāru cilvēku Latvijā 2013.gadā? 
  5. Cik jauno TB gadījumu tika reģistrēts Latvijā 2014.gadā, kuriem par iemeslu bija ļaunprātīga alkohola lietošana? 
  6. Cik jauno TB gadījumu tika reģistrēts  bērniem līdz 14 gadu vecumam Latvijā 2010.gadā? (skaitot uz 100 000 cilvēkiem) 

Visu atbilžu reizinājums ir skaitlis ABCDEFGHIJK.

Aptieciņas koordinātes:

N 56 55.[D+2][H][J+1]

E 024 10.[F][A-2][C-2]

Lūdzu, nolieciet uzmanīgi atpakaļ un esiet saudzīgi pret kasti un tās sastāvdaļām. Atbildes pārbaudīt šeit:

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.