Skip to content

INO - BarcinTeam Traditional Cache

Hidden : 1/3/2016
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Geocaching.Inowrocław



PL Koordynaty +/-5m. Atrakcyjność miejsca: 2/5. Polecam odwiedzić ciekawe miejsca w okolicy - waypoint.

ENCoordinates +/-5m. The attractiveness of place: 2/5. I recommend you to visit some interesting places in the area - a waypoint.


BarcinTeam
BarcinTeam

PL POLSKI

O Barcinie:

Barcin powstał w XII w. jako osada. W 1390 r. pierwsza wzmianka o Barcinie, a w 1472 miasto uzyskało przywilej targowo-jarmarkowy. Po raz pierwszy miasto o nazwie Barcino zaznaczono na mapie Polski w 1526 r. Do tego czasu Barcin był osada wiejską. Oficjalne nadanie praw miejskich nastąpiło 12 czerwca 1541, a w 1560 r. miasto było ośrodkiem Braci Czeskich. W 1635 r. Władysław IV Waza potwierdził nadany wcześniej przywilej targowy. Michał Korybut Wiśniowiecki 24 stycznia 1671 odnowił przywileje miasta. 1772 – Barcin w państwie pruskim. Niewiele później w pobliskich Bielawach odkryto złoże kamienia wapiennego i rozpoczęto jego wydobywanie w 1860 r. W 1919 r. w wyniku powstania wielkopolskiego Barcin powrócił do Polski. Lata 1939-1945 to okres prześladowań i represji wobec miejscowej ludności.

Lata powojenne to przede wszystkim utworzenie Kombinatu Cementowo-Wapienniczego w Bielawach w 1969 r., który w znaczący sposób przyczynił się do rozbudowy i rozwoju miasta. Powstało wiele nowych budynków użyteczności publicznej, do miasta napływali nowi mieszkańcy, miasto się dynamicznie rozwijało, powstały osiedla mieszkaniowe. W 2008 r. w Gminie Barcin powstała Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

O BarcinTeam:

Obecnie grupa BarcinTeam liczy 24 członków. Z każdym miesiącem geopozytywnie zakręcona grupa rośnie w siłę. Działająca od roku grupa geocachingowców z Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie zdobyła wyróżnienie w V edycji konkursu Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych. Konkurs kierowany do uczniów klas gimnazjalnych z regionu nawiązuje do historii, etnografii, przyrody, krajoznawstwa, kultury oraz innych zagadnień związanych z edukacją regionalną w województwie kujawsko-pomorskim. Organizatorzy oczekiwali od młodzieży przygotowania prac w formie filmu, komiksu, albumu, wywiadu czy prezentacji multimedialnej, przyczyniających się do umocnienia tożsamości regionalnej i marki województwa kujawsko-pomorskiego.

Podopieczni Jacka Grobelniaka i Huberta Łukomskiego zgłosili projekt „Śladami przydrożnych krzyży i kapliczek”. Grupę „Barcin Team” tworzą Kacper i Julita Furmaniak, Paweł Sudoł, Jakub Dreżewski, Klaudiusz Ciesielski, Kacper Wiśniewski, Jakub Korzempa, Bartłomiej Maćkowiak, Kacper Benedyczak, Wiktoria Jurek i Michalina Śledzikowska. Burmistrz Barcina Michał Pęziak dofinansował zakup akcesoriów potrzebnych do przygotowania skrytek w celu rozwoju geocachingu w Gminie Barcin.

Kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, zarejestrowała i oceniła 26 prac. Wyłoniono trzech laureatów i przyznano cztery wyróżnienia. Najlepsze prace zostały umieszczone na portalu Klubu Odkrywców Historii Regionu www.kohr.kujawsko-pomorskie.pl

Recenzja Ewy Ignaszak z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Delegatura w Toruniu: „Na wyróżnienie zasług uje również projekt edukacyjny Śladami przydrożnych krzyży i kapliczek, przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Barcinie. Wykorzystując zabawę w poszukiwanie skarbów (geocaching), młodzież umieszczała w miejscach kultu religijnego skrytki z informacjami o przydrożnych krzyżach i kapliczkach, a także opisywała na portalu internetowym miejsca, które warto zobaczyć. Dużą pomysłowością uczniowie wykazali się przy tworzeniu logbooków i znajdowaniu miejsc ukrycia skrzynek. W sposób niebanalny projekt przekazuje wiedzę o regionie i ocala od zapomnienia historie np. kapliczek w Wójcinie i Józefince czy krzyży w Kierzkowie i Barcinie. Z pewnością wiele pracy wymagało przygotowanie materiałów i mapy założonych skrzynek. Możliwość praktycznego wykorzystania, twórcze rozwiązanie zadań, pomysłowość wykonania oraz przydatność dydaktyczna i wychowawcza – to atuty omawianego projektu. Duże wrażenie robi sposób jego dokumentowania poprzez stronę internetową geocaching.com, na której umieszczane zostały opisy wraz z koordynatami do odnalezienia danego miejsca. Projekt jest więc oryginalny i w dużym stopniu wykorzystuje technologię informacyjno–komunikacyjną. Dopełnia go estetyczna i ciekawa prezentacja.”

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 17 czerwca 2015 roku w Muzeum Etnograficznym w Toruniu.
Barcin i Inowrocław - dwa bratanki. Jako, że do Barcina zawsze chętnie przyjeżdżam... to postanowiłem założyć "barcińską" skrytkę.

Skrytka:

UWAGA : Mechanizm może nie działać przy silnych mrozach! Proszę nie siłuj się i nie popsuj mechanizmu.
Pojemnik micro/maskowanie small. W środku są graty. Weź coś na wymianę.
Zachował maskowanie i sam mechanizm działania. Zostaw tak jak zastałeś - uszanuj pracę włożoną w tą skrytkę.

EN ENGLISH

About Barcin and BarcinTeam:

...SOON...

The cache:

WARNING: Mechanism could not work during in strong frosts! Please do not use too much force and do not break the mechanism.
Micro container/Small masking. Some gifts are placed inside. Take something to exchange with you.
Keep the masking and mechanism. Leave as you found - respect the work put into the cache.


Flag Counter

Additional Hints (Decrypt)

CY: Cpunw qb tóel / RAT: Chfu hc

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)