Skip to content

<

Zviratka a kino

A cache by FlyingBottle Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/15/2016
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Noční hledání ukradené návštěvní knihy z kolovratského kina.

V jednom lesíku nedaleko Kolovrat žila zvířátka. Každé spokojeně bydlelo ve svém domečku, hnízdě, noře nebo dutině, a protože to byla zvířátka společenská, tak se i navštěvovala. Dokonce přemluvili chrobáka pana Chrobáka, aby otevřel hospodu, a tak se jim to společné scházení zas o trochu ulehčilo.
Jednou takhle sedělo pár zvířátek v hospodě a společně přemýšleli, jak by si ten společenský život ještě vylepšili. A někoho napadlo, že když lidé mají kino, tak že by si i zvířátka mohla udělat kino.
Hned ten večer se dali do práce, aby si to kino zařídili. Promítačku ze dřeva vykloval pan Datel, lavice na sezení dal dohromady pan Tesařík, sklo na optiku někde sehnala paní Straka, akorát nechtěla říct kde. Látku na promítací plátno opatřil pan Krteček, protože s tím už měl zkušenosti. Ozvučení dělal pan Netopýr a místo žárovky svítilo v promítačce deset vysocesvítivých světlušek.
A promítání mohlo začít. Postupně se promítaly různé filmy, pro dospělé i pro zvířecí děti - Ptáci, Maxipes Fík, Zvíře, Kosí bratři, Čtyři v tanku a pes, Farma zvířat, Sedmero krkavců, Ocas ještěrky, Žabák, Kráska a zvíře, Motýlek, Kočičí princezna, Divoká svině, Oslovská léta nebo Tisícročná včela.
Zvířátka měla i své oblíbené herce, byli to například Vladimír Brabec, Pavel Liška, Jiří Datel Novotný, Zuzana Slavíková, Kryštof Hádek, Radek Holub, Kateřina Kosová a zejména režisér Jan Kačer.
Místo lístků nosila zvířátka na představení občerstvení pro sebe a pro ostatní, jedinou podmínkou návštěvy kina bylo, že se každý na každém představení zapisoval do návštěvnické knihy, aby bylo jasně vidět, kdo jaký film kdy viděl.

Jednou se o promítání filmů dozvěděl neoblíbený Pučmeloud, který normálně mezi ostatní zvířátka nechodil, protože to byl starý mrzout, s každým se jen dohadoval, a když někam přišel, tak to většinou neskončilo dobře. Problém nastal, když se měl Pučmeloud napsat do návštěvnické knihy. Protože neuměl moc psát a nechtěl, aby to ostatní věděli, chtěl si odnést návštěvnickou knihu domů, že si jí tam prohlédne. To mu ale ostatní nechtěli dovolit, protože by ji už taky nemusel vrátit, tak se mu v tom snažili zabránit. Strhla se veliká mela, světlušky se rozletěly do všech stran, všechny lavice se rozbily, ostatní zvířátka se rozutekla, plátno se potrhalo, Krteček se zavrtal do země a jediné, co zbylo, byla dřevěná promítačka.
Pučmeloud vyhrál. Snědl zbytky přineseného občerstvení, vypil všechnu limonádu, co našel, sebral návštěvnickou knihu a odnesl ji pryč. Nikdo mu v tom nezabránil. Pučmeloud ale nebyl žádný génius, takže jak odnášel návštěvnickou knihu, tak po sobě naštěstí nechával stopy.
První stopou byl kousek filmu, co zbyl v promítačce. Když promítačku rozchodíte, tak promítne číslo ABC. Bylo to to poslední, co Pučmeloud v kině viděl a nějak ho napadlo si poznamenat, kam si chce návštěvnickou knihu schovat. Napsal si to, pomaličku a nemotorně, na dva lístečky, nepsal toho zbytečně moc, jen to, co bylo potřeba, aby našel knihu, když je u promítačky. Přitom si ale nevšiml, že ho u toho pozoruje pan Slepýš.
Pučmeloud knihu kousek poponesl a začalo se mu chtít čůrat. Položil tedy knihu na zem na místě N 50° 00.(A*B)(A+C)(B-A) E 014° 37.(A-A)(A*B)(B), otočil se směrem k lesu, ale uvědomil si, že je na něj moc vidět, přece jen ho mohla rozprchlá zvířátka sledovat. Šel tedy po cestičce kousek do lesa - aby nezabloudil, počítal stromy, co jsou hned u cesty vlevo, napočítal jich sedm, tam odbočil vlevo a šel až do sedmé řady stromů, kde se u stromu vyčůral. No a přitom mu z kapsičky vypadl první lístek, na který si udělal poznámku, kam chce návštěvní knihu schovat. Lístek se zachytil na pahýlku větve nejvýš metr vysoko, spíš méně.
Vrátil se na cestu, sebral návštěvní knihu a šel dál.
Vzhledem k množství vypité limonády musel čůrat ještě jednou, než dorazil do úkrytu. Bylo to na místě N 50° 00.(C+B-A)(C-B)(C) E 014° 37.(B-A)(A)(B-A), a přesně na tom místě mu vypadl z kapsy druhý lísteček s poznámkou, kam schová návštěvnickou knihu. Lísteček je na stromě kousek od stromu - dvojstromu, asi metr padesát vysoko.
Pučmeloud vzal ze země knihu, odnesl ji k úkrytu, chvíli si v ní listoval a pak ji schoval do úkrytu u rohu pletu. Pan Slepýš, který ho celou cestu bedlivě pozoroval, pro ostatní napsal informace z lístečků neviditelným písmem na některé atrakce a informační cedule v nedalekém sportovním areálu.
Pučmeloud se občas opije nebo zhulí, uloženou knihu navštíví, trochu ji opálí, rozhází ji včetně obsahu krabičky po okolí krabičky, krabičku nakřápne a odejde. A až zas přijde k rozumu, tak to uklidí, jak nejlíp umí. A občas přijdou nějací malí pučmeloudíci a v okolí ukryté návštěvní knihy všechno přehází a poničí.

A jak najít ukradenou návštěvnickou knihu? Jděte na začátek multinky a tam naleznete opuštěnou promítačku. Vše ostatní je napsáno výše, jsou tam uvedeny oba způsoby, jak ji najít. Buď zjistit, co promítá promítačka a obejít místa, kde Pučmeloud čůral, nebo najít sportovní areál a neviditelné písmo nějakým způsobem zviditelnit. Pokud potkáte odrazkové bludičky, tak Vám budou pravděpodobně k ničemu, ledaže byste podle nich chtěli zabloudit.

2017/03/27 - Pro ty, co by mohli mít stejný pocit jako blbeček, co loni promítačku zničil, protože ji považoval za něco jako nedobytnou pokladnu, kterou je potřeba stůj co stůj otevřít.
Promítačka je přístroj, který pomoci světla promítá to, co je uvnitř promítačky někam mimo promítačku, obvykle na plátno. Podobným způsobem je potřeba postupovat i v tomto případě. To, co vypadá trochu jako kus kelímku od hořčice, je kus kelímku od hořčice, má to tam svou funkci a patří to tam. Nemělo by se to odstraňovat, pak bude promítačka fungovat špatně. Čísla, která jsou na tom vytištěná a začerněná lihovkou, jsou datum výroby hořčice a nemají nic společného s informacemi, které vás mají navést k finálce. Děkuji za pochopení.

2018/11/11 - Omlouvám se výše uvedenému blbečkovi. Není sám. Přesto, že jsem tu uvedl, že není potřeba se dovnitř dobývat, se někdo další, a asi ne jen jeden, dobýval dovnitř. Nyní byl propíchlý výše zmíněný kousek plastu, někdo dokonce provrtal čočku.


2020/05/28 - kousek od finálky vznikl jakýsi dřevěný domek, jehož obyvatelé nosí materiál z okolí, takže občas je asi u finálky čilý ruch. Kámen, pod který si Pučmeloud původně schoval návštěvnickou knihu, a který jsem mu pomohl přinést, a pokud tam kámen uvidíte, pochopíte, že to nebyla hračka, se nekonrolovaně díky pučmeloudíkům pohybuje po okolí. Takže úkryt si Pučmeloud musel zmenšit a uschovat k rohu plotu.

Additional Hints (Decrypt)

Qrfrg ilfbprfivgvilpu firgyhfrx fivgv nfv wnxb wrqan prybixn.
Fyrclf cvfr mnfnqar arivqvgryalz HI cvfzrz.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.