Skip to content

Gadsimtu mija Letterbox Hybrid

Hidden : 03/24/2016
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpnis neatrodas dotajās koordinātēs. Slēpnis atrodas telpās. Ceru, ka Jūs arī novērtēsiet vietu, neskatoties uz to, ka jāiet kaut kur iekšā noteiktā darba laikā. Slēpnī atrodas blociņš-logbuks, pildspalva, zīmogi un tematiskas mantiņas, kas nav paredzētas apmaiņai. Jūs droši varat mainīties savā starpā ar citiem sīkumiem, vietas daudz! Arī ir ieliktas salvetes – ja izmantosiet zīmogu, lūgums noslaucīt to ar salveti. Paldies! Veiksmi!


Ja atskatītos uz skolas vēstures stundām, var uzzināt, ka Daugavpils, kas agrāk tika dēvēta gan par Dinaburgu, gan par Dvinsku, noteiktā laika posmā atradās Krievijas Impērijas Vitebskas guberņas sastāvā. Turklāt Dvinska ir bijusi lielākais apriņka centrs visā guberņā. Ņemot vērā šo faktu, Vitebskas gubernatori bieži viesojās kādreiz ļoti stratēģiski nozīmīgā pilsētā gan darba pienākumu, gan atpūtas dēļ. Tā viens no viņiem, 20.gs. sākumā kārtējo reizi paliekot savā iemīļotajā viesnīcā, kura piederēja ļoti ietekmīgam baņķierim un mecenātam, kas tika saukta viņa vārdā, izdomāja, ka atstās šīs jaukās pilsētas pēctečiem pirmo slēpni pasaules vēsturē. Tā viņš kļuva par šīs spēles aizsācēju. Tomēr viņš nezināja, kā uzdot koordinātes, tāpēc vienkārši atstāja to viesnīcas pagrabā, cerot, ka nākotnē šī vieta būs tikpat populāra tūristiem, kā arī pārējiem.

Gubernators nemaz nespēja iedomāties, kas turpmāk gaida šo slēpni... Slaveno viesnīcu šajā ēkā uz desmit gadiem nomainīja vietēja ebreju vidusskola, tai sekoja Latvijas Kredītbanka, kas palika tur līdz pat vāciešu atnākšanai. Gestapo saskatīja tās ēkas pagrabā ļoti piemērotu vietu saviem gūstekņiem, kur arī tika spīdzināti daži komunisma patrioti. Karš beidzās, un pilsēta sāka dzīvot parastu dzīvi. Tā kā līdz pedinstitūtam te bija pavisam tuvu, bijušās viesnīcas telpās iekārtojās studentu kopmītnes, bet vēlāk institūts paņēma to pašu liktenīgo pagrabu savā rīcībā un izveidoja tur anatomikumu. 20.gs beigās parādījās daudz cilvēku, kuri visādos veidos aicināja atcerēties un uzslāvēt kara upurus, tāpēc te pat lejā bija ierīkots muzejs par kara laikiem šajā teritorijā. Muzejs līdz mūsdienām nav saglabājies, jo, kā saka, laiki mainās, viss iet uz priekšu, un viss ir noticis tā, kā noticis, par to vairs nav ko spriest! Ja vien gubernators zinātu, kas šodien atrodas šajā ēkā...

Neskatoties uz visiem piedzīvojumiem, slēpnis ir palicis savā vietā, un var tikai pateikties 20.gs magleriem par to, ka viņi cienīja šo spēli un neizpostīja to. Līdz ar to Jūs varat mierīgi doties pakaļ kastītei. Esiet pieklājīgi un uzvedieties kārtīgi, kaste ir drošās rokās, Jums ir tikai jāpalūdz. Ceru, ka nav jāstāsta, ka iestādes apmeklētājiem nav jātraucē un iekšā jāuzvedās kārtīgi un pieklājīgi. Būsim cilvēki!

PROTAMS, KA SLĒPNIS IR SASKAŅOTS AR PERSONĀLU

Slēpņa darba laiks:

P. 11:00-24:00
O. 11:00-24:00
T. 11:00-24:00
C. 11:00-24:00
Pk. 11:00-01:00
S. 11:00-01:00
Sv. 11:00-24:00

Additional Hints (No hints available.)