Skip to Content

<

Dieviņš

A cache by Bērzs Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/10/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpņa konteiners ir zaļa PET sagatave, kas Satur tikai logbuku, tādēļ rakstāmo, lūgums līdzi ņemt pašiem.

Dieva Zīme


Dieva zīme parasti tiek attēlota kā plaknē vertikāli novietots trijstūris vai kāsis, kura smaile norāda uz debesīm. Raksts simbolizē debesis, vīrišķo spēku, gaismu un tiekšanos augšup. Dēļ kā arī šo treilu, nolēmu veidot dažus metrus virs zemes. Lai to pieveiktu jums būs nepieciešams spēks un izturība, lai tiekšanās uz augšu būtu sekmīga.
Sendienās Dieva zīmi parasti iegrieza uz sadzīvē izmantojamām lietām, un vienkāršākajos variantos zīme parādās kā vienādmalu taisnleņķa trijstūris, kas simbilizē debesis kā pasaules jumtu. Mūsu senči savu māju jumtus veidoja atbilstoši šai zīmei, tādējādi dzīvojot zem Dieva zīmes.
Plaši pazīstams Dieva zīmes atveidojums ir tradicionālais trijstūris ar vienu (t.s. Dieva acs) vai trijiem apļiem pie smailes. Tiek uzskatīts, ka zīme piesaista dievišķos un radošos spēkus.

Dieviņš

Viena no senākajām un svarīgākajām mitoloģiskajām būtnēm ne tikai latviešu, bet arī citu indoeiropiešu sen reliģijās. Iespējams, viens no Dieva popularitātes nosacījumiem ir nosaukuma pilnīga sakrišana ar kristietības dievu. Dievs aktīvi darbojas visos latviešu folkloras žanros, visvairāk gan tautasdziesmās. Tautasdziesmās Dievs tiek tēlots kā vīrs pelēkā mētelī, cepuri galvā, apjozies ar zobenu. Dievs parasti pārvietojas braukšus. Viņa zirgi ir zelta segliem un sudraba iemauktiem. Tāpat kā Mēnesim, arī Dieva kumeļiem ir zvaigžņu sega mugurā. Dievs tēlots kā vispārējas kārtības un saskaņas nodrošinātājs, visuma pārvaldītājs. Nekas nenotiek bez Dieva ziņas.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.