Skip to content

Milujeme Šumavu Cache In Trash Out Event

This cache has been archived.

tomiczech: Tak už jsme tady zálogování asi úplně všichni. Díky vše, ještě jednou za účast. Budu se snažit zase něco vymyslet na příště.

More
Hidden : Saturday, 24 September 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Na parkovišti, na "Špičáckém sedle" se začneme scházet od 8:40 (trvání CITA cca do 16:30) za každého počasí. Samozřejmě pokud bude hrozit uragán, zůstaneme všichni doma. Sněžit tou dobou snad ještě nebude. Event je omezen na maximální počet 50 lidí. Celá akce je možná pouze na základě povolené výjimky pro vstup do chráněných území a to má svoje pravidla. Není možné se v průběhu přechodu samostatně odpojovat a jít svou cestou.


Nemožné se stalo skutečností a bylo vydáno povolení pro vstup do oblasti CHKO se zákazem vstupu.  Z.S. Otevřená Šumava pořáda VII. ročník výstupu na Juránkovu chatu na Svarohu - za podpory města Železná ruda a HS Šumava. Více o chatě zde.

A my se smíme na základě domluvy s pořadateli  připojit k jejich pochodu a uspořádat CITO v rámci mudloakce. Členové sdružení pořádají každoročně setkání na Svarohu a snaží se o to, aby se na toto místo, do oblasti bývalé lyžařské chaty mohlo i z české strany. V současné době je to možné pouze z Německa. Pokud se přidáme k pořadatelům, budeme se moci během výšlapu dovědět mnohem více o tomto krásném, ale zapomenutém místě.

 

Na parkovišti, na "Špičáckém sedle" se začneme scházet od 8:40 (změna úvodních souřadnic proběhne po konzultaci s revírníkem)

 

TRASA:

parkoviště Špičácké sedlo (9:20) - Rozvodská cesta - Rozvodí - Juránkova chata - Svaroh (12:00)  - "Nanseninova" cesta - Čertovo jezero - Jezerní cesta - parkoviště Špičácké sedlo (16:30)    

(poslední možnost odpojit se od skupiny a jít zpět k autu bude na Rozvodí, pak již musíme zase všichni až k Čertovu jezeru pěkně společně, tam pak bude možnost se opět odpojit)

Zvažte pečlivě před přihlášením na event svoje fyzické možnosti.

 

Co s sebou v každém případě:

1) pytle na odpadky

2) rukavice

3) jídlo a dostatek pití  (v CHKO nejsou po cestě stánky s občerstvením)

4) vhodné oblečení a obuv (budeme na horách)

 

Co kdo posbírá si bude muset také odnést, případně odvézt.

Event je omezen na maximální počet 50 lidí. Celá akce je možná pouze na základě povolené výjimky pro vstup do chráněných území a to má svoje pravidla. Není možné se v průběhu přechodu samostatně odpojovat a jít svou cestou.

 

  

 

 

 CITO pořádá člen: 


Počasí Prachatice - Slunečno.cz

Additional Hints (No hints available.)