Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

OD ALJASKY PO OHNOVOU ZEMI III

A cache by mara biker Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Thursday, 19 January 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


OD ALJAŠKY PO OHŇOVOU ZEMI

Část 3. – Jižní Amerika – Argentina, Chile, Uruguay, Brazílie, Paraguay

Jak se žije za velkou louží, když si necháte propadnout zpáteční letenku, nemáte moc peněz, ale chcete si splnit dávný sen projet po zemi západním pobřežím od Aljašky až po Ohňovou zemi v Jižní Americe.  Povíme si o našem tříletém pobytu a putování napříč americkým kontinentem, ze severské krajiny tundry a tajgy přes nejvyšší vrcholy hor Severní Ameriky západního pobřeží Pacifiku, pouštěmi jihozápadu USA, tropickou Střední a Jižní Amerikou plnou kontrastů a barev, až po rozsáhlou pampu v Patagonii v Jižní Americe s nejkrásnějšími horskými štíty světa.

Připomene si rovněž krásné chvíle strávené prací na rodinných farmách, sběru ovoce v rozsáhlých kalifornských sadech nebo dobrovolnickou činností v Kostarice. Vyprávět bude Marek a Romča.

O promítání:

Po Severní a Střední Americe přichází na řadu Jižní Amerika, která svými přírodními krásami jistě nezůstane pozadu. Naopak, byli jsme ohromeni nádhernými přírodními scenériemi, s jakými jsme se nikde na světě ještě nesetkali. Na vlastní kůži jsme si ověřili, že Jižní Amerika je skutečně kontinentem s mnoha NEJ, a to právem.

Začneme v NEJjižnějším městě světa Ushuaia, shlédneme NEJkrásnější horské štíty ve věčně větrné Patagonii, přes rozsáhlou pampu se dostaneme do NEJevropštějšího města kontinentu, Buenos Aires, nebo-li Paříže Jižní Ameriky.

Lodí přeplujeme NEJvětší  estuár světa do Uruguay, v Paraguay navštívíme NEJvětší  hydroelektrárnu 20. století na jezeře Itaipu a nevynecháme ani nedaleké Iguazu Falls, které se řadí mezi NEJvětší systém vodopádů na Zemi.

Dále se vydáme do NEJnavštěvovanějšího města Jižní Ameriky – Rio de Janeiro a s promítáním se rozloučíme na brazilsko-bolivijské hranici v NEJvětším mokřadu světa Pantanal, perlou fauny a flóry tohoto kontinentu.

O eventu:

Třetí část našeho cyklu promítání pro T klub – kulturní agenturu Rožnově opět prohlašujeme za geoeventovou akci.

Akce samotná je pod záštitou T klubu, dle pravidel GC čas určený pro promítání nemůže být tedy považován za geocachingovou akci.

Geoeventu bude vyhrazen časový úsek předcházející promítání, od 18-19h.

T klub, jako přítel geocachingu, nám umožní se zde sejít již od 18h, po dobu jedné hodiny do max. 19h bude v sále přístupný logbook. K nahlédnutí budou naše albové fotografie z našich cest, tak jako i pohlednice a jiné suvenýry, co jsme stačili posbírat.

Pobavíme se, nejen o cestování, zodpovíme případné dotazy, může proběhnou výměna CWG a dalších putovních předmětů, co kdo donese.

Jelikož po oba předešlé eventy se projevila soutěživost zúčastěných, proto si opět připravím nějaké soutěžní otázky nebo kvíz.

 

T klub je zařízen barem, kde se žízniví kačeři budou moci občerstvit.

Po ukončení eventu jste srdečně zváni na samotné promítání, které vypukne v 19h.

Kde se sejdeme: v prostorách T klubu - kulturní agentury, v Rožnově p.Radh. (49°27.653 018°07.993)

Kdy: ve čtvrtek 19.1.2017 od 18-19h – geoevent, promítání 19-21h

Prosba: Prosím, buďme shovívaví k ostatním nekačerům-mudlům, kteří se budou s blížící se 19h množit, přicházet a zabírat místa k sezení pro promítání. Pokud skutečně neplánujete setrvat po celou dobu promítání, prosím neberte zbytečně zejména přední sedadla. Svým dřívějším odchodem byste ostatní rušili a zbytečně zabírali místo těm, kteří si přišli poslechnout právě jen promítání. Geoevent skončí 19.hodinou, od té doby jako přednášející nebudu již kačerům k dispozici. Během samotného promítání se samozřejmě o nějaké té kešce zmíním, neboť mnozí kačeři budou jistě přítomni. Promítání nelze však chápat jako zaměřené na geocaching na americkém kontinentu.

CWG budou za 10 kč, jsou ta samá jako z předchozích dvou promítání.

Čtvrtý, závěrečný díl série promítání naší cesty z Aljašky do Ohňové země se uskuteční 14. září 2017, opět v T-Klubu od 19h.

 

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

30 Logged Visits

Archive 1     Will Attend 12     Attended 15     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 8 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.