Skip to Content

This cache has been archived.

Skaiiter: Přemluvils mě!!!

More
<

Discgolf Opava #2

A cache by Skaiiter Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 08 April 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Discgolf Opava #2

Chci Vás pozvat na druhý ročník discgolfového eventu... :)


Něco o discgolfu : 

Disc golf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů.

Princip hry : 

Disk se hází z určeného výhoziště na cíl (jamku). Jamku tvoří většinou ocelový koš, postačí však i strom, pařez, nebo dřevěný kůl zatlučený do země. Průměrná vzdálenost jamky bývá kolem 100-120 metrů a dá se časem dosáhnout třemi (případně i dvěma) hody. 

Něco o opavském hřišti : 

DGP Stříbrné Jezero v Opavě je vybudován v těsné blízkosti jezera hojně využívaného v letních měsících - ke koupaní. DGP částečně vyrostl na louce poblíž pláží a částečně v hustém stromovém porostu. Před samotnou realizací DGP byla lokalita značně zanedbaná. Prosek a údržba zeleně se zde téměř nekonaly a tak došlo k tomu, že zeleň vyrostla do výšky 2m a výš. Také zde vznikly tři černé skládky. Díky zájmu magistrátu dát prostor discgolfu právě v této lokalitě, došlo k výraznému pročištění zeleně a likvidaci zmiňovaných skládek. Nyní působí prostor čistě a otevřeně. Pobyt na tomto hřišti slibuje nejen kvalitní a příjemnou hru, ale celé hřiště je uzpůsobeno tak, aby jste se v průběhu hry dostali na nejvyšší Opavský kopec, pod mohutnou břízu a z něj měli krásný výhled na Stříbrné jezero.

 

KDY :

8.4.2017 od 14:00 (hrát začneme ve 14:30) - 16:00

KDE:

Na discgolfovém hřišti u Stříbrného jezera

CWG:

10 Kč

S SEBOU:

Stačí vám obyčejný létající talíř :)

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.