Skip to Content

<

Grób Nieznanego Żołnierza 1939-1945

A cache by jackcrusher Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/09/2017
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Grób Nieznanego Żołnierza - Las Zwierzyniecki


O Grobie Nieznanego Żołnierza usłyszałem od mieszkańca wsi Zwierzyniec już jakiś czas temu... dopiero w styczniu udało nam się wybrać na spacer po lesie. Samo odszukanie sprawiło nam trochę kłopotów a to z powodu zimy i samego wyglądu grobu.

Lekka "podmurówka", a raczej poukładane kamienie i metalowy wąski krzyż, który w zimę i w inne pory roku - "zlewa się" z otoczeniem.

Na krzyżu tabliczka z napisem: "Nieznane Ofiary Okupacji Hitlerowskiej 1939-1945".

Z opowieści ludzi starszych wsi Zwierzyniec - najprawdopodobniej poległ tu Żołnierz Armii Radzieckiej ale nie jest to potwierdzone...

Lokalne placówki Hufca, PTTK oraz dyrektorzy pobliskich szkół nie wiedzą nic na temat tego grobu ale najciekawsze jest to, że jednak ktoś odwiedza co jakiś czas to miejsce - sprzątając i zostawiając znicze...

Jeżeli macie informacje na temat tego miejsca - bardzo chętnie posłucham :)

Skrytka nie znajduje się na współrzędnych startowych !!

Zadanie

Stojąc na wprost tabliczki udaj na azymut 303° około 85 metrów.

O skrytce

Skrytka zawiera pieczątkę, która stanowi integralną część skrytki i nie możesz jej zabrać ze sobą. Moją pieczęć odbij w swoim notesie, zaś swoją w logbooku lub wpisz się. Logbook obszerny, więc mile widziane rysunki :) Zabierz certyfikat i wymień pamiątki. Czarny tematyczny olbrzym jest również na wyposażeniu skrzynki i niech tam pozostanie. Pojemnik odłóż dokładnie tam gdzie był i dobrze zamaskuj :) Powodzenia !

Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.