Event Cache

Perseidy na Tisskych mokradech

A cache by Arogant Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, August 12, 2017
In Plzensky kraj, Czech Republic
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Cache Issues:

  • This cache is temporarily unavailable. Read the logs below to read the status for this cache.
Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Víte jak vypadá tma jako v ranci? A chcete to vědět? Super, tak přijeďte. A nejlépe už ráno na CITO, uvidíte, že je tady tak pěkně, že se Vám nebude chtít odjet a tak můžete rovnou zůstat i na event ;o)


V sobotu 12.8. pořádá MaK ve spolupráci se zástupci AOPK a spolku Launensia CITO event, kosení orchideové louky. Pak bude na chvilku rozchod, můžete zaskočit na nedaleké kešky nebo se jít občerstvit do Tisu, kde je otevřená hospoda. A pak se tady potkáme znovu. Večer, za tmy, sovy budou houkat, hvězdy budou padat, cvrčci budou cvrlikat a my budeme dělat jéééé a jůůůů. To zní skvěle, ne? :o)

Máme to štěstí, že právě tento víkend bude maximum meteorického roje Persejd. A byla by škoda toho nevyužít. Náš event zastihne měsíc zhruba v polovině cesty úplně – nov, tak snad nám nebude moc svítit.

Slunce zapadá za horizont v 21:18. Okolo 21:53 bude slunce dostatečně nízko pod obzorem, že budou vidět hvězdy. A právě tímto časem začne náš event. Ať je vše oficiální, event bude minimálně 1 hodinu, tedy 21:53 – 22:53. Ikonku eventu trochu odskočím do mokřadů, ať je spolu s CITO eventem dobře vidět a dělají na sebe reklamu ;o) Předpokládám, že ve finále budeme na louce mezi lesem a mokřadem s výhledem na sever, odkud to na nás bude lítat.

Moje doporučení je přijet na místo už okolo 20:30, ať máte dostatek času na zabrání si místa, pokud tady zůstanete přes noc, ať si v klidu připravíte spaní. Zůstání zde po eventu je čistě dobrovolné, jestli neradi spíte v přírodě ve stanu nebo pod širákem, chápu to a nebudu nikomu zazlívat, že odjede pryč.

Co s sebou? Spacák, karimatku, deku, lehátko, křesílko, polštářek pod hlavu, teplé oblečení, jídlo a pití, ochranu pro ranní rose, baterku, náhradní baterie, repelent, přeci jen budeme u lesa a mokřadu. Pokud plánujete fotit, vemte si s sebou stativ. Určitě se bude hodit blok. Napište si do něj Vaše přání a za každou jednu hvězdu si něco přejte. Bude spousta hvězd, tak to máte spoustu přání. Pokud přinesete něco na zub i pro ostatní, bude to fajn, sekáči to tady tak dělají a jak se říká, cizí svačina chutná lépe než vlastní.

Spíše neočekávejte oheň na buřty, vcelku s železnou pravidelností trefujeme na CITO eventy suché období, budeme kousek od lesa, shrabané suché trávy, …

Lokalita je bez problémů dostupná autem – z Tisu po červené okolo chatiček, dál po vyjeté cestě a když znovu chytnete turistické značení, odbočte na žlutou a jste tu. Z Blatna bez problémů můžete přijít pěšky, ale pokud půjdete po červené přes Blatenský svah, přijďte za světla, rokle, potok, ať se Vám nic nestane.

Přej si něco, padá hvězda.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

13 Logged Visits

Write note 1     Will Attend 5     Attended 5     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 8/17/2017 12:11:37 PM Pacific Daylight Time (7:11 PM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum