Geohunden Olga elsker å gå turer! Det beste hun vet er å være ute hele dagen. Hun elsker god utsikt, og når vi kommer fram til målet, kan hun gjerne bli sittende å se på utsikten lenge, lenge. Dessverre er det ikke alle dager det er tid til heldagsturer, så da må hun ta til takke med kortere hverdagsturer.
I denne serien har vi samlet noen av favoritturene våre. Turene er av varierende lengde, men alle kan gås i løpet av en ettermiddag. Noen er veldig lette å gå, mens andre krever litt mer. Felles for dem alle er at de går i vakker natur og til fine steder, gjerne med fin utsikt. Noen turer går vi når vi ikke har så mye tid. Andre turer bruker vi gjerne en hel dag om vi har mulighet. Da kan vi ta med mat og drikke, tenne bål, kanskje fiske litt og noen ganger slå opp teltet og bli over natta.
Turen til Keipvatna fikk vi tips om av en nabo som liker å fiske. Om du ønsker å prøve lykken, husk fiskekort. Her er det fint å telte. Men turen er også en fin hverdagstur, enten for å nyte matpakka i vakre omgivelser eller for en grei liten luftetur. Turen er ca 2 km hver vei. Fra parkeringsplassen tar man gammelveien som går over tunnelinnslaget som vender mot Skulsfjord. Akkurat der veien svinger, går det av en sti videre rett fram. Den følger man hele veien opp til vannet. Den første delen av stien går det ganske bratt ned på sida. Om man ønsker det, kan man gå videre til flere vann. Husk gode sko, det er våte partier på stien.
Husk å skrive ned koden som du trenger for å finne bonuscachen!
De andre cachene i serien er:
Olgas favoritt #1 - Ersfjordstien
Olgas favoritt #2 - Kaldfjorden
Olgas favoritt #3 - Kifjord
Olgas favoritt #4 - Nattmålsfjellet
Olgas bonusfavoritt