Skip to content

Lavička Virtual Cache

A cache by M@x Message this owner
Hidden : 04/27/2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Lavička
   
 

Spisovatel, prozaik, esejista a exilový nakladatel Josef Škvorecký prožil dětství v Náchodě. Po dokončení gymnázia chtěl pokračovat na vysoké škole – ty však nacisté uzavřeli. Místo univerzitního studia tak Škvorecký jako „totálně nasazený“ vykonával těžké manuální práce. Po válce se nejprve přihlásil na lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, záhy však přešel ke studiu filozofie a angličtiny. Po promoci nastoupil na povinnou dvouletou vojenskou službu při Tankovém praporu v Mladé, kde nasbíral řadu inspirativních zážitků pro svá pozdější díla. Po návratu z vojny se redaktorsky podílel na aktivitách nakladatelství Odeon, počínaje rokem 1963 se stal autorem na volné noze.

Na konci 70. let Škvorecký emigroval do Kanady. Na svém přednáškovém turné po severní Americe se dozvěděl, že byly zastaveny přípravy jeho plánované knihy Tankový prapor, rozhodl se proto do vlasti nevrátit. S rodinou se usadili v Torontu, kde pak až do roku 1990 působil jako profesor. Vedl také řadu hereckých a literárních kurzů. Se ženou Zdeňkou Salivarovou založili v roce 1971 exilové nakladatelství ´68 Publishers, pod jehož záštitou vyšlo přes dvě stovky v Československu zakázaných titulů.

Škvoreckého tvorba procházela několika různorodými etapami. Debutoval poezií a krátkými povídkami, následovala próza, eseje a kritiky v exilových periodikách. V letech 1965 až 1968 moderoval rozhlasovou hudební hitparádu Šestka na lenošce. Nejvýraznější počin Josefa Škvoreckého je bezesporu série příběhů, v nichž je hlavní postavou Danny Smiřický – Škvoreckého autobiografický obraz.
Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz

Pro uznání logu stačí, když k němu připojíte fotografii sebe nebo své GPS NA lavičce vedle Josefa Škvoreckého v libovolné pozici.. /take a photo of yourself or your GPS ON a bench next to Josef Škvorecký in any position ...Virtual Reward - 2017/2018
This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the
Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)