Skip to content

Lielais Kristaps / Great Kristaps Virtual Cache

Hidden : 08/19/2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


[LV]
Kā vēsta leģenda, Daugavas krastā reiz apmeties izcili spēcīgs vīrs un strādājis par pārcēlāju. Kādā tumšā naktī pie viņa atnācis mazs zēns un lūdzis pārnest pāri upei. Lai arī plosījies negaiss, vīrs nespējis atteikt mazajam, pacēlis viņu uz pleca un nesis. Pusceļā nasta kļuvusi tik smaga, ka spēkavīrs tikai ar pūlēm spējis turpināt ceļu. Viņš saņēmies un pēdējiem spēkiem izlaidis krastā zēnu, kas izrādījies Kristus bērns, tāpēc nesējs ieguvis vārdu Kristaps. Mūsdienās Lielā Kristapa statuju var aplūkot Daugavas krastā.

Stāsts par Lielo Kristapu, nodots no mutes mutē, piedzīvojis dažādas izmaiņas un līdz mūsdienām saglabājies dažādās interpretācijās. Runā, ka viņš par šo pāri celšanu ticis pie lielas naudas čupas, nopircis par to visu Rīgu, jo Rīga bijusi tika maza, ka tai cauri varējis izskriet vilks. Tomēr tas, kas ir visai precīzi zināms, ir fakts, ka ap 1510. gadu Rīgā, Daugavas krastā parādījusies koka skulptūra - Lielais Kristaps, liels vīrs, kuram uz pleca mazs puišelis, bet rokās gaismas laterna un gara nūja.

Savulaik skulptūra bijusi ļoti iemīļota rīdzinieku vidū, kas bieži apmeklējuši Lielo Kristapu, izgreznojot to ar lentēm un puķu vītnēm, aizdedzinot svecītes un izlūdzoties aizsardzību no visa ļaunā. Ļaudis godājuši šo tēlu neatkarīgi no konfesijas, kas ļāvis tam saglabāties līdz mūsdienām - patlaban tas apskatāms Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā, bet Daugavas krastā stāv tā kopija. Savukārt mūsdienās Lielais Kristaps ir īpaši iemīļots kino cilvēku vidū - Lielais Kristaps ir nozīmīgākais latviešu kino apbalvojums, kas savus īpašniekus atrod ik pēc diviem gadiem.

[EN]
According to legend, once upon a time a very strong man lived on the Daugava riverside and he earned his living by carrying people across the river on his back. One night he was approached by a little boy who asked to carry him over the river. Although the weather was stormy, the man picked up the child and began carrying him across the river. With each step, the man found that the child was becaming heavier until by midstream only with the greatest of effort could he made it to shore. The boy turned out to be Christ's son so the man was named Kristaps (Latvian form of Christopher). Now you will find his statue on the right bank of the Daugava.

The story about Great Kristaps was passed on from one generation to another; it saw many alterations and it has many variations. They say that Kristaps was awarded a heap of money and he used it to buy all of Riga. At that time, the town was so small, a wolf could easily run through it. But one fact is definite - around 1510 a wooden sculpture of Great Kristaps with a little boy on his shoulder and a lamp and a stick in his hands was placed by the river. The sculpture was cherished by the local people; they decorated it with ribbons and garlands of flowers, lit up candles and prayed for protection from evil.

The statue was so important that it has survived up to present times and is exhibited at the Museum of the History of Riga and Navigation. A copy of the statue is now placed on the 11th November Embankment. In addition, Great Kristaps is popular with film industry people as a biennial National Film Festival is named after this legendary character.[LV]
Lai reģistrētu slēpni kā atrastu, jums jāveic sekojošas darbības:
1) Jāapmeklē dotās koordinātas
2) Stikla kupolā jātrod informatīva plāksne un jāsaskaita kopā visi uz tās atrodamie četrciparu skaitļi / gadskaitļi. Kopā tādi būs četri.
3) Šī summa jāievada sertifikācijas čekerī, iepriekš tajā reģistrējoties ar savu segvārdu. Pozitīvas atbildes gadījumā slēpni drīkst reģistrēt kā atrastu. Alternatīva iespēja - sūtīt šo iegūto skaitli slēpņa autoram geocaching.com Message Center vietnē. Šajā gadījumā sagaidīt apstiprinošu atbildi varētu būt ievērojami ilgāk.
4) Selfijs ar Kristapu varētu palikt arī kā piemiņa par slēpņa apmeklējumu vai arī var tikt pievienots pie slēpņa loga. Taču tā nav obligāta prasība.

[EN]
To log this cache as found, you need to take the following steps:
1) Go to given coordinates
2) Found informative plaque inside the glass construction and your task is to count four four-digit numbers / years.
3) Enter this sum in to the checker, previously identifying with your geocaching nickname. (Alternatively, you can send a message via the Geocaching.com Message Center, but it may took longer time to get positive answer).
4) Selfie with Kristaps will be good memories for you. Also you can ad it to your log. However, this is not a mandatory requirement.You can validate your puzzle solution with certitude.

Flag Counter

Virtual Reward - 2017/2018

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.

Informācijas avots: www.liveriga.com / Information source: www.liveriga.com

Additional Hints (No hints available.)