Skip to content

<

CMS (Virtual Reward)

A cache by HakyCZ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/24/2017
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Veselá virtuálka, která možná pobaví ty, kteří mají smysl pro blázniviny, ale určitě ty, kteří její (plnotučný) odlov budou z okolí náhodou pozorovat. Pamatujte, že frajeři loví, když jsou na náměstí lidé a zbabělci o půl páté ráno, kdy tam není ani noha.:-)))) Naše heslo zní: Jen suchaři si neumí udělat legraci sami ze sebe! :-))))).

"CMS" - Cimrmanův Mozkový Suspenzor.


Kdo nemá rád Cimrmana, přeskočí nyní až k modrému textu dole a udělá ze sebe šílence zcela bez logického vysvětlení:-))

Jistě si z filmu "Jára Cimrman ležící, spící" dobře pamatujete, že Cimrman inspiroval (mimo jiných) i Marchese Guglielmo Marconiho k objevu bezdrátového přenosu informací. Jak významný to byl objev a jak přispěl k rozvoji bezdrátové komunikace, bez níž byste asi nečetli ani tyto řádky, není třeba zdůrazňovat.

Nám, místním amatérským cimrmanologům, se nedávno podařilo objevit něco nevídaného. Dosud nepublikované dokumenty, které dokazují, že si Jaroslav už tehdy uvědomoval hrozbu negativního vlivu vlnění na lidskou populaci. Z důkazů vyplývá, že o tom začal uvažovat hned poté, co v roce 1887 publikoval Heinrich Hertz objev radiových vln. Na přebal jeho práce si totiž poznamenal krátkou noticku ve znění “Habsburkům do hlavy“, kterou ortodoxní národovci mylně považují za příklon Jaroslava k anarchistickému hnutí, ale nám je jasné, že zde vidíme první náznak jeho úvah o možnosti vy(zne)užití radiových vln k ovlivňování lidského myšlení, i když zde jistě s chvályhodným, národněosvobozeneckým cílem. Druhým nezpochybnitelným důkazem je text pohlednice z dovolené u Baltského moře, kterou zaslal 14.8.1893 svému příteli mořeplavci Koutnému z Jedovnic u Brna ve znění: „Měl jsem moře rád, ale když ti do hlavy prdne silná vlna, změníš názor.“ Klíčovým důkazem je ovšem až fotografie nalezená nedávno v pozůstalosti Nikoly Tesly. Tuto, tento jinak vynikající vynálezce, skryl ve staré účetní knize, aby tak zabránil odhalení Jaroslavova objevu a tím možnému snížení zisků z budoucích patentů, které nakonec stejně shrábli Edison s Marconim. Na obrázku je zde Cimrman s dcerou orlovského fotografa Rubenszczteina Marií a vzadu je Cimrmanovou jistě vlastní rukou psaný text v chorvatštině, „Nicolo moj prijatelju ja još uvijek sam imao svoje valove u me glavi, ali ja sada znam kako se oduprijeti.“ ve volném překladu: „Nikolo příteli, ty tvé vlny jsem měl pořád v hlavě, ale nyní vím, jak se tomu ubránit.....“. Další text je sice rozmazaný, ale je zřejmé, že zde šlo jednoznačně o apel ke škodlivosti radiových vln na lidský, zde geniální Cimrmanův, mozek.

Cimrman s CMS a jeho přítelkyně Marie Rubenszczteinová z Orlové.
(Fotografie: Karel Rubenszcztein, Orlová 1897 - zdroj: pozůstalost Nicoly Tesly)

Díky této Teslově zradě se svět dlouhá léta nedozvěděl o tom, že je možné se proti radiovým vlnám účinně bránit. Jsou sice ještě takoví, kteří tomu, že jsme jimi ovlivňováni stále nevěří, ale my osvícení víme své. Jak jinak, než masivní rádiovou masáží mysli, si je možné vysvětlit, že lidé věří v to, že Elvis již nežije, nebo dokonce tomu, že v budoucnosti bude líp?

A jak to tak už bývá, svět opět dlouhá léta zneužíval původní Cimrmanovu myšlenku a další a další přístroje, chránící lidem zdravý rozum, principiálně kopírovaly našeho génia. Léta se tak objevovala různá jejich provedení. Od jednoduchých, až po složitě sofistikovaná, jak je možno vidět na následujících fotografiích.

Vývoj Cimrmanova nápadu na CMS.

Taková drahá zařízení si ovšem mohli pořídit jen movitější jedinci. Naštěstí se v polovině 20. století na trhu objevil konečně prostředek laciný a dostupný všem vrstvám společnosti – ALOBAL. Prostředek, který naše mozky dokáže 100% ochránit.

Když jsem přemýšlel jak tuhle svou „odměnovou virtuálku“ vytvořím, byla volba jasná. Musí být věnována našemu geniovi, a musí to být něco, čím každý z nás, veřejně a s osobní odvahou, projeví svůj a mistrův názor, že se už napříště vlnami prostě ovlivňovat nedovolíme!!

Tedy, pro zalogování této virtuálky se musíte vyfotit na Orlovském náměstí, kde se J. Cimrman seznámil s Marii Rubenszczteinovou. Vaše tvář není vyžadována, ale doporučuji všem, a to nejen na znamení spřízněnosti s myšlenkami našeho národního génia, ale hlavně pro zachování zdravého rozumu, fotit se s CMS! *) Tedy s mozkem chráněným hliníkovou fólií, či čímkoliv kovovým. Ti odvážnější nechť projeví svou podporu této myšlence navíc i dvěma vztyčenými prsty (Upozorňuji dvěma prsty!! :-D A to ve tvaru "V" jako Vítězství !!!:-)) Kdyby se snad ještě našel někdo, kdo by nevěděl, jak taková ochrana v praxi vypadá, přikládám její zobrazení:-)*) Aby bylo ouplně jasno : Log bez vaší fotografie z náměstí bude smazán!!
V souvislosti s pravidly GS ovšem musím (s bolestí v srdci:-) uvést, že, kdo nechce, nic na hlavě mít nemusí. Tato podmínka ve virtuálce prý musí být dobrovolná! Proč to z GS požadují? No přeci proto, že na GS v USA nenosí CMS:-)) Takže nakonec se můžete vyfotit klidně jen tak, s trapně holou hlavou, ovšem cti Jaroslava Cimrmana tímhle určitě nedosáhnete!!

Poznámka pro ty, kteří by se chtěli vymlouvat...že nemají doma, nebo na alobal. Vážení, můžete se cestou stavit k nejbližšímu kontejneru, půvabné totiž je, že ochrana spolehlivě funguje i s alobalem od mastného z víkendového grilování :-) ...no a v krizové situaci je možno použít třeba i vyhozený hrnec.

ENG: For log this Virtual, you have to take and add to log your photo from old square in Orlová (a face is not required in the photo)! But it would be very nice, if you would protect your brain with aluminum foil (like you can see in the picture :-), and take the foto with two raised fingers to mark the victory (I wrote two fingers - no only one!:-))) It is crazy? Yes! But (in connection the ideas of our fictitious Czech national genius Jaroslav Cimrman.) it is necessary to protect oneself against being influenced by losing free thinking by radio waves:-))))))))


AKTUÁLNĚ TOP FOTO:-)


Gratulace:-)Virtual Reward - 2017/2018

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.Additional Hints (Decrypt)

Cb bqirmraí an zífgaí cflpuvngevpxbh nzohynapv fr armcrphwgr n vuarq cevmarwgr, žr wfgr trbpnpure! Helpuyí gb inšr cebchšgraí:-)

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.