Skip to Content

<

Štrbské pleso [Virtual Reward]

A cache by Andrey[SK] Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/17/2018
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Štrbské pleso
Óóó áno práve TO Štrbské pleso, ktoré je jedným z najnavštevovanejších miest vo Vysokých Tatrách a pritom má len 20 obyvateľov.... práve to Štrbské pleso, ktoré je pre mnohých to miesto kam prídu, dajú si drink v kaviarni a povedia si ou jé bol som v Tatrách... práve to miesto, ktoré v 19. storočí skoro vysušili aby z neho boli pasienky a neskôr z neho vozili ľad do Viedne a Budapešti ako exkluzívny drink.... a aj to miesto ktoré je vlastne len osadou patriacou pod Štrbu vďaka čomu nie je najvyššie položenou obcou na Slovensku.
Pre niekoho otrepané miesto v Tatrách, no pre mnohých tak ako i pre mňa je to miesto čarovné s nezameniteľnou atmosférou, kam sa vraciam každý rok kvôli krásnym výhľadom, oddychu, túram, prechádzkam okolo plesa, dobrej káve a zákusku, zimným športom a načerpaniu novej energie.
Je to skvelý východiskový bod pre túry Mlynickou a Furkotskou dolinou, na Predné solisko, na Popradské pleso, Ostrvu a ďalej na magistrálu, či Mengusovskú dolinu a jej magické Veľké Hincovo pleso alebo tiež notoricky známe Rysy. Možnosť dostať sa odtiaľto na Kriváň tiež nemôžem nespomenúť. Na výber je toho naozaj veľa.

Keďže sem sa chodí za oddychom aj úloha pre túto virtuálku bude jednoduchá:
Odfoť seba (alebo keď si škaredý/ostýchavý/principiálne anonymný tak len svoju ruku) s prstami do V (či už sloboda/hlásenie sa alebo Star Trek style) v pozadí s plesom a niektorým z krásnych štítov pričom podmienkou je aby tie štíty bolo vidieť.
Inak budem mať podozrenie, že dôkaz o návšteve miesta je nedostatočný a odfotený niekde pri rybníku v mieste bydliska a log mažem. :) Fotka môže byť vytvorená na brehu plesa na východiskových súradniciach alebo na ktoromkoľvek z waypointov listingu.
A keďže počasie je vrtkavé môže to vyžadovať opakovanú návštevu. Príkladom toho ako fotka nemá vyzerať je obrázok v galérii listingu.
A keby ste náhodou potrebovali vedieť aké je práve počasie a či sa dá vôbec odloviť táto keška, tak Vám určite pomôžu webkamery. Teda vlastne..... ste v Tatrách, tu môže byť o 15 minút celkom iné počasie ;)
Klikaj tu:

Virtual Reward - Virtuálne ocenenie - 2017/2018

Táto Virtuálna keška je súčasťou obmedzeného počtu novo-vyjdených virtáliek vytvorených medzi 24.8.2017 až 24.8.2018. Iba 4000 majiteľov kešiek (ownerov) z celého sveta dostali príležitosť založiť Virtuálnu kešku ako odmenu za svoj prínos Geocachingu. Ak sa chceš dozvedieť viac klikni na Geocaching Blog alebo ešte lepšie na FitReviewerov článok.Štrbské pleso
Free translation of the name could be Štrba tarn ..... it is one of the most visited place in Vysoké Tatry mountians. But in fact officially only 20 people lives here. :) For many Slovaks, and for me too, it is one of those magic places where I come to relax, take a break, switch off my brain and have a good time with coffee, cake, walks, hiking and winter sports.
It's great base point for hikes to many great places. Popradské pleso, Mlynická dolina/valley with its Skok waterfall, Furkotská dolina/valley, Predné Solisko peak, Kriváň peak, Rysy peak, Mengusovská dolina/valley with its magic Veľké Hincovo pleso, Ostrvá peak and beyond.
Please see the online map below to plan your walk or hike.
You can learn more on dedicated webpages and don't forget to visit Tourist center to get your map and detailed info at N49° 07.120 E20° 03.749.

And because this pleace is for relaxing, the task for logging this Virtual cache is easy too:
Take a photo of yourself (or in case you are ugly / shy / or anonymous just photo of your hand) with V-shaped fingers (a sign for Victory or StarTrek style - see picture below for reference) AND the tarn plus any of the peaks behind you altogether.
The peaks behind you must be visible otherwise the proof of your presence at Štrbské pleso is not acceptable and log will be deleted without any prior notice.
It might happen to you when foggy or rainy. You must come back later or another day.
The picture must be taken at the lakeside at coordinates for cache OR any of waypoints set.
An example of how the picture should NOT look like is in the gallery of this listing.
You can check the weather before you come here on the webcams
Click here:

Virtual Reward - 2017/2018

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.
ONLINE MAPA


Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.