Skip to content

<

Kognitorium

A cache by VHteam Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/24/2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


KOGNITORIUM

Vědecká stezka na Kraví hořeKognitivní funkce (někdy poznávací funkce) jsou jednou z hlavních oblastí lidské psychiky, jejichž centra jsou uložena v různých částech mozku. Prostřednictvím kognitivních funkcí člověk vnímá svět kolem sebe, jedná, reaguje, zvládá různé úkoly.

Přírodovědné kognitorium – vědecká stezka je interaktivní venkovní expozice. Úvodní studie pro realizaci projektu začaly v září 2014, o rok později byla stezka slavnostně otevřena. Vědecká stezka je zakomponována do okolní krajiny Hvězdárny a planetária Brno, kde na místě vodojemu z 30. let minulého století jsou postaveny pochůzné podesty, které nesou 10 interaktivních exponátů. Celá kompozice je přívětivě zasazena do areálu parku Kraví hory a doplňuje ráz okolí moderní budovy. Vědecká stezka si klade za cíl podpořit zájem o přírodní vědy, inspirovat a "infikovat" Vás touhou po objevování a poznávání reálného světa. Nabízí možnost inteligentně trávit volný čas. Proto je přístupná nepřetržitě 24 hodin denně. Od rána do večera, od soumraku do úsvitu, od pondělí do neděle máte možnost na vlastní oči, sluch i hmat poznávat svět kolem sebe.
K dispozici jsou tyto exponáty: model vesmírného roveru, akustická roura, 3D skener, kaleidoskop, astronomický dalekohled, polární dalekohled, spektroskop, meteorologická stanice, pixelová stěna, planetární váhy. Jednotlivé exponáty jsou mechanické a mají velmi intuitivní ovládání. Nápomocné jsou i přistavené panely s textovými návody a grafickými ikonami. Každý exponát má svůj unikátní QR kód, který odkazuje na internetové stránky vědecké stezky, kde najdete video návody s dalšími informacemi.


Dalekohledem se NIKDY nedívejte do slunce... mohlo by Vám pěkně vytřít zrak.

Podmínka logu:
K logu připojte fotografii Vás u části expozice, která Vás nejvíce zaujala.
Logy bez fotky budou mazány.

Abychom dostáli pravidlům hlavního stanu, tak víc nemůžeme požadovat.
Ale pokud se třeba rozhodnete pro fotografii u 3D skeneru kde předtím vymodelujete svůj nick... bude to takové malé virtuální zpestření.

Log requirements:
Attach a photo of you with the part of the exhibition that you liked the most. Logs without photos will be deleted.

In order to meet the rules of the headquarters, we cannot require more.
However, if you decide to take a picture with the 3D scanner where you had created your nick ... it will be a nice alteration.

Děkujeme a přejeme příjemnou zábavu. Thank you and wish you fun.


Free counters!
Použité zdroje:
www.brno.cz
www.hvezdarna.cz


Virtual Reward - 2017/2018

Tato keš je součástí omezeného vydání virtuálních keší vytvořených mezi 24.srpnem 2017 a 24.srpnem 2018. Pouze 4 000 majitelů keší dostalo tuto příležitost. Další informace o virtuálních odměnách na blogu Geocachingu.

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.