Skip to content

TFCT (The First Christmas Tree) Virtual Cache

Hidden : 12/01/2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[EN] Riga is very important in the History of the Christmas Tree.
[LV] Rīga ieņem ļoti svarīgu vietu Ziemassvētku eglīšu vēsturē.

[EN] According to many sources, as The National Christmas Tree Association of America (NCTA) and www.firstchristmastree.com , the location of the first recorded evergreen tree being used in a new year (Christmas) celebration was in Town Hall Square in Riga in 1510. Just in front of the House of Blackheads domed Plaque is placed, marking the site of the first New Years (Christmas) tree ceremony.
For the 500th birthday of Christmas tree a special 1 Lats (Latvian currency before Euro) commemorative coin was released by the Bank of Latvia .

[LV] Viena no leģendām vēsta, ka pirmā Ziemassvētku egle 1510. gadā uzstādīta Rīgas Rātslaukumā un rotāta ar riekstiem, āboliem, virtenēm un vainagiem no kaltētām puķēm un žāvētām ogām, kā arī krāsainām lentēm, rotaļlietām un ornamentiem. Pēc svētku ceremonijas egle sadedzināta.
Tradīcija ar ziemassvētku egli Eiropā un pasaulē ir ļoti aktualizēta, tai veltīta vietne internetā www.firstchristmastree.com, bet ASV ir izveidota Nacionālā Ziemassvētku eglīšu asociācija (NCTA), kurai arī ir sava vietne internetā NCTA. Šī nopietnā organizācija savā vēstures lapā apstiprina Pirmās ziemassvētku eglītes uzstādīšanu Rīgā, tāpat, to apstiprina Vācijas ziņu aģentūra DAPD.
Rīgā eglītes uzstādīšanas vieta ir konkrēti zināma un šajā vietā ir arī Piemiņas zīme Ziemassvētku svinēšanas tradīcijai Rīgā.
Fin.
Piemiņas zīme atklāta 2003.gadā, tās autors ir tēlnieks Edvīns Krūmiņš.
Pacentusies ir arī Latvijas Banka, 2009.gadā izlaižot 1 lata 22 gramus smagu sudraba piemiņas monētu. Fin.
Arī Latvijas Geokomūna par eglīti nav aizmirsusi, realizējot Latvijas 3.geomonētu. Mēs gan paši bijām par to piemirsuši, jāatzīst.
Izmantojot mums piešķirto īpašo iespēju (1 no 4000), mēs bijām pārliecināti, ka arī Slēpņošanas kartē šī svarīgā notikuma pēdas ir jāatstāj tādā mazliet netradicionālā veidā.

[EN] In order to register this cache as found:
1. Visit the given coordinates after the publication date of this cache.
2. In distance less than 13 45th EU size feet (measured by owner’s boots), or approximately 20 coblestones away from the plaque you need to find a round cover of Communication hole.
3. Symbols written on the cover must be filled into the checker, identification with your nickname (alternative option for checker is Message center).


Prooving your visit via Certitude is mandatory (or by sending answer in Messenger). Logs without their names in the list will be deleted.


If you're sure that you have the answer correct, go ahead and log your find. If your answer was incorrect, We'll let you know that.

[LV] Lai piereģistrētu šo slēpni kā atrastu:
1. Norādītā vieta ir jāapmeklē klātienē pēc slēpņa publicēšanas.
2. Ne tālāk par 13 45.izmēra pēdām (mērīts ar saviem zābakiem) vai aptuveni 20 bruģakmeņiem jāatrok Komunikāciju akas vāks (vaļā vērt nevajag), vasaras periodā var izlaist atrakšanas procedūru.
3. Simboli, kas redzami uz atraktā vāka, jāievada sertifikācijas čekerī, iepriekš identificējoties tajā ar savu segvārdu (Alternatīvs pierādījuma veids sūtāms caur autoru GC ziņu centru, norādot atraktos simbolus).


Sertifikācijas čekera izmantošana ir obligāta prasība fakta apliecināšanai, ka norādītā vieta ir apmeklēta. Found It ieraksti bez tā tiks dzēsti.
Ja esat pārliecināti par savas nosūtītās atbildes pareizību, varat reģistrēt savu vizīti kā Found It, ja nosūtītā atbilde izrādīsies nepareiza, mēs par to paziņosim personīgi.

You can validate your puzzle solution with certitude.


[EN] Feel free to add photos with decorated Christmas trees and other related topics. However, any information of what is written on the cover will be considered spoiler and deleted immediately.

[LV] Pievienot bildes ar izrotātām eglēm, to daļām vai ko citu atbilstošu tematikai ir vēlams.
Jebkāda info jebkādā veidā par to, kas redzams uz atraktā vāka gan tiks uzskatīta par spoilerinofo un tiks dzēsta bez brīdinājuma. Atvainojamies, protams iepriekš.
Mēs ilgi domājām par to, kam veltīt šo mūsu ekskluzīvo iespēju, varbūt pat mazliet par ilgu, jo līdz šī gada Pirmajai Adventei slēpni publicēt nepaspējās.
Iedvesmojāmies šai idejai no slēpņotāja, kas Latvijas geokopienai pazīstams kā baigi foršais džeks Edgars Laicāns

Priecīgus visiem Ziemassvētkus un lai visiem priecīgs prāts virs zemes.

P.S. Arī Igaunija pretendē uz pirmās Ziemassvētku eglītes godu, uzskatot, ka pirmā Ziemassvētku eglīte uzslieta Tallinas pilsētas rātē 1441.gadā ziemas rituālā, bet šo faktu līdz šim nav apstiprinājusi ne NCTA, ne DAPD. Igaunijas filatēlisti gan arī nav snauduši un 10 gadus agrāk par Latvijas bankas kaldinājumu (1999.gadā) Igaunijā izlaista pastmarka, kam EMS katalogā piešķirts Nr.368.

Gan jau kāds ir pamanījis arī nelielu eglīti virs plāksnes. Kad Virtuālais slēpnis tika atdots publicēties, tādas eglītes tur nebija. Par tās novietošanu uzzinājām jau kādu laiku pēc tam, kad bija Adventes laiks. Mums nebija nekādas informācijas par to, cik ilgi tā eglīte tur būs, patiesībā bijām iedomājušies, ka tas ir ziemasvētku laika rotājums un pēc ziemassvētku noskaņojuma beigām arī eglīte pazudīs, bet notika brīnums, kā jau ziemassvētkos pienākas, un eglīte palika, kur ir un tagad priecē visus viesus visu gadu. Izrādījās, ka laika posmā, starp virtuālā slēpņa nodošanu publicēties un publicēšanos, 2017.gada 6.decembrī svinīgi tika atklāts un sācis mirdzēt jaunais mākslas objekts "Egle", par objekta esamību jāpateicās Rietumu bankas labdarības fondam un Rīgas Domei par iniciāciju, lai tas tur būtu. Egle esot darināta no bronzas.
Flag Counter

Virtual Reward - 2017/2018

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)