Skip to content

Keška (ne)Svobody Virtual Cache

Hidden : 10/23/2017
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Kde jinde v Brně byste měli hledat kešku Svobody než na náměstí Svobody? Ovšem nebudete ji hledat, ale budete se fotit. S politováním musíme konstatovat, že podle aktuálních pravidel virtuálek po vás nemůžeme téměř nic chtít - kromě důkazu vaší přítomnosti na místě. Zkrátka nejsme ve svých požadavcích tak svobodní, jak bychom chtěli. Pokud se tedy nechcete zdržovat s žádnými úkoly, nemusíte - stačí se vyfotit kdekoli na Svoboďáku a fotku přiložit k logu. Jestliže nám však chcete udělat radost (v což tajně doufáme), čtěte dál...


Budete se tedy fotit na Svoboďáku. A jak jinak než svobodně. Například u „proslulého“ hodinového stroje, mezi řádky veršované kašny, s nejkrásnějším mamlasem nebo třeba s vánočním stromem či skleničkou punče, pokud na Svoboďák zavítáte v příhodnou dobu. Ale pozor – všeho moc škodí, takže svoboda ano, ale „vocaď pocaď“. Foťte se, kde chcete a s čím chcete, ale to „něco“ by mělo začínat stejným písmenem jako váš kačeří nick. Případně vaše křestní jméno – to aby nás neukamenovali ti kolegové, kteří se kdysi pojmenovali na ypsilon, zavináč či vykřičník a nechtějí se kvůli nám nechat překřtít. Nic si s sebou nenoste, jen se rozhlížejte kolem sebe. Takže třeba taková Kremrole si udělá selfíčko ve dveřích Kavárny, Smrkáčci se pokusí mezi desetitisíci dlažebními kostkami nalézt kousek zeleně (třeba Strom nebo alespoň Stéblo trávy) a Honibod může v rychlosti požádat o foto některého z kolemjdoucích Holubů. A nebo začínáte na číslici a budete na Svoboďáku hledat něco, čeho je tam stejný počet. S takovým úkolem jsme se pokusili poprat i my – tedy nás pět:


První polovinu úkolu (tu svobodnou) máme za sebou – foto. A protože poloviny bývají obvykle dvě, čeká vás ještě úkol druhý – log. Svobodných logů už každý z vás napsal spoustu. Nováčci možná desítky, ostřílení veteráni desetitisíce. Tentokrát bychom si od vás rádi přečetli log nesvobodný – uniformní neboli jednotný text, do kterého pouze doplníte potřebné údaje. I tato část úkolu je samozřejmě dobrovolná. Třeba se nám ale podaří přemluvit nějakého z vyznavačů stručného zkratkovitého poděkování, aby jednou za čas napsal více než čtyři znaky. A ti z vás, kteří toho budou mít na srdci více, dostanou příležitost v poslední kolonce. Takže buď ctrl + C a ctrl + V, nebo cmd + C a cmd + V a je téměř hotovo:

VERZE LOGU PRO JEDNOTLIVCE:

Ahoj, můj nick začíná na __________, a proto jsem se vyfotil/a __________. Na Svoboďáku jsem už asi po __________. Při focení, které mi zabralo asi __________, jsem __________. Už se těším __________. A na závěr __________!


VERZE LOGU PRO TÝMY:

Ahoj, náš nick začíná na __________, a proto jsme se vyfotili __________. Na Svoboďáku jsme už asi po __________. Při focení, které nám zabralo asi __________, jsme __________. Už se těšíme __________. A na závěr __________!Co dodat? Snad jen abyste ke svému logu nezapomněli přiložit fotku z náměstí Svobody. Pojmenujte ji prosím svým nickem, ať si vás můžeme v galerii pohodlně prohlížet. Teď už víte vše důležité. Poslední, co vám ještě dlužíme, je náš log:

Ahoj, náš nick začínal na 5, a proto jsme se vyfotili u kašny s 5 řádky. Na Svoboďáku jsme už asi po pětisté padesáté páté (i když malý Kre tvrdí, že tam byl jen jednou a nejmenší Kre se k této problematice překvapivě vůbec nevyjádřil). Při focení, které nám zabralo asi pět minut, jsme trochu zmokli, ale co bychom pro geocaching neudělali. Už se těšíme na vaše svobodné fotky. A na závěr bychom vám chtěli poděkovat za všechny nesvobodné logy s libovolně dlouhým a zcela svobodným dodatkem!
Please, take a photograph of yourself on Liberty Square with something which has the same initial as either your nick or your first name. Attach the photograph to your log. Please, put the following text in your log and replace the examples in brackets by your own ones:

Hi, the first letter of my name is __________(R) and that is why I have taken a photo of myself in front of the __________(Restaurant). I have been on Liberty Square for the __________(fifth time). While taking the photograph, which took about __________(15 minutes), I __________(fell in love with Julie). I am looking forward to __________(the next date). In conclusion __________(thanks for the cache)!

Virtual Reward - 2017/2018

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)