Skip to content

KoloCesty-007 - Severní Koreou 100 let od Aurory Event Cache

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Tuesday, 07 November 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Večer na téma Severní Korea a korejské bojové umění Taekwon-do. Aneb jaké totalitní dokonalosti lze dosáhnout 100 let po výstřelu z Aurory.

beseduje: Michal Bor

Eventovné: 25,- Kč - v ceně CWG (pro zalogování zdarma)

Čas eventu: od 19 do cca 21 hod

Místo: sál U Boudů (Praha - Kolovraty)


V průběhu večera budou ke shlédnutí unikátní fotografie a videa z návštěvy v Severní Korei, ukázka korejského bojového umění Taekwon-do, a to vše doplněné zasvěceným komentářem Michala Bora, vedoucího školy Chon-Ji (Taekwon-do ITF).

Jak je možné se dostat v současné době do Severní Koreje? Jaká místa lze navštívit a jaká jsou zakázaná? Jak lze přežít na hranici s Jižní Koreou? Jak lze přijít k prominentnímu stranickému odznaku? a mnoho dalších otázek a odpovědí zazní v průběhu večera.


Severní Korea

Severní Korea, oficiálně Korejská lidově demokratická republika (zkracováno jako KLDR) je stát ve východní Asii na severní části Korejského poloostrova. Na severu sousedí převážně s Čínou a v nejsevernějším rohu poloostrova také 11,8 km s Ruskem. Na jihu vede podle 38. rovnoběžky hranice s Jižní Koreou, která je jedním z nejmilitarizovanějších míst planety. Počet obyvatel se odhaduje na 23 milionů. Hlavním městem je Pchjongjang. Vládní stranou je Korejská strana práce, státní ideologií je Čučche. Severní Korea má třetí největší armádu na světě (cca 1,3 miliónů) a rozvinutý jaderný program, ale co se týká hospodářství v oblasti průmyslového rozvoje či potravinové soběstačnosti, je země velmi zaostalá.


Taekwon-do

Smyslem taekwonda bylo vytvořit velice účinné bojové umění sebeobrany, které by se dalo použít v dnešní moderní době 20. století a které má možnost naučit se každý (v rámci svých schopností, samozřejmě). Neméně důležitým prvkem výuky je také aspekt morálních principů, který má tvořit člověka čestnějšího, zdvořilejšího, vytrvalejšího, sebevědomějšího ap. Typické je dnes taekwon-do především svou velkou silou, dokonalou technikou nohou, rychlostí, obratností a tak není nic překvapujícího, že i v mnoha mimo asijských zemích jako USA nebo Polsko je taekwon-do mnohem populárnější nežli ostatní bojová umění.


 

Additional Hints (No hints available.)