Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Event Cache

Potulky Slovenským krasom 2: Dievčenská skala

A cache by N_Mogyi Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, January 7, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pozývam Vás na nenáročnú novoročnú túru do Slovenského krasu. Po minulých potulkách Slovenským krasom, ktoré nás zaviedli do útrob Silickej planiny, sa tentokrát spolu vydáme užiť si jeden z najkrajších výhľadov, ktoré táto najrozsiahlejšia planina Slovenského krasu ponúka.


Začínať budeme okolo 9:00 znova v Krásnohorskej Dlhej Lúke, odkiaľ po žltej turistickej značke vystúpame na Silickú planinu. Tam táto značka končí, pri smerovníku Škridľový košiar sa preto napojíme na zelenú turistickú značku, ktorou budeme pokračovať až k cieľu našej cesty, ktorou bude vyhliadka Dievčenská skala (660 m. n. m.). Sem by sme mali dôjsť zhruba okolo 11:00, samotný event na tomto mieste potrvá do 11:30. Prístup je možný aj z opačnej strany, z Rožňavy cez Jovice po modrej turistickej značke, ale stúpanie Jovickým závozom je o dosť náročnejšie. Preto som radšej zvolil menej náročnú trasu z Krásnohorskej Dlhej Lúky kam sa po skončení eventu rovnakou trasou aj vrátime.


Dúfam že počasie bude spolupracovať a uvidíme nielen Rožňavskú kotlinu a hlavný hrebeň Volovských vrchov, ale v diaľke aj Kráľovu hoľu a vrcholy Vysokých Tatier, výhľady odtiaľto sú v prípade priaznivého počasia skutočne nádherné. Teším sa na stretnutie. SWG-čka ešte neviem či budú, do konania eventu zistím a dám vedieť.Additional Hints (No hints available.) 

Find...

22 Logged Visits

Archive 1     Will Attend 9     Attended 10     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 5 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 4/1/2018 4:14:24 PM Pacific Daylight Time (11:14 PM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page