Skip to content

World Juggling Day 2018 Event Cache

This cache has been archived.

Juggler98: Nastal čas na archiváciu. Ďakujem všetkým za účasť a pekné logy. Snáď sa vidíme aj o rok :).

More
Hidden : Saturday, 16 June 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Každý rok sa v sobotu, v polovici júna po celom svete oslavuje Svetový deň žonglovania. Poďme si teda v tento deň spolu zažonglovať.

Stretneme sa 16.6.2018 v čase 12:00 - 13:00.


Ak sa chceš naučiť žonglovať alebo chceš ukázať, čo si sa od minulého (prvého) ročníka naučil, prídi. Určite bude čas aj na prehodenie pár slov alebo na iné, tradičné geokešerské aktivity. Teším sa na vašu návštevu.

Uzávierka SWG bude 1.6.2018.

Trochu teórie:
Žonglovanie je definované, ako veľmi zručné vyhadzovanie a spätné chytanie predmetov. Myslíme tým klasické žonglovanie, keď rukami vyhadzujeme predmety, ktorých počet je vyšší ako počet rúk, ktorými sa žongluje. Žonglovanie zlepšuje nervosvalovú koordináciu, priestorovú orientáciu, sústredenie a rozvíja spoluprácu medzi mozgovými hemisférami. Je to veľmi staré artistické umenie. Jeho história siaha až do starého Egypta, do čias približne 2000 rokov p.n.l.

Teoretické žonglovanie má veľa spoločné s matematikou. Každý žonglérsky trik, ktorý je možné zažonglovať, sa dá zapísať číselne, tzv. siteswapom. Napríklad siteswap 534. Každá číslica udáva počet hodov, za aký loptička znovu dopadne do ruky. Teda je to časová jednotka. Aritmetickým priemerom si navyše vieme vypočítať s koľkými predmetmi sa bude žonglovať (5+4+3)/3=4. Je to omnoho rozšírnejšie a platia tu rôzné matematické a samozrejme aj fyzikálne pravidlá. Koho to zaujíma viac, môže si o tom prečítať tu.

Additional Hints (No hints available.)