Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

Markol.: Počkám

More
<

PO STOPÁCH na Svedernícku rozhľadňu

A cache by Markol. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, October 6, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 

PROLÓG

Pozývame Vás na event, vďaka ktorému môžete spoznať známe a aj menej známe miesta našej krajiny. Chceme sa spolu s vami vybrať na zaujímavé miesta, ktoré si určite zaslúžia našu pozornosť. Určite aj vy máte svoje obľúbené miesto alebo miesta, kde sa už dlho chystáte, tak nám dajte tip a môžeme tam ísť spolu. Tešíme sa na stretnutia a objavovanie nových miest.

Svedernícka rozhľadňa

Na 551 metrovom vrchole Svederníckeho vrchu leží zaujímavá turistická rozhľadňa. Drevená stavba v tvare kríža je vysoká 10 metrov a ponúka pôsobivé výhľady na okolitú krajinu. Ako na dlani budete mať koryto Váhu, vodnú nádrž Hričov, ale aj mesto Žilina, malofatranské vrcholy i Súľovské skaly.

Ako ku rozhľadni?

K rozhľadni vedie chodníček z centra obce Svederník a cesta pešo trvá približne pol hodiny. Je nenáročná a vhodná aj pre rodiny s deťmi. Vedie okolo rodného domu Vincenta Hložníka, kaplnky svätého Štefana a ďalej príjemným lesom. Chodník je značený drevenými informačnými tabuľkami.

PROGRAM

Stretneme sa 6.10.2018 na súradniciach eventu o 10:00 a event potrvá do 10:30. Na evente sa uskutoční súťaž o najkrajšiu fotku z rozhľadne, víťazná fotka dostane odmenu a poputuje do logbooku. Vidíme sa.

 

Eventové SWG sa bude robiť podľa záujmu, treba napísať do WA logu, či máte oň záujem a spoplatnené budú po 0,30€/kus. Uzávierka na SWG bude orientačne 27.9.2018. Kto sa logne po tomto termíne, prípadne nenapíše, že chce swg, nemusí ho mať isté!

Po tomto evente ste pozvaní aj na Ladeckého šarkana. Snaď sa aj tam uvidíme :)

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

73 Logged Visits

Write note 4     Will Attend 37     Attended 29     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 30 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.