Skip to content

PNB 35 - Pět neděl v balónu BONUS Mystery Cache

Hidden : 05/21/2019
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


PNB je série mystery keší inspirovaná románem Pět neděl v balónu. Jules Verne v něm líčí osudy doktora Samuela Fergussona a jeho dvou společníků, přítele Dicka Kennedyho a sluhy Joea Wilsona, kteří si dali za cíl přeletět Afriku od východu k západu ve speciálně zkonstruovaném balónu. Odvážní vzduchoplavci odstartovali 18. dubna 1862 z ostrova Zanzibar a po pěti týdnech skončila jejich dobrodružná pouť v západoafrickém Senegalu.


Jsme rádi, že jste dlouhé putování s doktorem Fergussonem přežili ve zdraví a zdárně doletěli až do cíle. Zkuste se porozhlédnout a snad se vám podaří někde spatřit i slavnou Viktorii. K tomu vám budou užitečná bonusová čísla, která jste posledních pět neděl pilně sbírali.

No ale co by to bylo za bonus bez bonusových čísel
zde jsou poslední dvě:

N01868     E02424POZOR

Od 8. 11. 2020 změna obou bonusových kódů i souřadnicPro výpočet souřadnic bonusové keše je použit "dawtonův systém", inspirací nám byly bonusové keše prostějovských Matrixů 👍.

V každé keši naleznete jedno bonusové číslo. Čísla rozdělte do dvou skupin po 18 podle počátečních písmen (N, E) a zapište kódy z každé skupiny pod sebe tak, abyste mohli čísla sčítat. Na pořadí čísel nezáleží, důležité je pouze správné rozdělení do skupin N a E. Bude to ale trošku jiné sčítání, než jaké jste se učili ve škole. V každém sloupci normálně zapište jako dílčí výsledek jednotky, ale desítky dále nepřevádějte.

Například:
12345
22222
87456
11913

X = výsledná hodnota skupiny N
Y = výsledná hodnota skupiny E


Keš najdete na souřadnicích:

N 49° XX.XXX E 017° YY.YYYAdditional Hints (No hints available.)