Skip to content

Sint-Jacobskapel Traditional Cache

This cache has been archived.

Jfdrddr: Deze is inderdaad kwijt. En zal niet meer worden hersteld.

Binnenkort komt er een nieuw soort cache bij

More
Hidden : 3/3/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


De Weg naar Compostela

Sinds de inrichting van de Kalmthoutse Sint-Jacobssite als aandenken aan de Sint-Jacobskapel uit vorige eeuwen, kunnen pelgrims de meest noordelijke Belgische halte op weg naar Santiago de Compostela gemakkelijk terugvinden. De torenklok wordt immers geflankeerd door de Compostelavlag en de informatieve altaarsteen bevat een pijl die de richting en exacte afstand van Kalmthout tot het Spaanse bedevaartsoord aangeeft: 2.150 km. 
Pelgrims die te voet of per fiets over de Via Brabantica-route tussen Breda en Antwerpen onze gemeente aandoen, kunnen een Compostelastempel bekomen op de Dienst Cultuur, Dienst Toerisme en Arboretum Kalmthout en bij Dagbladhandel Vingerhoets (tegenover de Sint-Jacobssite). De Dienst Toerisme heeft ook een lijst met sympathieke overnachtingsplaatsen in de buurt, én een mooi boek over de Sint-Jacobskapel.

Het pleintje aan de Dorpsstraat onderging sinds de zomer van 2010 een facelift. Zo werden de originele vloer en klok van de Sint-Jacobskapel er opnieuw geplaatst. Het is nu de eerste Vlaamse halte op de Brabantica-route die bedevaarders volgen op weg naar Santiago de Compostela.

Additional Hints (Decrypt)

nnagerxxvatfxenpug ormvggraq

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)