Skip to content

<

Lībiešu sēta Tārgalē

A cache by AigarsR, Nemeda Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/08/2019
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Cauri gadu simtiem – paaudžu un dzimtu glabāta un kopta. Amatu meistaru rokām laivās un tīklos darināta. Košām krāsām tērpos un rakstos austa. Dziesminieku un teicēju apdziedāta. Tradīciju, tautas vadoņu un senu zīmju sargāta. Laikmetu griežu un vēsturisku notikumu celta un ārdīta. Skarbu vēju pūsta un jūras viļņu skalota. Zvīņu, mēness un zvaigžņu sudrabota. Priežu smaržas, kaiju un saules apmīļota – lībiešu zeme. Lībieši, lībiskais, lībiešu krasts. Kādam tas ir dzimtas saknes un atmiņas. Citam – realitāte un ikdiena. Lielākai daļai cilvēku – mistika, romantika, noslēpums un šodien, kā atklājums. Ovīši, Lūžņa, Miķeļtornis, Lielirbe, Sīkrags, Mazirbe, Košrags, Pitrags, Saunags, Vaide, Kolka un Melnsils. Ciemi un mājas ar jocīgiem nosaukumiem, skanējumu un tikai nojaušamu vienreizīgumu, un neatkārtojamību. Katrs ar savu stāstu. Ir nostūri, kur meži, purvi un jūras krasts saglabājuši savu neskartību un pirmatnējību. Ir vietas, kur joprojām atrodamas padomju laika robežu apsardzes zīmes un ēku krāsmatas, un ir arī unikāli civilizācijas un dabas veidoti objekti – likteņu, kultūras mantojuma un senvēstures liecinieki. Mums vēl ir neizpostīta zemes strēlīte Baltijas jūras krastā, kur kādreiz dzīvojusi lepna tauta, kura līdz mūsu dienām kā vissvētāko dārgumu nesusi savu karogu un valodu, savu dziesmu, pašapziņu un identitāti. Vai jūras malā, vai kaut kur tālu pasaulē – tā sīksta un stalta kā vecā, baltā bāka, - bet ar sirdi vienmēr – lībiešu krastā.

Lībieši - viena no Baltijas jūras somugru tautām, kas agrāk apdzīvoja plašu Latvijas teritoriju. Tagad tie ir ciemi  Dižjūras un Mazjūras krastos - lībiešu sakņu un atspēriena vieta. Šodien tā ir materiālā un garīgā kultūra, lībiskais dialekts, personības literatūrā un mākslā. Tās ir zaļibaltizilās lībiešu karoga krāsas. Tā ir jūras vēju rūdīta spīts un izturība. Lībiskais ir mūsu vidū.

Kā zināms, lībiešu ciemi Ovīši, Lūžņa, Miķeļtornis un Lielirbe atrodas Tārgales pagastā.  Tāpēc pagasta centrā, “Bitnieku” viensētā 2018. gada nogalē tika izveidots kultūrvēsturisks projekts “Livōd kalāmīe kōrand” jeb “Lībiešu zvejnieku sēta”, kurā ir kūts, aka, dzīvojamā māja ar lielu saimes galdu un soliem, ugunskura vieta, simboliska tīklu žāvētava un pat stilizēta kāpa. Projekts īstenots, lai nodrošinātu  un celtu godā lībiešu zvejnieku ciemu kultūras mantojuma un tradīciju liecību saglabāšanu un popularizēšanu.

 

Norādītajās koordinātēs varat atstāt savu auto. Lai atrisinātu uzdevumu, saskaitiet nepieciešamās vērtības! 

AB Cik lampas ir dzīvojamajā mājā?

CD Ar cik skrūvēm kopā piestiprinātas visas akas eņģes?

E Ar cik vertikālām skrūvēm piestiprināts viens karoga masts?

F Uz cik gariem slīpiem balstiem balstās laiva?

G Ar cik uzgriežņiem pie metāla plāksnēm pieskrūvēti mazās nojumes viens balsts?

Slēpnis atrodas (G+C)(F+D) grādu un (B+D)(A+E) metru attālumā no dotajām koordinātēm.


( Objekts ir pieejams visu diennakti. Objektā notiek videonovērošana. Ziemā ratiņkrēslā varētu būt problēmas ar vienas vērtības iegūšanu.)

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.