Skip to Content

<

Irbes šaurums

A cache by Vilnis Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 21 July 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

21 July 2019, 14:00 - 15:00

Irbes šaurums

(lībiešuSūr mer — "Dižjūra", igauņuKura kurk — "Kuršu šaurums"), arī Irves šaurums, ir jūras šaurums starp Latviju un Igauniju, kas atdala Kurzemes pussalu dienvidos no Sāmsalas Serves pussalas ziemeļos. Savieno Rīgas jūras līci ar Baltijas jūru. Šaurums ir 29 km plats un ap 60 km garš (no Ovišraga līdz Kolkasragam), vidējie dziļumi ir 10-20 m un pa to notiek intensīva kuģošana.

Šauruma Latvijas pusē plešas Lībiešu krasts, kur jūrā ietek Irbes upe.

Slēpņa (pasākuma) autors būs dotajās koordinātās un aicina pievienoties arī pārējos interesentus, kuri vēlās aplūkot Irbes šaurumu, izbaudīt vējaino (cerams, ne ļoti) dienu un aplūkot garām plūstošās straumes. Tepat ir arī bāka.

Irbes bāka

Šī ir vienīgā bāka Latvijas teritoriālajos ūdeņos, kas atrodas atklātos ūdeņos ap 20 kilometru attālumā no Ovišiem Baltijas jūras Irbes jūras šaurumā. Bāka uzbūvēta 1986. gadā. Lai gan tā atrodas Latvijas ūdeņos, to pārvalda Igaunijas Jūras administrācija (Pasākuma autors šo ļoti pat apšauba, bet tā raksta Vikipēdija)[1].

Bāka ir apaļš dzelzsbetona tornis ar dzīvojamām telpām augšējā daļā sarkanā krāsā un helikopteru nosēšanās laukumu virs tām. Zem dzīvojamām telpām tornis ir baltā krāsā ar 3 šaurām horizontālām sarkanām joslām, bet lejasdaļa melna. Bākas augstums ir 37 metri, uguns augstums 35 metri un tās redzamība ir 10 jūras jūdzes. Zibšņu uguns ir balta, kas iedegas ik pēc 10 sekundēm.

Uz tikšanos!

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

30 Logged Visits

Write note 1     Will Attend 19     Attended 9     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 4 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.