Skip to content

DD • KRV NIE JE VODA Mystery Cache

This cache has been locked, but it is available for viewing.
Hidden : 7/17/2019
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


DD • KRV NIE JE VODA
Vitajte pri mysterke venovanej nášmu obľúbenému autorovi detektívnych príbehov z Nášho Mesta. Dnes sa pozrieme na príbeh z roku 2015, ktorý bol knižne vydaný ako 21. v poradí. Pohodlne sa usaďte, vezmite do ruky papierové či virtuálne vydanie a … Želáme Vám príjemné čítanie.
o autorovi
Dominik Dán (1955) sa viac ako dvadsaťpäť rokov zaoberá vyšetrovaním zločinov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúseností čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov.
O pravej identite sa na verejnosti, ale i medzi fanúšikmi vedú spory. Po prvej desiatke kníh sa média začínali viac zaujímať o úspešného autora. Taktiež sa objavujú konšpirácie, že pseudonym je len značkou úspešných copywriterov. Autor začal komunikovať s verejnosťou cez rozhovory v elektronických médiách, v ktorých potvrdil, že je z radov kriminalistov. Okrem najbližších spolupracovníkov a pracovníkov poznajú jeho identitu niektorí novinári. Svoju identitu si stráži aj z profesionálneho hľadiska. Dán sa viackrát vyjadril, že by vystúpil z anonymity, no zatiaľ to necháva tak ako je. Nepravý je aj rok narodenia, ktorý sa uvádza na prebale jeho kníh. Ak by sme autora stotožňovali s detektívom Richardom Krauzom, bol by jednoznačne mladší. Richard Krauz nastúpil k polícii v roku 1985. Ku kriminálke nastúpil v roku 1988. Vo viacerých knihách sa spomína presný vek detektíva. V románe Hriech náš každodenný je to štyridsiatka.

Autor vo svojich knihách rieši kriminálne prípady, ktoré sa stali v tzv. „Našom meste“. Toto mesto nie je nikde konkrétne pomenované. Po prečítaní viacerých románov je zrejmé, že autor sa zaoberá prípadmi súvisiacimi s Bratislavou. Kým v prvých románoch jednoducho šifroval ulice či známe postavy (Remiáš – Eliáš, biskup Ján Jastrab – Ján Sokol, Pekárska dolina – Mlynská dolina), neskôr otvorene a presne pomenúva reálie Bratislavy.

Autorsky spolupracoval pri tvorbe slovenského seriálu Kriminálka Staré Mesto a v roku 2016 bol natočený film Červený kapitán podľa jeho rovnomennej knihy.
o knihe
Žiadne obdobie v Krauzovej krátkej detektívnej praxi nebolo také ťažké ako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že to spôsobila neuvážená porevolučná totálna amnestia, ktorá vyprázdnila väznice a presýtila ulice násilím. Krauz a jeho kolegovia z oddelenia vrážd sa v tom čase bezpečnostnými analýzami nezaoberali, pre nich bolo dôležité, že majú čo robiť, tak robili. Na pozadí tvrdých spoločenských zmien bol celkom nenápadne spáchaný posledný federálny zločin, ktorý mohlo oddelenie vrážd v Našom Meste legálne vyšetrovať - potom sa už slovenskí a českí policajti hrali každý na svojom piesočku. Odohral sa tak nenápadne, že skoro zapadol prachom, no hoci nebol nijako beštiálny, ani príliš zložitý, aj tak by bola škoda nespomenúť ho, lebo bol pekný - ak sa dá niečo podobné povedať o upálení mladej ženy a jej dieťaťa.
Krátky úryvok
„Zadržali sme aj ceckatú Veronu...“
„Zase je tam?“ vzdychol si Kuky. „Veď ju Lajo zobral dnu. Robila u Červeného žrebca.“
„Lajo s ňou nebol spokojný, bola papuľnatá, znova ju vyhodil na ulicu,“ vysvetľoval velitel, lebo o svojich zákazníkoch z ulice toho vedel prinajmenej toľko čo kriminálka.
„Aha,“ pochopili detektívi. „To môže byť celkom zábavné, keď je prostitútka papuľnatá, to by mohlo byť dobré porno,“ snažil sa vtipkovať Kuky.
„Verona má problém,“ šéf sa nezabával.
„To určite,“ súhlasil Kuky, už tiež vážne „v jej veku a teraz na zimu znova na ulici? Určite má problém!“
o keške
Súradnice sa dozvieš, ak nájdeš odpovede na otázky:

1) Meno a priezvisko človeka, ktorý písal Slávke list.
2) Meno Slávkinho syna.
3) Meno a priezvisko zavraždeného dievčaťa v parku.
4) Meno osoby od ktorej si Richard prevzal poštu
od českého kamaráta.
5) Koľko peňazí našli v zhoretom dome?
6) Koľko minút cestovala osoba s iniciálami S.S. do Nášho Mesta?
7) Koľko motoriek našli počas razie u Červeného žrebca?
8) Číslo Krauzovej zbrane.
9) Číslo izby v Carltone kde pred smrťou spala mŕtva žena.
10) ŠPZ auta, ktoré vlastní muž s iniciálami I.B.
11) Názov hotela kde bola ubytovaná Slávka počas pobytu v Našom Meste.
12) Priezvisko človeka, ktorý zavraždil ženu v parku.
13) Koľko mŕtvych tiel sa nachádzalo v zhoretom dome?

Zistené hodnoty zadaj do CHECKERA* a uvidíš čo sa stane.

* Odpovede do checkera zadávajte s diakritikou a čísla nezadávaj slovom!
Pre nájdenie správnych odpovedí odporúčame použiť knižné vydanie.


Additional Hints (No hints available.)