Skip to Content

<

CITO: Zajíc už tu byl. A Ty?!

A cache by Martina_eF, xsobot12 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 22 February 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

22 February 2020, 10:00 - 12:30

Pověsti jsou věčný, čistý Zaječák vděčný.... Zapíšeš se i Ty do historie?

KDY: 22. 2. 2020 v 10.00 hod.

KDE: sraz na parkovišti u Penny Marketu

S SEBOU: Rukavice a pytle budeme mít od Trash Hero. Vezmi jenom nějakou fajn sváču na oheň.

PROGRAM: Ve spolupráci s Trash Hero Jihlava uklidíme část červené turistické trasy (cca 3 km) vedoucí od dopravního terminálu Na Dolech k přírodní rezervaci Zaječí skok. Jako odměnu si pak upečeme něco dobrého na ohni. V cílovém místě je možno odlovit GC1D33C nebo GC4NMVT

Více o samotné lokalitě PR Zaječí skok se můžete dozvědět v odkaze u první keše. Snad jen stručně: Dle pověsti rytíř z Plander poblíž zabil starce a následně se pustil na koni za okolo běžícím zajícem. Zajíc z této skály skočil dolů a rytíř za ním. Na skále zanechal otisk podkovy. Z tohoto skalního útvaru je krásný výhled do údolí řeky Jihlavy. Na kameni pod vyhlídkou je vytesaná legendární podkova onoho rytíře. K vyhlídce vás zavede červená turistická značka. Přírodní rezervace Zaječí skok nacházející se mezi Rantířovem a Jihlavou je nejstarší rezervací na Českomoravské vrchovině – byla vyhlášena již roku 1933. Jedná se o příkré rulové skály v údolí řeky Jihlavy, které na délku měří 170 metrů a na výšku 30 metrů.

Zajíc už tu byl. A Ty?!

 

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.