Skip to content

LK 110: Oandu heinamaaküün Traditional Geocache

Hidden : 07/25/2020
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vanad heinamaaküünid on mälestusmärgiks endistele aegadele. Tänapäeval enam väikestelt heinamaadelt heina ei tehta ja loomi ei karjatata – maaelu on muutunud. Oandu külastuskeskuse heinamaadel on kolm erinevat heinaküüni. Aarde leiad neist kõige uuema juurest. Kui soovid kiigata vanemaid, siis maantee poolne heinamaaküün on ligi sada aastat vana. Veel vanem on väike heinaküün keskmise heinamaatüki peal.

Oandu Külastuskeskusest saab alguse mitu matkarada. Pärandkultuuri Raja ääres on hulk pärandkultuuri objekte – jälgi eelmiste põlvede elust ja tööst. Mitme kilomeetri pikkused sammaldunud kiviaiad, vanad verstakivid ja metsa kasvanud heinamaalapid toovad meieni teateid ammu kadunud elulaadist. Suur osa rajast tutvustab metsaga seotud pärandkultuuri: võõrpuuliigid, üle saja aasta vanused metsasihid, metsanduslikud katsealad, vaigutatud männid, hundiaed (hundilõksu rekonstruktsioon), metsloomade söödahoidla, vana taimeaed – infotahvlitelt saab teada, mis töid siin metsades endistel aegadel tehti ja kuidas see tänast metsamaastikku mõjutab.

Lugege kindlasti ka aardelaekas asuvat RMK poolt lisatud lugu.

LK 110 aardeseeria on rajatud Eesti looduskaitse 110. aastapäeva tähistamiseks koostöös RMK-ga. Eesmärk on tutvustada rahvusparkide põnevaid loodusradasid ning geopeitust kui mängu.
Lühikese mänguõpetuse leiad aardekarbist!

Additional Hints (No hints available.)