Skip to content

023 - Zakladame kesku Mystery Cache

Hidden : 10/12/2021
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Máme nápad na založenie novej kešky (a vieme, že to bude absolútna bomba, z ktorej si všetci lovci sadnú na zadok), starostlivo sme zvážili, akú veľkosť schránky zvoliť, riadne sme ju vybavili logbookom, ceruzkou a prípadne i rôznymi drobnosťami na výmenu, zodpovedne sme stanovili typ kešky, jej obtiažnost a terén. Máme jasnú predstavu o tom, ako by sa lovci k našej keške mali dostať a čo by ich na tom malo baviť, nech už je to zaujímavá téma, pekné miesto alebo rafinovaný spôsob ukrytia samotnej schránky. Čo ďalej? No iste, dáme ju k publikácii, tzn. vytvoríme listing!

Začíname na stránke http://www.geocaching.com/hide/report.aspx, kde nájdeme formulár s priestorom pre vyplnenie takmer všetkých náležitostí (neskôr budeme musieť na samostatných stránkach zadať Waypointy (viz Waypointy) a Atribúty (viz Atribúty), a tento formulár si teraz v kľude prejdeme. Na vyplnenie a prvotné „odkliknutie“ formulára máme 40 minút, takže si buď všetko potrebné pripravíme dopredu a do formulára to len nakopírujeme, alebo si ho „odklikneme“ rozpracovaný a následne doladíme. To nám nakoniec radí aj úvodný text, ktorý môžeme v pohode preskočiť, pretože komentovaný výklad anglickej verzie nasleduje práve v tomto listingu:

Cache Type: (viz Cache, keška alebo schránka)
Zvolíme príslušný typ, pozri predchádzajúce kapitoly. Zo všetkých aktívnych typov kešiek tu nenájdeme len megaevent, čo vyplýva z logiky veci (event musí najskôr „dorásť“ do požadovanej návštevnosti, aby sa stal megaeventom).

Cache Size: (viz Veľkosť kešky)
Zvolíme veľkosť kešky, ktorá najlepšie odpovedá schovávanej krabičke. Na výber máme z niekoľkých možností a to od úplne miniatúrnych označovaných ako nano (pre túto veľkosť je vhodné zvoliť voľbu "other=iná") až po tie najväčšie s veľkosťou "large".

Cache Name:
Názov kešky, pod ktorým sa bude zobrazovať na stránkach gc.com aj v GPSkach lovcov. Vždy volíme názov bez diakritiky (dĺžňov a mäkčeňov nad písmenami), ktoré niektorým programom robia problémy, a tiež názov primerane dlhý (na stránke kešky sa zobrazí aj veľmi dlhý názov, GPS však zobrazí len prvých X znakov – preto sa napríklad táto keška nebude volať „Okolie Bratislavy 101/021“, pretože to, čo je v teréne dôležité (021), by sa v GPS už nezobrazilo...).

Cache Placed By:
Pokiaľ toto políčko nevyplníme, zobrazí sa v listingu náš nick. Môžeme ho však použiť k tomu, aby sme uviedli napr. spoluautorov kešky, pôvodného majiteľa (pokiaľ sme kešku adoptovali – viz Adopcia a archivácia kešky – volíme text „(náš nick), adopted from (pôvodný owner)“ alebo „(pôvodný owner), adopted by (náš nick)“.

Nasleduje zaškrtávacie políčko, ktoré zaškrtneme len v prípade, že chceme, aby naša keška bola viditeľná len pre Premium Members (PM/BM).

Date Placed:
Dátum umiestnenia kešky, slúži viacmenej len ako ukazovateľ toho, kedy keška vznikla, je teda jedno, či necháme (dnešný) dátum, alebo posunieme do minulosti (kedy sme umiestnili schránku kešky).

Related Web Page:
Možnosť pridať k listingu odkaz na inú, tématicky príbuznú stránku (napr. zdroj informácií, ktoré považujeme za závažné pri lúštení našej „googliacej“ mysterky, alebo len stránku venovanú rovnakej tématike). (Už len v keškách staršieho dáta vzniku)

Background Image URL:
Adresa (na internete), ktorá sa použije ako zdroj k zobrazeniu podkladu listingu. Pokiaľ nič nevyplníme, bude podklad štandardný (biely).

Coordinates: (viz Súradnice)
Úvodné súradnice kešky (tj. u tradičnej kešky či earth kešky miesto uloženia, u multi či letterboxu prvý stage, u mysterky úvodné súradnice, hoci len náhodne zvolené, ale v prijateľnej vzdialenosti (do 3 km) od finálky či postupového bodu, ktorý majú lovci z listingu vylúštiť).

Zaškrtávacie políčko „Enable Cache Listing“:
Zaškrtávame až vo chvíli, kedy chceme kešku poslať do schvaľovacieho procesu. To znamená, že listing je z našej strany úplne hotový, vrátane atribútu a waypointu, a keška je fyzicky na mieste. Zaškrtnúť toto políčko je obvykle úplne to posledné, čo v rámci prípravy novej kešky urobíme.

Location:
Nastavíme štát, kde sa naša keška nachádza (najčastejšie asi Slovakia), a pokiaľ je to možné, upresníme kraj (napr. v tejto sérii „Nitriansky“).

Overall Difficulty Rating: (viz Obtiažnost)
Obtiažnosť kešky, hodnotíme v rozmedzí od 1 do 5 po pol stupňoch.

Overall Terrain Rating: ( viz Terén)
Terénna náročnosť kešky, hodnotíme v rozmedzí od 1 do 5 po pol stupňoch.

Details:
Tu si včas rozmyslíme, či chceme popis kešky vytvoriť ako čistý text, alebo či využijeme možnosti formátovať ho pomocou „html-tagu“. V druhom prípade zaškrtneme políčko „The descriptions below are in HTML“. Tak či tak máme pre text v listingu možnosť uviesť krátky popis („short description“ – stručne o čo ide, hoci že keška je či nie je vhodná pre tú a tú situáciu – napr. Jednoduchá drive-in cache; Príjemná prechádzka mestom; Nočné dobrodružstvo v lese vhodné len pre tých, čo sa neboja tmy; Pohodová prechádzka vhodná i pre rodiny s deťmi apod.) a potom hlavný text („long description“, kde sa môžeme vyblázniť a napísať všetko, čo by sme lovcom radi povedali). V súčasnosti sú tieto dva oddiely nahradené jedným spoločným (description“ )

Hint/Spoiler Info: N 48° 14.970 E 018° 37.132
Miesto pre uvedenie pomoci („hintu“) – viz Hint.

Note to Reviewer:
Poznámka určená Reviewerovi (revírnikovi), ktorej môžeme využiť k tomu, že predídeme jeho otázkam.

Regarding Trackables:
Odstavec, ktorý nás informuje, že je možné vložiť do novej kešky Trackovateľné predmety dostaneme po „odkliknutí“ listingu – urobíme tak najlepšie pomocou logu „write note“, majme však na pamäti, že nie je správne riskovať existenciu (cudzieho) trackovateľného predmetu, takže jeho umiestnením do novej pripravenej skrýše si tak trochu berieme na svoju zodpovednosť riziko straty. (Aj keď na tento problém upozorníme i v listingu venovanom práci reviewera, radšej tu znovu pripomenieme, že sa môže stať, že vaša nová pripravená schránka bude na schválení, a tým aj na prvého nálezcu, nejakú dobu čakať, ale celú tú dobu jej bude hroziť odhalenie a prípadne vykradnutie – preto by bolo rozhodne istejšie nevkladať „cestovateľa“ do nových pripravovaných kešiek, u ktorých nie je žiadna istota, že nebudú vykradnuté...).

Dve zaškrtávacie políčka:
Ich zaškrtnutím vyjadrujeme súhlas s pravidlami pre umiestnenie kešky a obecnými podmienkami pre užívanie stránok gc.com. Jednoducho povedané, toto musíme zaškrtnúť...

Tlačítko Report New Listing:
Pokiaľ sme nezaškrtli „Enable Cache Listing“, rýchlo si klikneme a dolaďme, čo ostáva (pridajme Waypointy (viz Waypointy) a Atribúty (viz Atribúty); pokiaľ ide o tradičnú kešku (nie sú teda potrebné Waypointy), môžeme smelo odkliknúť i s zaškrtnutým „Enable Cache Listing“, pokiaľ je schránka (či nefyzická Earthcache) na mieste a pripravená k hľadaniu.

Tak a teraz už ostáva len čakať, až sa na nás dostane rada a keška bude po schválení publikovaná. V medzičase do schválenia sa vyplatí spraviť betatest celej kešky (viz Betatest), poprípade na žiadosť reviewera doplniť alebo opraviť chyby, ktoré sme pri zakladaní kešky spravili.

Ako na kešku:

V takto obsiahlom listingu sa najlepšie vyhľadáva pomocou kombinácie kláves CTRL+A... :-)




Poznačte si číslo.


!!! Dbajte na bezpečnosť cestnej dopravy!!!


Flag Counter

História listingu
12.10.2021 verzia 1.0 (založenie kešky)
04.08.2022 verzia 1.0 (nová keška a nový logbook)
04.05.2024 verzia 1.0 (vymena logbooku)




| Inšpirácia : CAGeo.cz |
| Informácie: www.shop.geo.guru |

Additional Hints (Decrypt)

i

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)