Skip to content

<

Lednový výšlap jaký geosvět neviděl

A cache by Geo Třebíč Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 30 January 2021
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

30 January 2021, 09:30 - 15:00

    Stalo se již tradicí, že se s Geo Třebíčí vydáváme v lednu na výšlap někde v okolí Třebíče. Pro začátek roku 2021 byla zvolena trasa z Velkého Meziříčí podél řeky Oslavky a dále do Budišova.

Otázkou ovšem zůstává, zda se tato akce uskuteční, neboť v této době nelze nic naplánovat ani na pár dní dopředu. Vládní omezení se stále mění, některá jsou hodně zvláštní, ale nemá cenu chodit nákaze naproti.

    Start pochoďáku je naplánován dne 30. 1. 2021 od Penny marketu u nádraží ve Velkém Meziříčí v 10:00. Nádraží autobusové i vlakové jsou hned vedle sebe. Z Třebíče se do Velkého Meziříčí dostanete autobusem, který jede v 8:45 z autobusového nádraží. Ale staví i jinde, takže doporučuji prostudovat trasu linky 840214 102. Dá se ale zorganizovat i doprava auty, jedno si nechat v Budišově, další ve Velkém Meziříčí. Na úvodních souřadnicích bude povinná půlhodinová pauza na logování a pak se vydáme po cyklistické trase 5178 a 5109 Mlynářská směrem do Nesměřského údolí. Údolím řeky Oslavy se dostaneme až do Oslavy, odkud odbočíme na modrou turistickou značku a po ní se dostaneme do cíle – do Budišova. Odtud se lze vrátit do Třebíče vlakem v 15:43 a v 17:43. Samozřejmě s přestupem ve Studenci. Měli bychom to stihnout, protože celá trasa má asi 15 km a mapy.cz udávají čas 4:20 hodiny na její zdolání.

    Cestou lze odlovit několik keší a předpokládám, že v údolí Oslavky rozděláme oheň a opečeme si špekáčky. Možná posedíme v Budišově v hospodě, ale této variantě moc šancí nedávám.
    Předchozí varianty „Lednového výšlapu na Cágra a na Draka“ měly úspěch, ale díky situaci s koroňákem jsme letos zvolili jinou variantu – viz název. Možná totiž tento výšlap ani neuvidíme. Snad se ale situace zlepší a na konci ledna vyrazíme.

    Krátké shrnutí pro ty, kteří nečtou listing:
Termín: 30. ledna 2021
Start: Velké Meziříčí, Penny market u nádraží, čas 10:00
Logbook: bude dostupný v čase 9:30 – 10:00 u Penny marketu před nádražím ve Vel Mezu (a pak po zbytek výšlapu)
Do logu uveďte, prosím, o kolik CWG máte zájem.
    Toť k pokynům vše. Těšíme se na setkání s Vámi. Nezapomeňte na špekáčky, svačinku, nealko pití na zahnání žízně a alko na zahnání chladu.


 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.