Skip to content

Śladami Hobbita 15 Barad-dûr Traditional Cache

Hidden : 8/16/2022
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Witam.

Pomysł na serię Śladami Hobbita pojawił się kilka lat temu. Potrzebowałem rozgrzewki przed wyjazdem w góry na szlak. Kojarzyłem teren w okolicy strzelnicy. Umówiłem się ze zajomym i ruszyliśmy drogą w dzikie tereny miasta. Przechodząc obok wału pomyślałem że tu mogą być norki Hobbitów. To było jeszcze zanim zajmowałem się geocachingiem. Jak już szukałem i chowałem paczki trafiłem w miejsce gdzie płonie wieczny ogień Saurona. Pojeździłem po okolicy i okazało się że dałoby się kilka miejsc podciągnąć prawie że idealnie pod miejsca z Władcy Pierścieni. Jednak zanim wszystko przemyślałem i przygotowałem minęło chyba ze dwa lata. W końcu podjąłem się wykonania ciężkiego zadania i tak powstała ta seria. Mam nadzieję że spodoba wam się szukanie.

Pierwsza część 1-4 przygotowana jest jako piesza wędrówka. Skrytki 4-9 Także można podjąć pieszo, polecam rower. Autem także dojedziesz do 4-10. Przy 11 Czeka cię piesza wędrówka. Auto można zostawić przy cmentarzu. 12 w pobliże lasu dotrzesz samochodem. 13,14,15 i 16 także można dojechać autem.

Barad-dûr

Czarna wieża, forteca, siedziba Saurona w Mordorze. Z tego miejsca Sauron wysyłał swoje armie na podbój Śródziemia. Po zniszczeniu jedynego pierścienia wieża uległa zniszczeniu. Wieża była wyższa niż otaczające góry. Dzięki czemu Sauron mógł śledzić wydarzenia w całym śródziemiu. Płonący władca z daleka wyglądał jak wiecznie płonące oko.

Miejsce w naszym świecie wybrałem nieprzypadkowo.

Pochodnia stosowana jest w zakładach przemysłowych, rafineriach naftowych, zakładach chemicznych, przetwórczych gazu ziemnego, gdzie produktem ubocznym jest uwalnianie się gazu ziemnego, którego nie można zagospodarować w inny sposób niż spalanie w powietrzu. Flara stawiana jest też w miejscach wydobycia węglowodorów - zarówno gazu ziemnego jak i ropy naftowej - czy na placach wiertni. Pochodnie, oprócz zakładów związanych z produkcją i przetwarzaniem węglowodorów, stosowane też są w biogazowniach i na składowiskach odpadów, gdzie w wyniku przemian tworz się gaz palny.

Na terenie gminy Boguchwała znajduje się ciekawe miejsce: złoże ropy naftowej, zlokalizowane w rejonie wsi Nosówka. Dla eksploatacji tego złoża utworzony został obszar górniczy "Nosówka". Ropa z tego złoża jest ropą parafinową i bezsiarkową. Aktualnie jest wydobywana z odwiertu nr 7 i przesyłana rurociągiem do kopalni usytuowanej w południowej części wsi Nosówka. Ropa wywożona jest cysternami i sprzedawana do rafinerii ropy.

 

Pochodnia ta zawsze kojarzyła mi się z okiem Saurona. W nocy widać ją z daleka z okolicznych wzgórz. Niestety ostatnio jest wyłączona.

Skrytka

Petka.

PROSZĘ O ODKŁADANIE KESZA TAK JAK ZOSTAŁ UKRYTY. OSTATNIO BARDZO DUŻO KESZY JEST NISZCZONYCH PRZEZ WANDALI KTÓRZY SĄ WŚRÓD NAS. SZANUJ PRACĘ INNYCH. NIE NISZCZ.

Additional Hints (No hints available.)