Skip to content

Het Eerste Vinder Gevoel Multi-Cache

This cache has been archived.

Team Aragorn: Het Laatste Vinder Gevoel!

Het begon allemaal als een geintje, in 2005. In die tijd kwamen er regelmatig caches online met joekels van fouten, en ik zei voor de grap tegen Goedweerloper dat er eens een cache moest komen waarin gegarandeerd in elk WP een fout zat. Gna gna, en wat eerst onuitvoerbaar leek werd daarna een idee dat me niet meer los liet.

En zo zag Het Eerste Vinder Gevoel in 2006 het levenslicht. Tot mijn verbazing werd het nog een succes ook, althans de logs waren over het algemeen lovend. Wat de ‘Eerste’ Zoekers/Vinders onderweg zoal gezegd en gedacht hebben weet ik natuurlijk niet ... wel dat de cache voor de nodige post heeft gezorgd. Vaak vragen over de oplossing van de Zeeslagpuzzel, en regelmatig mails van cachers die onderweg gestrand waren.
Veel gestrande cachers kwamen een tweede keer terug, en soms zelfs een derde keer. Wat een uithoudingsvermogen! Er waren cachers die van ver kwamen, speciaal voor deze cache. Cachers die hun 1000e (of een ander mooi rond getal) op de Oirschotse Heide liepen. Het Eerste Vinder Gevoel kreeg zelfs Geo d’Ors, kwam terecht op favorietenlijstjes en wordt momenteel virtueel in de gaten gehouden door meer cachers dan ik gedacht had.

Echt leuk allemaal, zulke dingen maken dat het leggen van een cache de moeite waard wordt. Want moeite kost het natuurlijk.
Vaak heb ik naderhand de genummerde ‘Eerste Vinder’ Certificaten vervloekt! Wat een onzalig idee, want alleen al om die dingen aan te vullen ben ik ’n keer of tien op en neer gefietst.
De cache-camouflage, ook zoiets. Het verzagen en weer in elkaar zetten van een stuk berkenstam kost (mij ...) úúren. Een handzaag werkt niet zo snel – en niet echt nauwkeurig, in de regel paste ná het zagen en kitten de beoogde cachedoos nèt niet in de uitsparing! Gelukkig zijn de maten van plastic doosjes niet gestandaardiseerd, er was altijd wel ergens een iets kleiner doosje te koop.
Berkenhout blijkt ook snel te vergaan, na twee jaar valt het bijna uit elkaar en is de behuizing aan vervanging toe. Tegen die tijd is de cache extra mooi gecamoufleerd met allerlei houtzwammen ...

Vandaag dan de laatste fietstocht naar Wintelre. De WP’s hebben zich al die tijd goed kunnen handhaven, op WP7 na. Oorspronkelijk stonden hier twee verschillend gekleurde palen vlak naast elkaar maar in de loop van de tijd brak eerst de ene af en is daarna de andere spoorloos verdwenen, net als mijn zelf opgeschilderde reservepaal. Zonder palen in de directe omgeving is WP7 voor sommige cachers wel erg lastig te achterhalen, reden om de boel eens te gaan opdoeken.

Zodoende werd het een FTD (First To Dismantle). Jawel, we hebben al eerder caches in het archief gestopt maar dat was altijd een kwestie van kijken (een leeg gat), zuchten (verdorie, gejat) en afschrijven. Bij een cache met aluminium plaatjes op de WP’s kost het wat meer tijd.
Dat heeft ook voordelen. Nog één keer lekker mijmerend over de hei, terugdenkend aan de cachetijd van toen. Nog één keer moeten zoeken ook, want bij WP2 moest het kwartje opnieuw vallen: het plaatje zat níet op de slagboom maar op een berk dichtbij!
Nog steeds volop paddenstoelen, en het is kastanjetijd. Even een jaszak vol rapen om onderweg te pellen. In de verte klinkt mitrailleurgeratel en helikoptergeweld, maar dichtbij zijn er geen gecamoufleerde zandhazen die mij onverhoeds over de loop van hun geweer aankijken. Dat is voor het eerst hier.

Alle bezoekers van de afgelopen jaren, bedankt voor jullie belangstelling en voor de logs. Een bijzonder bedankje, nog eens, voor de proeflopers – Ruud, Astrid, Antoon en Corinne – en voor degenen waarvan ik de slagletterset mocht lenen – Frank, Vincent.

Ik ben benieuwd naar de volgende cache hier. Een groot, uitdagend gebied waar je uitgebreid kunt struinen blijft vast niet lang leeg. Mensen, maak er iets moois van en liefst ook nog iets speciaals. Dertien-in-een-dozijn caches zijn er immers al genoeg!

Groetjes, Fangorn.

More
Hidden : 4/8/2006
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Een multicache met puzzels onderweg, lengte minimaal 9.5 km.
A multicache including cryptic assignments at the waypoints, length at least 9.5 km.
Send a mail to teamaragorn@hetnet.nl for an English description.
 


Lees de beschrijving thuis eerst goed door, anders kun je onderweg voor vreemde verrassingen komen te staan!!
Het is trouwens ook handiger om de eerste puzzel thuis te maken. Vooraf kun je de coördinaten uit deze puzzel laten checken.
Edit 19-07-2007: omdat het paaltje bij WP1 is veranderd is de beschrijving bij dit WP aangepast!
 

Eerste Vinder

gouden plak Sommige cachers interesseert het absoluut niets, anderen zijn fanatiek op jacht naar FTF’s. Zelf hebben we inmiddels een mooi aantal op onze naam staan. Maar wat is er nou zo leuk aan een FTF? De eeuwige roem in de statistieken? Het meenemen van de TB die meestal voor de eerste vinder in de cache zit? Andere hunters de loef afsteken? Of??
Eén van de charmes van eerste zoeker zijn, is de spanning of het allemaal wel klopt. Niet zelden zit er een onzorgvuldigheid of onduidelijkheid in een maagdelijke cachebeschrijving. Als je dan onderweg verkeerd uitkomt, is het zaak je voor te stellen wat er aan de hand kan zijn:
  • Verkeerd geteld?
    Voorbeeld: een trap heeft 9 treden maar de cachelegger heeft er 8 geteld.
  • Fout in de berekening (bewerkingen verwisseld)?
    Voorbeeld: (S + 4) in een som waar (S - 4) wordt bedoeld.
  • Fout in de berekening (niet voldaan aan MVDWOA)?
    Voorbeeld: (9 - X - Y) met X=2, Y=2 geeft 5 volgens MVDWOA en 9 als (9 - (X - Y)) wordt bedoeld.
  • Minuten in de coördinaat niet veranderd?
    Voorbeeld: bij de overgang van N 51°37.xxx naar N 51°38.yyy het laatste als N 51°37.yyy noteren.
  • Fout in een puzzeltje?
    Voorbeelden te over, kijk ook eens in deze cachebeschrijving.
  • Vraag kan op meerdere objecten slaan?
    Voorbeeld: je zoekt een driecijferig getal, er staat een verbodsbord en een waterleidingpaaltje met zo'n getal.
  • Coördinaat niet nauwkeurig bepaald?
    Voorbeeld: een afwijking van meer dan 100 m tussen gegeven coördinaat en de plaats waar de info voor het WP wordt gevonden.
  • Geen onderscheid tussen ‘cijfers’ en ‘getallen’ gemaakt?
    Voorbeeld: het cijfer 12 bestaat niet, 12 is een getal dat bestaat uit de cijfers 1 en 2.
De cacher die bovengenoemde of andere zaken omzeilt en ondanks alles toch de cache vindt, zal zich de tocht en de FTF nog lang herinneren… zo werkt het tenminste bij ons. Yess, een zeer voldaan gevoel!
 

De cache

Iedereen gunnen we het voldane gevoel van een ‘FTF’. Je hoeft geen Premium Member te worden om toch vooral de eerste aankondiging van een nieuwe cache niet te missen, niet bij nacht en ontij op pad te gaan, niet op een drafje langs de WP’s te razen. De cache ‘Het Eerste Vinder Gevoel’ is ervoor gemaakt. Let op:
  • In iedere alinea van de WP-beschrijving zit slechts één van bovenstaande schoonheidsfoutjes.
  • Iedere schoonheidsfout komt maar één keer voor.
  • De WP’s liggen altijd op of aan een pad. Je hoeft hiervoor de paden niet te verlaten.
  • De ‘juiste’ WP’s zijn de punten die de cachelegger in gedachten moet hebben gehad bij het uitzetten van de route. Voorbeeld: heeft de cachelegger bij een trap 8 treden geteld terwijl er in werkelijkheid 9 zijn, dan wordt hierna het ‘juiste’ WP berekend met 8 en niet met 9. Verplaats je in de gedachtengang van de cachelegger!
  • Op de juiste WP’s zit telkens een aluminium WP-aanduiding met info voor het bepalen van de cacheplaats. Dit plaatje is te vinden op ongeveer 10 cm hoogte op een boom in de onmiddellijke omgeving. Deze bomen staan ook direct aan een pad.
  • In de locatie en berekening van de cacheplaats zitten géén fouten! En opnieuw hoef je voor de cache het pad niet te verlaten.
  • T/m WP6 geldt dat hemelsbreed de afstand tussen de opeenvolgende WP’s 550-1450 m is.
 

Spelregels

Zoals je je misschien kunt voorstellen is er veel denkwerk in deze cache gaan zitten. Het is de bedoeling om ook de twintigste, of honderdste(!) vinder het FTF-gevoel te geven, en dat lukt alleen als de voorgaande loggers niets verraden.
Daarom zijn er extra regels voor het loggen:
  • Log voorzichtig! Geef geen informatie over de WP’s, over de raadsels die moeten worden opgelost, of over de te lopen afstanden. Te expliciete logs worden zonder voorafgaande waarschuwing verwijderd.
  • Plaats geen foto's van WP’s of de directe omgeving ervan bij de log. Dito voor de cache!
  • Zoals gebruikelijk is er een TB voor de Eerste Vinder. Neem ‘Loggum’ niet mee maar laat ’m achter voor de volgende Eerste Vinders.
  • In de cache zitten ‘Het Eerste Vinder Gevoel’ certificaten voor alle vinders. Leuke herinnering? Eentje ervan is speciaal voor jou!
  • Wees aardig voor ons en geef geen info over deze cache door aan anderen. Mensen die problemen hebben bij de tocht kunnen mailen naar teamaragorn@hetnet.nl.
P.S. Elke overeenkomst tussen deze cache en onzorgvuldigheden in andere caches is natuurlijk puur toeval… maar we geven alvast toe dat sommige fouten ooit door onszelf zijn gemaakt bij het leggen van onze eerste caches.
 

De Oirschotse Heide

Ten zuidoosten van Oirschot ligt een 1500 ha groot bos- en heidegebied dat door Defensie wordt gebruikt als oefenterrein. Vanuit de Generaal-majoor De Ruyter van Steveninckkazerne zijn er regelmatig oefeningen met rijdend materieel.
Verbazingwekkend genoeg lijkt het gebruik van het terrein geen gevolgen te hebben voor wild zoals reeën. Integendeel, op de Oirschotse Heide komen per hectare meer reeën voor dan gemiddeld in andere Brabantse natuurgebieden! Dus wie weet wat je nog tegenkomt onderweg. Voor degenen die meer hebben met kleine dieren: hier komen ook dagvlinders voor zoals het zeldzame heideblauwtje.
 
Oirschotse Heide
 
Het terrein is toegankelijk:
  • Tussen zonsopgang en zonsondergang.
  • Alleen op de paden.
  • Voor wandelaars zonder hond.
  • Voor wandelaars met aangelijnde hond.
  • Niet voor fietsers, bromfieters, motor- en autorijders.
  • Ook tijdens oefeningen, let dan wel extra op.
De ervaring leert dat niet alle recreanten op de Oirschotse Heide deze regels volgen, laten wij cachers dat wel doen!
Voor deze cacheroute is toestemming verleend door RMC Zuid van de Koninklijke Landmacht, waarvoor hartelijk dank.
 
Tot zover het gedeelte van de cachebeschrijving dat gegarandeerd klopt...
 

De route

De route start op: N 51°27.654' E 005°19.220'. Hier is plaats voor enkele auto’s of meerdere fietsen. Het startpunt is te bereiken via N 51°27.460' E 005°19.460'.
 
START
Los onderstaande Zeeslagpuzzel op. Kijk eventueel voor uitleg op www.tazuku.nl. Als je de puzzel hebt ingevuld, blijven in de blanco vakjes - daar waar geen schepen liggen - cijfers over. Zet deze achter elkaar (begin linksboven en ga dan telkens van links naar rechts door naar rechtsonder). Uitkomst is de coördinaat voor WP1. Loop hier vanaf de parkeerplaats naar toe.
 
 
zeeslagpuzzel
 
 
WP1
Tel de cijfers die op het vierkante paaltje staan bij elkaar op = A.
Zoek op een eik naar het WP-plaatje met informatie voor de cacheplaats.
Ga naar N 51°27.(A - 54)'  E 005°17.(A + 304)'   (check: som van alle cijfers in de berekende coördinaat is 64).
 
WP2
Zoek het aluminium plaatje op de slagboom, met getal = B.
Zoek op een berk naar het WP-plaatje met informatie voor de cacheplaats.
Ga naar N 51°27.(800 + 5*B)'  E 005°(B + 5).687'.
 
WP3
Hier staat een rechthoekig bord met tekst in witte letters. Aantal witte letters op de voorkant = C, deze vormen aantal woorden = D.
Zoek op een den naar het WP-plaatje met informatie voor de cacheplaats.
Ga naar N 51°28.(20*(C + D))'  E 005°18.(20*C*D)'.
 
WP4
Het aantal volwassen tweestammige eiken op het veldje ten zuiden van de splitsing (max. 50 m vanaf de splitsing) = F.
Zoek op een den naar het WP-plaatje met informatie voor de cacheplaats.
Ga naar N 51°28.(F + 5)00'  E 005°18.(70*F)'.
 
WP5
Loop rond de afrastering, er ligt een mooi pad langs. Aantal horizontaal gespannen draden (niet alleen het prikkeldraad maar ook de gladde draden) dat gemiddeld het meest voorkomt = G.
Zoek op een berk naar het WP-plaatje met informatie voor de cacheplaats.
Ga naar N 51°28.((40*C - G) + 13)'  E 005°19.(100*G + 95)'.
 
WP6
Aantal stammen van de eenzame eik ten zuiden van het pad, op 50-60 cm hoogte = H.
Zoek op deze eik naar het WP-plaatje met informatie voor de cacheplaats.
Ga naar N 51°28.(30*H - 23)'  E 005°19.(80*H + 45)'.
 
WP7
Wat zijn de kleuren van het paaltje? Tel de aantallen letters van deze kleuren bij elkaar op = J.
Zoek op een den naar het WP-plaatje met informatie voor de cacheplaats.
 
Je hebt nu alle informatie om de plaats van de cache te bepalen.
Bereken de cachepositie aan de hand van de informatie die je hebt gevonden op de plaatjes bij de WP’s.
De cache is direct aan een pad te vinden. In de directe omgeving zit een aluminium CACHE-plaatje op een berk.
Je hoeft niet te graven of te prikken.
Wees s.v.p. omzichtig bij het loggen en laat alles weer achter zoals je het gevonden hebt!
 
Met dank aan de proeflopers: Ruud4d, Team_MaJu en Anc(h)or, voor hun suggesties voor verbeteringen.
De aluminium plaatjes op de WP’s komen uit de EHBG-koffer van de Orde der Schijnheiligen.
 
Veel succes en plezier met deze cache!
 

Waardering

Deze cache is op www.metacaching.nl als volgt gewaardeerd:
 

 
De aparte waarderingen voor b(eschrijving), r(oute) en c(ache) zijn op een schaal van 1-5.
www.metacaching.nl is een onafhankelijk initiatief. Registreren is gratis, de site biedt veel mogelijkheden om caches uit te zoeken. Uitzoeken op waardering is één van die mogelijkheden. Voer daarom ook eigen waarderingen in en help zo het zoeksysteem beter te maken.

Additional Hints (Decrypt)

Mrrfynt: nyyr pvwsref xybccra, ubr xbz wr nna rra JC1 va qr ohheg? Pnpur: ibbemvpugvt qennvra.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)