Skip to Content

This cache has been archived.

Tobias Reviewer: Archivace listingu keše.

[b]Tobias Reviewer, Reviewer pro ČR[/b]

More
<

Stadion Pepiho Bicana

A cache by edasx (adopted by Hczech) Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/21/2006
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[CZ] Navstivte misto, kde konecne po letech vyrostl stadion SK Slavie Praha.
[EN] Visit a SK Slavia Prague stadium - the newest stadium in Czech Republic.


PRO KOMBAJNÉRY:
Pozor na mudly, cti hint, cti instrukce na krabicce pro zpetné uložení, napiš do logu aspon jednu smyslupnou vetu, potešilo by i foto z místa, ale jsi komabjnista, vím - a - opravdu si nechceš precíst aspon kousek listingu...? :o)Eden je jen jeden / There's only one Eden

Klub

SK Slavia Praha je jednim z nejuspesnejsich ceských fotbalových klubu. Jeho vznik se datuje již do listopadu 1892. Predposlední titul získala Slavia v roce 1996. K jejím nejslavnejším hrácum patrí Josef Bican a František Plánicka. Pres sympatie a podporu svých príznivcu, pres sponzoring, pres vstupy zahranicních partneru, se od listopadu 1989 dlouho nedarilo najít uspokojivé financování klubu. Na rozdíl od tradicního rivala Sparty, kde byla zachována kontinuta z dob pred listopadem 1989.

Stadion

Problémy s financováním klubu souvisí i s výstavbou stadiónu, která se táhla nekolik let. Klub na tradicním míste v pražském Edenu nehrál od 13. kvetna 2000. Ve 29. ligovém kole porazila Ceské Budejovice 4:1. Od další sezóny pusobil na Strahove na stadiónu Evžena Rošického, kde už i pred tím musel hrát evropské poháry. Eden se stal nezpusobilým pro souteže UEFA i CMFS. Anabaze se stadionem byla trnem v oku nejednoho slavisty.

Nyni po nekolika letech je konecne novy stadion na svete. Stadión vyprojektovaný architektonickým ateliérem Omicron–K s kapacitou pro maximálne 21 tisíc diváku byl slavnostne otevren v kvetnu 2008 a Slavia tu krátce poté oslavila titul mistra ligy.

Teprve o rok pozdeji byl stadion zkolaudován a zároven za patricný poplatek z kapsy dané firmy prejmenován na Sinot Tip Arenu. Pro vetšinu fanoušku je však tento název pochopitelne neakceptovatelný a našli si daleko lepší "Stadion Pepiho Bicana". I já jsem se proto rozhodl pojmenovat kešku venovanou stadionu takto a verím, že se ono pojmenování brzo vžije i pro ten krásný stadion.

V sezone 2010/2011 zde k nevelké radosti príznivcu obou klubu zacal hrát svá domácí utkání i tým Bohemians 1905, který už z mnoha duvodu nemuže hrát v tradicním "Dolícku"

Doporucuji Vám k prectení tento zajímavý clánek, který možná lépe ukáže, co pro Slavii a její fanoušky nový stadion znamená. Je z doby, kdy to s ním ješte nevypadalo zdaleka tak dobre, jako dnes... Já sám si vzpomenu, jak jsem od zahájení stavby do jejího dokoncení nekdy i nekolikrát za den sledoval webkameru a s každým dalším pokrokem jsem si ríkal, že ted už by to mohlo vyjít.

Cache

Keška je umístena na velmi frekventovanem miste. Jeji odlov vyzaduje trpelivost a opatrnost! Je to podlouhlá magnetická micro. Pro mnohé z Vás bude asi keš i protikurácká, protože kousek od ní chodí kourit zamestnanci obchodního centra, proto také vyšší obtiznost, pres velmi konkrétní hint. Dávejte zejména v léte pozor i na mudly, kterí Vás mohou sledovat z nadhledu. Vecerní a ranní odlovy budou o neco jednodušší a klidne je zkuste bez hintu. Odlov behem dne je nárocný vzhledem k množství mudlu. Tak pro nej prosím radeji používejte hint a ušetrený cas venujte tomu, aby jste ohlídali, že Vás opravdu nikdo neuvidí!

Keš byla svými návštevníky nekolikrát ukryta mnohem zákerneji, než bylo zamýšleno. Prosím proto všechny kešery, aby ji vraceli na místo, kde si k tomu nemusí lámat prsty a zároven respektovali instrukci na zadní strane krabicky! Nemela by pak být vubec videt a pri tom by mela být dobre k nalezení. Tady tedy zcela NEPLATÍ, že keš má být schována pokud možno ješte lépe, než puvodne. Lépe ji už totiž schovat umím, ale nechci!

Za pozornost stojí, že keš je tu déle, než nový stadion a vznikla tak díky aktivním kacerum hezká fotogalerie celé výstavby, kterou si všichni mužete prohlédnout. Na miste byste mohli udelat snimek prubehu nejake akce i Vy. Obzvlast rad bych tu videl fota, na kterych zachytite choreo slavistickeho kotle, gól domácího týmu ci jeho oslavu, pozápasovou dekovacku, oslavy titulu, stejne jako treba nejaký jiný snímek oslavující místní fotbalový tým. Fantazii se meze nekladou! Není to podmínka, ale pro me je to odmena za údržbu kešky. Predem diky! :o)12.5.2009 bylo zmeneno jméno keše z "Eden je jen jeden" na "Stadion Pepiho Bicana"

10.9.2009 po zralé úvaze "administrativne" snížena obtížnost ze trí na dve a pul hvezdicky.


English

Even if SK Slavia Prague is a famous Czech soccer team, it had no home stadium since May of 2000 when the old stadium with origin from 1948(!) had to be closed. Finally after all these years the new stadium was opened in May 2008! Please be patient while retrieving! This is extremely busy site and muggles are attacking from everywhere, especially smokers will make you life probably more difficult. The cache, unfortunatelly not the stadium, has been called "Pepi Bican's Stadium" to commemorate the most famous player of the team Josef Bican.If you have a chance to take shot of some event taking place on the stadium, please add the photo to your log. It is facultative for traditional cache, of course! Thanks!At už jste keš tady ohodnotili nebo ne, budu rád, když mi do logu napíšete, co se Vám na keši ne/líbí. Kritiku rozhodne unesu, tak nebudme všichni v lozích tak upejpaví, i když nás keš treba nezaujala.Additional Hints (Decrypt)

[CZ] Cbq frqzlz fpubqrz fuben (+-wrqra) - cbpígrw bq ubeaí cybšval h ipubqh

[EN] Haqre friragu fgnve sebz nobir (+-bar) - pbhag sebz gur hccre ragenapr gb fubccvat pragre

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.